خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

خرید هدفمند

معجزه عسل برای سوختگی

عسل می‌تواند به عنوان یکی از روش‌های طبیعی برای درمان سوختگی استفاده شود. در این ویدیو با طریقه استفاده از عسل برای سوختگی آشنا خواهید شد.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [4,50 | آراء: 8]Loading…

عسل برای سوختگی خوبه؟

عسل می‌تواند به عنوان یک درمان طبیعی مفید برای سوختگی ها باشد، زیرا دارای خواص ضد التهابی، ضد قارچی و ضد باکتری است و به سرعت به تسکین درد و التهاب کمک می‌کند. خواص ضد التهابی عسل و هم چنین خواص ضد عفونی کنندگی و آنتی باکتریالی آن باعث کند شدن فرآیند التهاب، کاهش درد و تورم می‌شود.

همچنین مالیدن عسل طبیعی بر روی محل سوختگی باعث خشک شدن و آرام شدن آن می شود. علاوه بر این، عسل برای بهبود سلامت پوست، بازسازی بافت ها و افزایش سلامت دفاعی بدن مفید است. به همین دلیل، عسل به عنوان یک درمان طبیعی برای سوختگی پوستی که توسط خوردگی، آتش سوزی و برق گرفتگی ایجاد می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

وجود قند در عسل طبیعی باعث ایجاد یک محیط مرطوب در پوست و محل سوختگی شده که می‌تواند به درمان سوختگی کمک کند. با این حال، همیشه قبل از استفاده از عسل برای سوختگی ویا هر نوع درمان دیگر، بهتر است با پزشک خود درباره آن مشورت کنید.

طریقه استفاده از عسل برای سوختگی-عسل برای سوختگی خوبه-عسل برای سوختگی-معجزه عسل برای سوختگی-عسل فروردین

طریقه استفاده از عسل برای سوختگی

برای درمان سوختگی با عسل طبیعی، شما می‌توانید این روش‌ها را در نظر بگیرید.

روش اول:

۱. قبل از استفاده از عسل، پوست مبتلا به سوختگی را با آب‌سرد شستشو داده و خشک کنید.

۲. بر روی محل سوختگی، یک لایه باریک عسل با ملایمت بمالید.

۳. سپس آن را با پارچه استریل شده بانداژ کنید.

۴. این روش را بصورت روزانه تکرار کنید تا محل سوختگی بصورت کامل درمان گردد.

روش های دیگر درمان سوختگی با عسل:

محلول عسل و آب: یک قاشق عسل را در یک لیوان آب حل کنید و با یک پارچه نرم و تمیز آن را به محل سوختگی بمالید. این کار می تواند التهاب و درد را کاهش دهد.

درمان سوختگی با عسل و روغن زیتون: یک قاشق روغن زیتون و یک قاشق عسل را با هم مخلوط کنید و به آرامی روی محل سوختگی بمالید. سپس به مدت حداقل ۱۵ دقیقه بگذارید تا مواد در پوست جذب شود. پس از این مدت زمان پوست را با آب جاری شسته و خشک کنید

نمک و عسل برای سوختگی: عسل را به تنهایی یا با یک ماده ضدعفونی کننده مانند نمک مخلوط کنید تا یک مرهم صاف و غلیظ ساخته شود. سپس روی محل سوختگی بمالید و روی آن یک بانداژ نرم و استریل شده قرار دهید تا مرهم در محل سوختگی باقی مانده و به درمان آن کمک کند.

با استفاده از قطره های عسل: قطرات عسل را برروی سوختگی ریخته و آن را با یک پارچه نرم بپوشانید. باید این روش را همیشه به صورت منظم تکرار کرد تا سوختگی بهبود یابد.


نکته ضروری و مهم: از استفاده از عسل برای سوختگی های شدید به شدت خودداری کنید. در این صورت بهترین گزینه، مراجعه به پزشک جهت درمان آن می باشد.


معجزه عسل برای سوختگی-طریقه استفاده از عسل برای سوختگی-درمان سوختگی با عسل-عسل فروردین
ویدئوهای پیشنهادی
محصولات عسل فروردین

یک پاسخ

  1. سپاس بابت مطلب خوبتون – خرید عسل طبیعی از زنبورستان فروردین بهترین انتخابی بود که داشتم بین بقیه فروشگاه های عسل طبیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *