بره موم

قوی ترین آنتی بیوتیک دنیا

برّه موم، مادّه ای شبیه موم و ازتولیدات زنبور عسل است که غالبا از صمغ و رزین درختان و در فصل سرما تولید می شود . حالت آن خمیری شکل و چسبناک با بوی مطبوع که رنگ آن از سبز تا قهوه ای تیره متغیر است . رنگ و عطر برّه موم در مناطق مختلف متفاوت بوده و خصوصیات آن بستگی به نوع گیاهان موجود در منطقه دارد. در هوای سرد، ترد و شکننده و در هوای گرم ، نرم و چسبناک است. نقطه ذوب برّه موم (83) ونقطه ذوب موم خالص (63) درجه سانتیگراد است. بنابر این با کمک حرارت این دو را از هم تفکیک می کنند. استحکام موم هفت برابر سخت تر از برّه موم است.

بره موم، قوی ترین آنتی بیوتیک دنیا

برّه موم در الکل اتیلیک و استون و بنزن حل می شود . الکل می تواند مواد قابل حل آنرا جدا نماید. زنبوران عسل کارگر این مادّه را برای تنگ کردن دهانه کندو و جلوگیری از ورود سرما و گرما ،گرد و خاک و مزاحمین احتمالی تولید می کنند. در عین حال کندو را ضد عفونی کرده و از رشد میکروب ها ممانعت می نماید. طبق آخرین تحقیقات دانشمندان، برّه موم، قوی ترین آتی بیوتیک شناخته شده در جهان است.

برّه موم برای انسان خواص فوق العاده ای دارد. این ماده به دلیل خواص ذاتی خود که بر اثر ترکیب صمغ درختان با موادی از بدن زنبور عسل ایجاد شده است، قابلیت های فوق العاده زیادی برای بدن انسان دارد. شاید برای برخی باور تعداد زیادی خاصیت که از یک ماده بدست آید کمی غیرعادی به نظر برسد، اما تحقیقات جهانی وجود بسیاری از این خواص را به صورت قطع اثبات کرده و برای برخی دیگر از خواص بره موم تحقیقات تجربی فراوانی صورت گرفته است. دانشمندان معتقدند که هنوز بسیاری از خواص برّه موم به صورت کامل شناخته نشده است.

پادکست بره موم

بره موم - عسل فروردین

فهرست مطالب

در مورد بره موم بیشتر بدانید

بره موم، یک ضدالتهاب و آنتی بیوتیک قوی

بره موم یک ضد التهاب فوق العاده قوی و یک ضد عفونی کننده و از بین برنده قارچ و میکروب قدرتمند است. بسیاری از خواص منشعب شده از برّه موم به دلیل وجود همین خاصیت در این ماده است. به نظر می رسد خواص ضد التهابی بره موم باعث شده تا بیماری های خاصی مثل سرطان، پروستات، کولیت و بسیاری از بیماری های دیگر تحت درمان قرار بگیرد.

ترکیبات بره موم

این ماده حاوی 50 درصد صمغ یا رزین گیاهی، 30 درصد موم، 10 درصد اسیدهای چرب ضروری، 5 درصد گرده ی گل، 5 درصد آن ترکیبات آلی، ویتامینها، عناصر معدنی مانند: نقره – سدیم – جیوه – مس – منگنز – آهن – کلسیم – وانادیم و سیلیس است. مقدار و نوع ترکیبات برّه موم به مکان و زمان جمع آوری و روش تولیدات آن بستگی دارد.

خواص پزشکی بره موم

امروزه بدلیل شناخت خواص بیشمار این ماده در موارد پزشکی از قبیل: آثار ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد انگلی، آنتی اکسیدان، ضد التهابی، ضد پوسیدگی دندان، آسیب های عضلانی و آرتروز، بکار گرفته می شود. همچنین به عنوان تقویت کننده ی سیستم ایمنی بدن، بهبود دهنده ی اختلالات دهان و لثه، بی حس کننده ی موضعی، کاهش دهندهء فشار خون استفاده می شود. آنتی اکسیدان ها در جذب فلزات مورد نیاز بدن مؤثر بوده و در تعادل یونی بدن مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین علاوه بر اثرات درمانی در فعال کردن گیرنده های سلولی مؤثرند که در بیماری دیابت و غیره فعالتر عمل کند.

بره موم - عسل فروردین

کاربردهای غیرپزشکی بره موم

در زمانهای قدیم از برّه موم برای ساختن شمع، روکشی برای نگه داری وسائل چوبی، مومیایی کردن مردگان، درمان زخم ها و جراحت ها استفاده می شده است.

موانع مصرف بره موم

اگر چه اثرات مضر برای برّه موم در دنیا گزارش نشده، اما افراد دارای آلرژی و آسم، بیماران کلیوی و کودکان زیر پنج سال بهتر است یا از این ماده استفاده نکنند و یا استفاده آنها با تجویز پزشک باشد.

بره موم - عسل فروردین

دانشنامه بره موم

بره موم خام

برّه موم برای انسان به صورت خام قابل مصرف نیست و قابلیت هضم در معده را ندارد اما برّه موم فراوری شده قابل مصرف بوده و خواص درمانی بسیار زیادی برای انسان دارد. بهتر است افرادی که مشکل معده یا روده دارند به هیچ عنوان از برّه موم خام استفاده نکنند. همچنین برای افراد سالم نیز استفاده از برّه موم خام می تواند در دراز مدت مشکلاتی را ایجاد کند.

فرآوری بره موم

امروزه برّه موم فراوری شده به شکل های مختلف در دنیا عرضه می شود. عصاره الکلی برّه موم و عصاره آبی برّه موم از مرسوم ترین روش های تهیه برّه موم هستند. همچنین برّه موم به شکل های مختلفی عرضه می شود تا مصرف کنندگان بتوانند با توجه به نیاز خود مصرف نمایند. به عنوان مثال کپسول برّه موم و عسل برّه موم نمونه های فوق العاده ای برای مصرف کنندگان هستند.