خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

عسل اقاقیا-خرید عسل اقاقیا-قیمت عسل اقاقیا-خواص عسل اقاقیا-عسل فروردین

عسل اقاقیا فروردین

خرید هدفمند

جینسینگ چیست؟ 20 نکته خرید جینسینگ و شناخت کامل آن

گیاه جینسینگ یا جینسنگ که در واقع یک ریشه است و در انگلیسی به آن (GINSENG) گفته می شود و به گیاه آدم یا نوش دارو نیز معروف است. خواستگاه آن چین است و در دوران گذشته بعنوان یکی از داروهای اصلی در طب چینی بوده است.

بهترین انواع آن که بصورت وحشی در کوهستان های چین به عمل می آمده را مخصوص امپراطور می چیده اند و مردم عادی حق استفاده از آن را نداشته اند. جینسینگ یک گیاه دارویی است که انواع مختلف آن، قرن ها برای مقاصد درمانی در آسیا و آمریکای شمالی مورد استفاده قرار گرفته است.

جینسنگ یکی از محبوب ترین داروهای گیاهی در جهان است. این گیاه دارویی، بومی کشورهای آسیای شرق دور از جمله چین، کره ، ژاپن ، هند ، نپال و سیبری شرقی است.

پادکست جینسینگ

جینسینگ-جینسنگ-Ginseng-جینسینگ چیست-خرید جینسینگ اصل-قیمت جینسینگ اصل-عسل فروردین
جینسینگ چیست؟ 20 نکته خرید جینسینگ و شناخت کامل آن

معجزه جینسینگ چیست ؟

در پاسخ به سوال “جینسینگ چیست ؟ ” باید گفت هزاران سال است از گیاه جینسینگ برای اهداف درمانی در طب سنتی چین و طب گیاهی استفاده می شود. بخش عمده یا اصلی این گیاه که برای اهداف دارویی و درمانی استفاده می شود، ریشه آن است. جالب است بدانید این گیاه همیشه سبز است و 11 گونه در سراسر جهان دارد و نام مهمترین ماده موثره ی که تمام یا بیشتر خواص جینسینگ را مرتبط به آن می دانند جینسنوزید، جینسنوزاید یا جنوساید است که در واقع نوعی گلیکوزید استروئید می باشد.

خرید قرص جینسینگ کره ای

در این بخش شما می توانید با توجه به قیمت جینسینگ اصل، اقدام به خرید آن بکنید. تمام محصولات موجود در فروشگاه عسل فروردین، ارگانیک و اصل بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند، پس با اطمینان از ما خرید کنید.

قرص جینسینگ چیست؟ ( ترکیبات اصلی )

قرص جینسینگ که در واقع سافت ژل یا سافت کپسول هستند و محصول کشور کره جنوبی هستند.یکی از مزایای قرص جینسینگ کره ای این است که این محصولات 4گانه برای تاثیرگذاری بیشتر و تکمیل خواص جینسینگ برای مردان و زنان با 3 ماده اصلی دیگر همراه شده است.این 3 ماده شامل عصاره قارچ گانودرما ، عصاره شاخ گوزن آسیایی و ژل رویال زنبور عسل است.ترکیبات کامل و مقادیر دقیق این مکمل ها روی هر محصول به تفکیک آماده است.

پودر جینسینگ یا قرص و کپسول جینسینگ همگی در واقع یک محصول هستند و از پودر شدن گیاه اصلی بدست می آیند و گاهی همراه با پودر مقادیری از قارچ گانودرما، ژل رویال، عصاره شاخ گوزن آسیایی و دیگر ترکیبات فرا سودمند استفاده می شود تا خواص این محصول را افزایش دهند.

ترکیبات موجود در قرص جینسینگ شاخ گوزنی

عکس گیاه جینسینگ

مجموعه های خانوادگی یا صنعتی زیادی امروز در کره و چین بعلت نیاز و درخواست زیاد این گیاه در بازار جهانی آن را بصورت اصولی و ارگانیک و با کیفیت بالا کشت و روانه بازار می کنند. گیاه جینسینگ همیشه سبز است و گلهای قرمز رنگی دارد که در واقع همان بذر های آن نیز محسوب می شوند.

یافته ها نشان میدهد که جینسنگ برای بهبود سلامت مفید است. این گیاه خاص و کوتاه، با رشد کم و با ریشه‌های گوشتی دارای یک ریشه رنگی دندانه‌دار شکل، یک ساقه نسبتاً بلند و برگ‌های سبز با شکل بیضوی هستند.دانه های قرمز رنگ در عکس مقابل در واقع بذر جینسینگ هستند و برای کاشت دوباره از آن استفاده می شود.گیاه سبز جینسینگ استفاده ی خاصی ندارد و معمولا بخش دور ریز این گیاه است.

اعتقاد بر این که هر دو جینسنگ آمریکایی و جینسنگ آسیایی انرژی را افزایش می‌دهند، سطح قند خون و سطح کلسترول را پایین آورده و استرس را کم کرده. آرام‌بخش هستند و در درمان دیابت مؤثرند و اختلال عملکرد جنسی در مردان را مدیریت می‌کنند.ریشه‌های جینسنگ فقط در فصل پاییز جمع آوری می‌شوند چرا که فقط در این حالت است که می‌توانند حالت گوشتی و ظاهر مناسب و مطبوع خود را حتی پس از خشک شدن نیز حفظ کنند.

عکس گیاه جینسینگ_جینسینگ قرمز
جینسینگ چیست؟ 20 نکته خرید جینسینگ و شناخت کامل آن

خواص جینسینگ برای سلامتی

قرن هاست که از خواص جینسینگ در طب سنتی چین مورد استفاده می باشد. این گیاه کوتاه با رشد آهسته و ریشه های گوشتی بسته به مدت زمان رشد را می توان به سه دسته تقسیم کرد: جینسینگ تازه، جینسینگ سفید یا قرمز.

جینسنگ تازه قبل از سال چهارم برداشت می شود درحالیکه جینسنگ سفید بین 4 تا 6 سال برداشت می شود و جینسینگ قرمز بعد از 6 یا چند سال برداشت می شود. جینسینگ های آمریکایی و آسیایی از لحاظ میزان ترکیبات فعال و تاثیر بر بدن متفاوت هستند. مشاهدات و تحقیقات نشان می دهد که جینسینگ آمریکایی همانند یک ماده آرامبخش عمل می کند ضمن اینکه جینسینگ آسیایی اثر تقویت کننده دارد.

جینسنگ حاوی دو ترکیب است: جینسنوساید و جینتونین.

این ترکیبات مکمل یکدیگر بوده و مزیت هایی برای سلامتی دارند. مزایای متعددی برای جینسنگ گزارش شده است. با این حال، برای تأیید این، تحقیقات بیشتری لازم است. جینسنگ به‌طور سنتی برای کمک به طیف وسیعی از بهبود سلامتی در نظر گرفته شده اما دانشمندان غربی و متخصصان بهداشت، اغلب خواص دارویی جینسینگ را مورد سؤال قرار می‌دهند و معتقدند تحقیقات بیشتری برای تأیید فواید آن به عنوان یک مکمل غذایی ضروری است.

هیچ شواهد قطعی وجود ندارد که اثربخشی واقعی جینسنگ را تأیید کند. محصولات دارای جینسنگ می‌توانند با کیفیت و خواص دارویی متفاوتی همراه باشند. بررسی این محصولات قبل از خرید جینسینگ به شدت توصیه می‌شود. بعضی از محصولات حاوی مقادیر کم یا نامنظم جینسنگ بوده و برخی از آن‌ها حاوی مواد دیگری است.

شواهد مستند نشان می‌دهد که گیاه جینسنگ دارای آثار متعدد فارماکولوژی از جمله دارای اثر ضد خستگی (تقویت‌کننده قوای جسمی و فکری) می‌باشد. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده‌اند که بسیاری از اثرات ضد خستگی جینسنگ مربوط به اثر محرک جینسنگ روی سیستم اعصاب مرکزی است. از جینسنگ در طب سنتی برای درمان دیابت، تقویت قوای جسمی و جنسی و نیز به عنوان مکمل غذایی استفاده می‌شده‌است.

تماس با فروردین

در طب نوین نیز مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از جینسنگ به عنوان مکمل غذایی باعث بهبود کیفیت زندگی شده‌اند که می‌تواند به خاطر خاصیت ضدالتهابی جینسنوزایدها و اثر آن‌ها در مقابله بهتر بدن با استرس باشد. برای درمان سرطان نیز این گیاه بسیار توصیه می‌شود.

جینسنگ را به عنوان یک عامل پیشگیری‌کننده و نیز اعاده کننده و کارا به منظور افزایش ظرفیت جسمانی و ذهنی و روانی تأیید کرده و نقش به سزای آن را به منظور کمک در بهبود عوارضی چون ضعف، ناتوانی، از دست دادن تمرکز در طول دوره نقاهت مورد توجه قرار داده است تاکنون حدود ۳۰ نوع مختلف آن از ریشه این گیاهان تخلیص شده و مورد بررسی قرار گرفته است.

ویدیو نحوه تولید جینسینگ و برداشت آن

در این ویدیو تمام مراحل تولید، برداشت ، فراوری و پودر کردن جینسنگ به تصویر کشیده است:

بصورت خلاصه محققان اظهار می‌کنند که مزایای سلامتی و درمانی زیر به جینسنگ مرتبط است:

 1. افزایش انرژی (نیرومندتر ساختن بدن)
 2. بهبود عملکرد شناختی (بهبود فرآیندهای تفکر و ادراک)
 3. اثرات ضد التهابی
 4. درمان اختلال نعوظ
 5. پیشگیری از آنفلوانزا
 6. کاهش قند خون

قبل از پرداختن کامل به خواص جینسینگ، نکات مهم و ضروری در خرید جینسینگ را بررسی می کنیم.

جینسینگ چیست؟ 20 نکته خرید جینسینگ و شناخت کامل آن

خرید جینسینگ و نکات مهم

1- مهم است که نخست بدانید بهترین نوع جینسنگ، نوع قرمز، وحشی و کره ای آن است و جینسنگ قرمز به سفید که معمولا هندی است اولویت دارد.

2- دوم اینکه هرچه سن جینسنگ بیشتر باشد میزان ماده موثره و خواص آن بیشتر است. پس مثلاً جینسینگ 6 ساله اولویت دارد به نوع پرورشی یک تا سه ساله آن. 

3- سوم آنکه ریشه سالم باشد و از آلودگی هایی نظیر کپک یا حشره هایی که معمولا در طول نگهداری و انبارداری نامناسب به جینسنگ نفوذ می کنند، عاری باشد. برای اینکار کافی است ریشه ها را از هم باز کنید و آنها را بشکنید تا از این نکات مطمین شوید.

4- چهارم آنکه حتماً از منابع و فروشگاه های معتبر خرید کنید چرا که انواع تقلبی و یا بی خاصیت جینسینگ بواسطه روش های زیادی که گفتن آن باعث سودجویی افراد بیشتر میشود در بازار فراوان است.

40
40 کشور روی تحقیقات سلامت محور جینسنگ اقدام کرده اند

ایالات متحده، انگلستان، کانادا، آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن، روسیه و ...
51
51 زمینه تحقیقاتی مرتبط با تاثیرات سلامت محور جینسنگ

رفع خستگی، بهبود عملکرد حافظه، افزایش گردش خون، اثر آنتی اکسیدانی و غیره.
2839
2839 مقالۀ علمی منتشر شده در مورد جینسنگ

نام علمی: جینسینگ پاناکس
منبع:مرکز علمی اطلاعات بیوتکنولوژی (www.ncbi.nlm.nih.gov)

12 مورد از مهمترین خواص جینسینگ و ریشه آن

جینسنگ یا Ginseng خواص بسیار متنوعی دارد که در مطلب پایین به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

1. جینسینگ و لاغری

جینسنگ به دلیل افزایش انرژی، بهبود عملکرد شناختی، جلوگیری از سرطان و حتی کمک به کاهش وزن مشهور است. جینسنگ علاوه بر تأمین انرژی از طریق تحریک متابولیسم پایه، خواص متفاوتی از خود نشان می دهد که می تواند به کاهش وزن کمک کند.

خاصیت ضد چاقی دارد: عصاره جینسینگ چینی با تحریک اکسیداسیون چربی ها و در نتیجه کاهش چربی بدن، بهبود سطح انسولین و گلوکز و جلوگیری از فشار خون بالا از چاقی جلوگیری می کند. جینسینگ قرمز با کاهش کلسترول، گلوکز خون، سطح لپتین از افزایش وزن جلوگیری می کند و چربی بدن را کاهش می دهد. جینسنوزیدهای موجود در جینسنگ با تأثیر بر مکانیسم های مولکولی که منجر به کاهش اشتها، کاهش قند خون و کاهش سطح چربی خون می شود، اثر ضد چاقی دارند.

2. قند خون را کنترل می کند:

تحقیقات نشان می دهد که جینسنگ، قند خون را در افراد مبتلا یا بدون دیابت کاهش می دهد. قطعات ریشه جینسینگ می توانند سطح گلوکز بعد از غذا را تا 120 دقیقه بعد از غذا کاهش دهند. درمان جینسینگ 8 هفته ای که برای بیماران دیابتی غیر وابسته به انسولین انجام می شد، کاهش قند خون همراه با کاهش وزن بدن را گزارش می کرد.

خواص جینسینگ-خواص جینسینگ کره ای-خواص جینسینگ قرمز کره ای-خرید جینسینگ اصل-عسل فروردین

3. حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد

جینسنوزید با افزایش حساسیت به انسولین باعث کاهش وزن، به ویژه کاهش توده چربی می شود. جینسنوزیدها هم چنین با بهبود حساسیت به انسولین و ترویج جذب گلوکز از رسوب چربی جلوگیری می کنند.

4. خواص جینسینگ برای روده

هضم غذا را بهبود می بخشد: روده ما حاوی میکروارگانیسم های سالم است که به هضم غذا کمک می کند. میکروب های موجود در روده افراد چاق حداکثر انرژی را از رژیم غذایی دریافت می کنند و مسیرهایی را که از تجمع چربی در بافت ها و خون پشتیبانی می کند، فعال می کنند. نوع میکرو فلور موجود در جینسنوزید می تواند بر وزن بدن و متابولیسم تأثیر بگذارد.

5. افزایش قدرت و استقامت

باعث افزایش قدرت و استقامت برای انجام تمرینات ورزشی می شود. عصاره جینسنگ در بسیاری از نوشیدنی های انرژی زا وجود دارد و به نظر می رسد استقامت بدن را افزایش می دهد.

6. خواص جینسینگ برای پوست

جینسنگ خواص آنتی اکسیدان و ضدالتهاب دارد. برخی مطالعات آزمایشگاهی نشان دادند که عصاره جینسینگ و ترکیبات جینسنوساید می توانند از التهاب جلوگیری کنند و ظرفیت آنتی اکسیدان را در سلول ها افزایش دهند. عصاره جینسینگ قرمز کره ای، التهاب را کاهش داد و فعالیت آنتی اکسیدان را در سلول های پوست افراد مبتلا به اگزما بهبود بخشید. محققان به این نتیجه رسیدند که جینسینگ قرمز می تواند به کاهش استرس اکسیداتیو بواسطه افزایش فعالیت آنزیم آنتی اکسیدان کمک کند. خلاصه: جینسنگ به کاهش نشانگرهای التهابی کمک کرده و از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کند.

خرید ریشه جینسینگ کره ای اصل

7. جینسینگ می تواند برای عملکرد مغز مفید باشد

جینسنگ می تواند به بهبود عملکرد مغز مثل حافظه، رفتار و خلق وخو کمک کند. برخی مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی نشان می دهند که ترکیبات موجود در جینسینگ مثل جینسنوساید و پتاسیم می تواند از مغز در برابر آسیب ناشی از رادیکال های آزاد حفاظت کند. یک مطالعه روی 30 فرد سالم که هر روز 200 میلی گرم panax ginseng به مدت 4 هفته مصرف می کردند، انجام شد.

در پایان مطالعه، این افراد با بهبود سلامت روان، وظایف و مسئولیت اجتماعی و خلق وخو مواجه شدند. دوز 200 میلی گرمی بر خلاف دوز 400 میلی گرمی در بهبود عملکرد ذهنی و خستگی بسیار موثر بود. جینسنگ به جذب قندخون بواسطه سلول ها کمک می کند که این می تواند عملکرد را تقویت کند و خستگی ذهنی را کاهش دهد. اما هنوز مشخص نیست که چرا دوز کمتر موثرتر از دوز بیشتر است. خلاصه: جینسنگ برای عملکرد ذهنی، احساس آرامش و خلق وخو در افراد سالم و بیماران آلزایمری مفید است.

8. خواص جینسینگ برای نعوظ و تقویت قوای جنسی

تحقیقات نشان دادند که جینسنگ می تواند یک گزینه مفید برای درمان اختلال نعوظ در مردان باشد. به نظر می رسد که ترکیبات موجود در جینسینگ می تواند از استرس اکسیداتیو در عروق و بافت های خونی در آلت مردان جلوگیری کند و به احیای عملکرد طبیعی آن کمک کند.

ترکیبات جینسینگ-قرص جینسنگ اصل-عکس قرص جینسنگ اصل-خواص جینسینگ برای کبد-عوارض قرص جینسینگ-عسل فروردین

به علاوه مطالعات نشان دادند که جینسنگ می تواند تولید اکسید نیتریک را تقویت کند. اکسید نیتریک یک ترکیب است که باعث شل شدن عضله در آلت مردان شده و گردش خون را افزایش می دهد.

یک مطالعه نشان داد مردانی که با جینسنگ قرمز کره ای درمان شدند، بهبود 60 درصدی در علایم اختلال نعوظ را تجربه کردند درحالیکه میزان بهبودی با استفاده از دارو برای درمان اختلال نعوظ 30 درصد بود.

به هرحال مطالعه دیگر نشان داد 86 مرد دچار اختلال نعوظ، بهبود قابل توجهی را در عملکرد نعوظ و رضایت از مصرف 1000 میلی گرم عصاره جینسنگ به مدت 8 هفته تجربه کردند. با این حال مطالعات بیشتری نیاز است تا خواص جینسینگ برای نعوظ مورد بررسی قرار گیرد.

خلاصه: جینسینگ ممکن است علایم اختلال نعوظ را بواسطه کاهش استرس اکسیداتیو در بافت ها و تقویت جریان خون در عضلات جنسی مردان بهبود بخشد.

9. جینسینگ می تواند سیستم ایمنی را تقویت کند

جینسنگ می تواند سیستم ایمنی را قوی کند. برخی مطالعات با کشف خواص جینسینگ برای سیستم ایمنی بیماران سرطانی که تحت عمل جراحی یا شیمی درمانی قرار گرفتند، متمرکز شدند. نکته جالب اینجاست که این افراد با بهبود عملکرد سیستم ایمنی و کمتر شدن دفعات بروز علایم مواجه شدند. مطالعه دیگر، خواص عصاره جینسینگ قرمز را بر نشانگرهای سیستم ایمنی در بیماران مبتلا به سرطان معده از نوع پیشرفته که تحت جراحی و شیمی درمانی قرار گرفته بودند، مورد بررسی قرار داد.

بعد از سه ماه، نشانگرهای سیستم ایمنی در افرادی که عصاره جینسینگ قرمز را مصرف کرده بودند، در مقایسه با گروه کنترل یا دارونما بهتر شد. به علاوه یک مطالعه نشان داد افرادی که جینسنگ مصرف می کردند، تا 35 درصد شانس زنده ماندن به مدت 5 سال را بعد از جراحی و تا 38درصد شانس زنده ماندن را در مقایسه با افرادی که جینسنگ مصرف نکرده بودند، تجربه کردند.

به نظر می رسد که عصاره جینسینگ می تواند اثر واکسیناسیون را بر بیماری هایی مثل آنفلوآنزا تقویت کند. حتی اگر این مطالعات، بهبود نشانگرهای سیستم ایمنی را در بیماران سرطانی نشان دهند اما تحقیقات بیشتری نیاز است تا خواص جینسنگ در مقابله با عفونت ها در افراد سالم نشان داده شود. خلاصه: جینسنگ می تواند سیستم ایمنی را در بیماران سرطانی قوی کند و اثرات واکسن های خاص را تقویت کند.

10. خواص جینسینگ برای سرطان

جینسینگ می تواند در کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها مفید باشد. جینسنوساید در این گیاه به کاهش التهاب کمک کرده و خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. چرخه سلول، فرایندی است که بواسطه آن، سلول ها رشد می کنند و تقسیم می شوند. جینسنوساید می تواند برای این چرخه بواسطه جلوگیری از تولید و رشد غیرطبیعی سلول مفید و مطلوب باشد.

جینسنگ می تواند به بهبود سلامت بیمارانی که تحت شیمی درمانی هستند، کمک کند و عوارض جانبی شیمی درمانی را کاهش دهد و اثر برخی داروها را تقویت کند.

خلاصه: به نظر می رسد که جینسنوساید در جینسنگ می تواند التهاب را تنظیم کند، خاصیت آنتی اکسیدانی را حفظ کند و سلامت سلول ها را حفظ نماید که این می تواند خطر ابتلا به انواع سرطان ها را کاهش دهد. با این وجود تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

ریشه جینسینگ قرمز کره ای-خرید ریشه جینسینگ قرمز کره ای-قیمت ریشه جینسینگ قرمز کره ای-ریشه جینسینگ-عسل فروردین

11. جینسینگ می تواند با خستگی مقابله کند و سطح انرژی را افزایش دهد​

جینسنگ به مقابله با خستگی کمک کرده و انرژی را افزایش می دهد. مطالعات حیوانی به رابطه برخی ترکیبات جینسینگ مثل پلی ساکاریدها و الیگوپپتیدها با کمتر شدن استرس اکسیداتیو و افزایش تولید انرژی در سلول ها اشاره کردند که این می تواند به مقابله با خستگی کمک کند. خلاصه: جینسنگ می تواند به مقابله با خستگی و تقویت فعالیت جسمی بواسطه کم کردن آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو و افزایش تولید انرژی در سلول ها کمک کند.

12. خواص جینسینگ برای دیابت

به نظر می رسد که جینسنگ در کنترل گلوکز خون در افراد سالم و دیابتی مفید است. جینسینگ آمریکایی و آسیایی، عملکرد سلول پانکراس را بهبود می بخشد، تولید انسولین را تقویت می کند و جذب قند خون در بافت ها را بهتر می کند. هم چنین جینسینگ قرمز تخمیر شده می تواند در کنترل قند خون موثرتر باشد.

جینسینگ تخمیر شده با کمک باکتری زنده تولید می شود که این باکتری، جینسنوساید را به یک شکل قوی و قابل جذب تبدیل می کند. در واقع یک مطالعه نشان داد که مصرف 7/2 گرم جینسینگ قرمز تخمیر شده در پایین آوردن سطح قندخون و افزایش سطح انسولین بعد از مصرف یک وعده غذایی در مقایسه با دارونما موثر است. خلاصه: جینسنگ بخصوص جینسنگ قرمز تخمیر شده می تواند به افزایش تولید انسولین، تقویت جذب قندخون در سلول ها و حفاظت از خاصیت آنتی اکسیدان کمک کند.

دمنوش جینسینگ_چای جینسینگ_جینسینگ قرمز_جینسینگ اصل
جینسینگ چیست؟ 20 نکته خرید جینسینگ و شناخت کامل آن

طرز تهیه چای جینسینگ یا دمنوش جینسینگ

برای تهیه چای جینسینگ یا دمنوش آن که کاملا ساده و نظیر دیگر دمنوش هاست بهتر است که جینسنگ را کاملا پودر کرده و همراه مقداری چای سیاه یا چای ماسالا دم کنید و بنوشید.

بهترین همراه ، کامل کننده و مصلح جینسینگ عسل طبیعی است و توصیه می شود حتما برای برخورداری از خواص کامل آن همراه با عسل میل کنید.

عوارض جینسینگ

طبق تحقیقات، جینسنگ یک گیاه ایمن بوده که عوارض جانبی جدی را بوجود نمی آورد. با این حال بیماران دیابتی که دارو مصرف می کنند، هنگام مصرف جینسینگ باید سطح قند خونشان را به طور منظم کنترل و چک نمایند تا از تعادل سطح قندخونشان اطمینان حاصل کنند. به علاوه جینسنگ می تواند اثربخشی داروهای ضدانعقاد را کمتر کند. به همین دلیل قبل از مصرف جینسینگ با پزشکتان صحبت کنید. توجه کنید که بدلیل نبود مطالعات مربوط به ایمنی این گیاه دارویی، توصیه می شود که از دادن جینسنگ به کودکان یا زنان باردار یا شیرده خودداری کنید.

عوارض قرص جینسینگ؛ مقدار مصرف جینسینگ

شواهد نشان می دهد که استفاده زیاد و طولانی از جینسنگ می تواند اثر بخشی آن را در بدن کمتر کند. برای به حداکثر رساندن خواص جینسینگ برای سلامتی، باید جینسنگ را 2 تا 3 هفته مصرف کرد و سپس یک یا دو هفته بین آن استراحت کرد. خلاصه: در حالیکه جینسنگ یه گیاه ایمن و بی خطر است اما افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند، باید به تداخلات دارویی توجه نمایند.

ممکن است جینسنگ به عنوان یک عارضه جانبی باعث سردرد شود. اگرچه مصرف جینسنگ ایمن در نظر گرفته شده است اما همه عوارض جینسینگ شناخته شده نیستند. در برخی موارد عوارض جانبی زیر برای جینسنگ گزارش شده‌ است.

بررسی تخصصی جینسنگ (Ginseng):

نام:

واژه جینسنگ از کلمه چینی جین‌سنگ (و در تلفظ دیگر: رین‌شن 人参) گرفته شده‌است. «رین» در چینی به معنی «مرد/آدم» و «شِن» به معنی نوعی گیاه یا ریشهٔ گیاه است. نام آدم گیاه به این خاطر به این گیاه داده شده است که شکل ریشه‌های دو شاخه آن شبیه به پاهای انسان است. کاربرد آن در زبان‌های غربی به سدهٔ هفدهم بازمی‌گردد.

گیاه شناسی:

گیاه جینسینگ در دسته گیاهان همه ساله و دائمی قرار می‌گیرد. بسیار کند رشد بوده و به سال‌ها وقت برای بلوغ خود نیازمند است. ریشه‌ای بزرگ و گوشتی داشته و طول آن به cm 7-5 می‌رسد. ضخامت ریشه در حدود cm5/2-1 می‌باشد و بخش اصلی آن حالتی دوکی شکل و معمولاً ۲ شاخه در انتها را به خود می‌گیرد. معمولاً ریشه های کوچکی نیز از اطراف آن به سمت خارج رشد می‌کنند. ریشه این گیاهان در بین دوران ۳ تا۱۰ سالگی گیاه قابل برداشت است و در صورت گذشت سالیان بسیار دراز به تدریج فرسوده شده و تغییر شکل می‌دهد و می‌تواند منفذدار و چوبی شود.

ریشه جینسینگ قرمز کره ای 6 ساله-اسلایس جینسینگ قرمز کره ای 6 ساله پاناکس-ریشه جینسینگ قرمز 1-3 ساله دختر پیچ-پودر جینسینگ قرمز 1 تا 3 ساله-جینسینگ قرمز 6 ساله-جینسینگ 3 ساله-جینسینگ 1 ساله- جینسینگ 6 ساله-عسل فروردین
تفاوت میان جینسنگ قرمز بر حسب سن آن ها که هر چه سن بالاتر باشد، خواص و ارزش غذایی و دارویی بالایی خواهند داشت

این گیاه در حدود سال چهارم از زندگی خود شروع به گل دادن می‌کند و پس از سپری کردن حدوداً ۴ تا ۶ سال از عمر خود، ریشه اش، به بلوغ می‌رسد جالب این که اهمیت این گیاهان در چین تا به حدی است که صادرات بذر این گیاه ممنوع است و از گیاهان تحت حفاظت در این سرزمین به‌شمار می‌آیند. همچنین در کشور روسیه کندن گونه‌هایی وحشی این گیاهان غیرقانونی است و در صورت تخلف شرایط خاص خود را دارا می‌باشد. پس از برداشت گیاه آن، زمین در حدود ۴ الی ۶ سال قابل کشت مجدد جینسنگ نیست.

رنگ:

محدوده رنگی در بین ریشه این گیاه از زرد بسیار کم رنگ مایل به سفید تا خرمایی و قهوه‌ای در انواع آمریکایی آن است. این گیاه دارای ساقه‌ای برافراشته با ارتفاعی که می‌تواند به یک فوت نیز برسد و برگ‌های سبز رنگ با کناره‌های مضرس، میوه‌ای مشابه به تمشک یا شاتوت با تجمع خوشه‌ای مشابه، به رنگ قرمز روشن در لابلای برگ‌های نسبتاً پهن و زیبای آن به‌طور جالبی خود نمایی می‌کند.

جینسینگ-جینسنگ-Ginseng-جینسینگ چیست-خرید جینسینگ اصل-قیمت جینسینگ اصل-خواص جینسینگ-عسل فروردین

تاریخچه:

این گیاه در زمره گیاهان بومی مناطق شرقی آسیا و شمال آمریکا به‌شمار می‌آید ریشه آن به عنوان دارویی اساطیری، بیش از هزاران سال است که در میان مردم کشورهای چین، کره، تایلند، ویتنام، منچوری و نیز در بین سرخپوستان آمریکایی مورد مصرف قرار می‌گیرد.

این گیاه قرن هاست که به منظور بهبود عملکرد حافظه، کاهش استرس، درمان ناتوانی، سستی و سایر علائم ناشی از فرسودگی و افزایش سن و همچنین برای افزایش طول عمر افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این گیاه در دوران گذشته از چنان ارزش والایی در شرق برخوردار بود که به عنوان مثال در چین تنها امپراتوران حق جمع‌آوری و نگهداری ریشه‌های آن را داشتند و در دوران‌های بعد نیز به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از وعده غذایی پادشاهان و امپراتوران به منظور افزایش قوای جسمانی، ذهنی و به عنوان اکسیر جوانی و شادابی جایگاه خود را همچنان حفظ نمود.

ریشه این گیاه از چنان جایگاهی در میان بومیان چینی و درطب سنتی آن دوران بر خوردار بوده‌اند که اطبای کهن، از آن به عنوان جزئی لاینفک در همه نسخه‌های تجویزی خود استفاده می‌کردند و آن را در درمان هر نوع بیماری مفید می‌دانستند.

این چنین بود که ریشه‌های آماده شده این گیاه (پس از طی مراحل تکمیلی) توسط خود بیمار به منظور بازیابی سلامت گذشته و از دست رفته یا توسط افراد سالم برای دستیابی و بهره‌مندی از خواص بی‌نظیر و شگفت آور این گیاه جویده می‌شدند.

آشنایی غرب با جینسنگ:

اگر چه جینسنگ بیش از ۴۰۰۰ سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و نام آن به عنوان ارزنده‌ترین و محبوب‌ترین گیاه در میان نوشته‌های بدست آمده از ۲۰۰۰ سال پیش در چین قابل رویت است، اولین بار توسط گیاه‌شناسی به نام کولینسون (Collinson) در سال ۱۷۴۰ به جامعه علمی انگلستان شناسانده شد در قرن ۱۹ هم‌زمان یک کشیش که به عنوان مبلغ مذهبی پا به سرزمین چین نهاده بود پس از آشنایی با فواید این گیاه اعجاب‌آور مقاله‌ای ارائه داد با عنوان «شرحی دربارهٔ گیاهی تاتاری به نام جینسنگ» و در مورد خواص درمانی آن مطالبی منتشر ساخت و نقش بسزایی را در شناساندن این گیاه به مردم دیگر کشورها ایفا کرد.

این ماده قرن‌ها به صورت سنتی در سراسر آسیا و آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می‌گرفت، این داروی گیاهی باعث افزایش توجه، حافظه و تمرکز می‌شود. حتی به عنوان یک مکمل آرام بخش برای افرادی که دچار اضطراب می شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جینسینگ قرمز

در دوران باستان جینسنگ قرمز به جینسنگی اطلاق می‌شد که پس از عملیات خشک شدن در برابر نور آفتاب به دست می‌آمد؛ ولی در دوران مدرن جینسنگ قرمز معمولاً طی پروسه بخار دادن که تأثیر مشابه ای را بر روی رنگ آن می‌گذارد حاصل می‌شود.

در هر دو صورت این تغییر رنگ در نتیجه کاراملیزه شدن قندهای موجود در ریشه این گیاه اتفاق می‌افتد. به نظر می آید که تفاوت چندانی میان ریشه خشک شده در آفتاب یا بخار داده شده جینسنگ (جینسینگ قرمز) با ریشه معمولی جوشانده شده آن (جینسینگ سفید) در خواص، وجود نداشته باشد.

تحقیقات انجام شده در دانشگاه توکیو نشان داده‌است که جینسینگ قرمز کره‌ای می‌تواند با تحریک سلول‌های مغزی از نابودی تدریجی سلول‌های مغر جلوگیری کند و قادر به افزایش و توسعه فعالیت‌های ذهنی و بهبود و ارتقای عملکرد یادگیری و حافظه شود. هم اکنون در بسیاری از کشورها از این ماده برای درمان ناباروری و اختلالات اسپرم‌سازی در مردان استفاده می‌شود.

ریشه جینسینگ قرمز کره ای 6 ساله-اسلایس جینسینگ قرمز کره ای 6 ساله پاناکس-ریشه جینسینگ قرمز 1-3 ساله دختر پیچ-پودر جینسینگ قرمز 1 تا 3 ساله-جینسینگ قرمز-خرید جینسینگ قرمز-قیمت جینسینگ قرمز-جینسینگ قرمز خرید-عسل فروردین
مراحل فراوری جینسنگ تازه که در این فرایند جینسینگ تازه (فراوری نشده) را شستشو داده، بخارپز کرده و با هوای طبیعی عمل خشک کردن را انجام می دهند تا جینسنگ قرمز بدست بیاید

گونه ها :

 • جینسنگ آمریکایی نسبت به مشابه چینی خود کوچکتر است و در بخش‌های شمالی آمریکا رشد می‌کند. جینسنگ آمریکایی توسط سرخپوستان (مردمان بومی آن مناطق) به منظور درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این گیاه دارای لعاب (شیره‌ای) مشابه شیره گیاه شیرین‌بیان است که علاوه بر مواد شیرین موجود در آن برخی مواقع با مقادیری مواد تلخ و نیز انواعی از ترکیبات معطر همراه می‌باشد. این شیره می‌تواند بوی ملایمی داشته باشد یا اصلاً بویی نداشته یاشد. موضوع قابل ذکر دیگر در مورد این گیاه آن است که این گیاه با استقبال بسیار خوبی در آسیا مواجه شده به‌طوری‌که امروزه بیش از ۸۵ درصد جینسنگ کشت داده شده در آمریکا به بازارهای آسیایی صادر می‌گردند.

 • جینسینگ ژاپنی: این نوع جینسنگ از نظر محتویات فعال مشابه جینسنگ چینی بوده ولی با میزانی بسیار کمتر.
 • جینسینگ سیبری را نمی‌توان در رده جینسنگ حقیقی به حساب آورد. این نوع از جینسنگ به عنوان جینسینگ ارزان ‌قیمت و با کیفیت دارویی پایین به فروش می‌رسد.
 • جینسینگ چینی کاملاً با جینسنگ آسیایی از نظر قدرت عمل فواید دارویی و درمانی و از نظر موارد استفاده متفاوت است. از جمله موارد درمانی که از این گیاه استفاده می‌شود، می‌توان به متوقف کردن خون‌ریزی و تسکین درد اشاره کرد.
 • جینسینگ هیمالیایی خواص درمانی و دارویی‌اش در مقایسه با جینسنگ آسیایی بسیار کمتر بوده و هیمالیایی‌ها از آن در درمان کم‌اشتهایی و موارد گوارشی بهره می‌گیرند.
 • جینسینگ کوتوله از انواع نادر جینسنگ آمریکایی به‌شمار می‌آید و سرخپوستان آمریکایی معمولاً از آن در درمان سردرد، سرفه، سوء هاضمه بهره می‌گیرند.
 • جینسینگ پرویی که به ماکا هم شهرت دارد، اثرات زیادی در تندرستی انسان دارد و باعث افزایش قدرت جنسی می‌شود و با ناباروری زنان نیز مقابله می‌کند.
جینسینگ چیست؟ 20 نکته خرید جینسینگ و شناخت کامل آن

طریقه مصرف جینسینگ

ریشه خشک شده این گیاه سال‌هاست که مورد استفاده خوراکی افراد قرار می‌گیرد. این ریشه خشک شده می‌تواند به تنهایی به صورت دم کرده (نه به صورت جوشانده) یا به عنوان بخشی از یک نوشیدنی دم شده گیاهی همراه با سایر گیاهان یا حتی به صورت افزودنی به سوپ یا به شکل قرص مورد مصرف قرار بگیرد. اما رایج ترین شکل استفاده از آن، به صورت دم کرده و چای یا به صورت عصاره (شیره) می‌باشد.

جوشاندن این گیاه باعث ایجاد ماده ای سمی می‌کند.

طریقه مصرف جینسینگ-نحوه مصرف قرص جینسینگ-طریقه مصرف پودر جینسینگ-نحوه مصرف جینسینگ-عسل فروردین

مضرات جینسینگ؛ موارد منع مصرف جینسینگ

 • دوران بارداری و شیردهی و افرادی که قصد بارداری دارند
 • کودکان و خردسالان
 • خانم های مبتلا به آندومتریوز، فیبروز رحم، سرطان سینه، تخمدان و رحم
 • سرطان پروستات
 • بیماری قلبی و پرفشار خونی
 • افراد مبتلا به MS
 • دیابت (به علت وجود خطر هیپوگلایسمی)
 • اختلال در خواب و بی خوابی
 • اختلال در انعقاد خون یا خطر خونریزی و جراحی
 • بیماران کلیوی
 • افراد حساس به جینسنگ

تداخلات دارویی جینسینگ

– داروهای آنتی پلاکت مانند پلاویکس و تیکلوپیدین

– داروهای آنتی کواگولانت مانند هپارین و وارفارین

– انسولین و داروهای خوراکی دیابت مانند گلی بوراید، گلی پیزاید، تروگلی تازون، روزی گلی تازون، پیوگلی تازون، کلروپروپامید، متفورمین، تولبوتامید، تولازامید، آکابوز، رپاکلینید، میگلیتون، گلی مپریدون

– داروهای آنتی سایکوتیک مانند کلرپرومازین، فلوفنازین، الانزاپین، ریسپریدون

– داروهای آنتی آلرژی مانند فکسوفنادین

– داروهای ضد قارچ مانند کتوکونازول و تتراکونازول

– داروهای ضد سرطان مانند وین کریستین، وین بلاستین، پاکلی تاکسل، اتوزاید

– داروهای ضد چربی مانند لووستاتین

– ضد بارداری های خوراکی

– ضد افسردگی های MAOIS مانند ایزوکربوکساید، سلجنین، ترانیل سیپرومین، فنلزین

– داروهای محرک سیستم عصبی مرکزی مانند آمفتامین ها، دکسترومتورفان، متیل فنیدات(ریتالین)

– داروهای ضد صرع مانند کاربامازپین، فنی توئین، والپروات سدیم

– باربیتورات ها مانند فنوباربیتال

– بنزودیازپین ها مانند آلپرازولام، دیازپام

– داروهای خواب آور مانند سوناتا،آمبیین

– داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای مانند آمی تریپتلین، نورتریپتیلین، دوکسپین، آموکساپین

– داروهای قلب و فشار خون، دیگوکسین

– کاهش اثر دیورتیکی فروزماید در مصرف همزمان

– کورتیکواستروئید ها، استروژن

– داروهای NSAIDS مانند ایبوپروفن، ناپروکسن، کتوتیفن، ایندومتاسین، تولمتین،پیروکسیکام، سولین داک، اتودولاک، نابومتتون، اگزاپروزین

– سیکلوبنزامین

– فلوواکسامین

– هالوپورینول

– دیفن هیدرامین

– آسپرین

– فراورده های کیاهی مانند گارلیک (قرص سیر)، جینجر، جینکو، پاپائین

خواص جینسینگ آمریکایی

جینسنگ آمریکایی برای کاهش فشار خون و هم چنین کاهش قند خون مفید است. جینسینگ آمریکایی یا Panax quinquefolis یکی از محبوب ترین گیاهان در ایالات متحده امریکا است. این گیاه بیشتر در امریکای شمالی رشد می کند. سابقاً بومیان امریکا از جینسنگ امریکایی برای اثرات دارویی آن استفاده می کردند.

همه خواص این گیاه به لطف ترکیبات فعال آن به نام جینسنوزیدها است. جینسنوزیدها قدرت حافظه را تا حد زیادی بهبود می بخشد. هم چنین مصرف منظم جینسنگ امریکایی با افزایش عملکرد شناختی عصبی مرتبط است و می تواند از بیماری هایی مانند آلزایمر جلوگیری کند.

جینسنوزیدهای موجود در جینسنگ امریکایی دارای اثر آرامش بخشی هستند. هم چنین این گیاه برای تسکین استرس و ناراحتی معده عالی است. کولیت، استفراغ و بی خوابی نیز می تواند با جینسینگ امریکایی درمان شود. این نوع جینسنگ دارای خواص ضد سرطانی است.

اگر فشار خون بالا دارید، جینسنگ آمریکایی می تواند با کاهش سختی شریان آن را کنترل کند که این موضوع برای جلوگیری از بروز بیماری های قلبی هم مفید است، به خصوص اگر قبلاً در معرض ریسک بالای بیماری های قلبی بوده باشید. جینسینگ امریکایی حتی می تواند به بیماران دیابتی نوع 2 نیز کمک کند. این جینسنگ به نوعی شبیه بدن انسان است. اجزای ریشه جینسینگ شبیه بازوها و پاها هستند. رنگ این جینسنگ معمولاً برنزه روشن است اما می توانید آن را در طیف های مختلف قهوه ای هم پیدا کنید.

جینسینگ آسیایی و خواص آن

جینسینگ آسیایی یا جینسینگ پاناکس به جینسنگ کره ای یا قرمز نیز معروف است و هزاران سال است که طب چینی از این گیاه استفاده می کند. جینسنوزیدها اجزای اصلی جینسنگ آسیایی هم هستند. با این حال، برخلاف همتای آمریکایی خود، جینسینگ آسیایی خواص قوی تری دارد. مزایای رایج این نوع جینسنگ شامل افزایش استقامت فیزیکی، تمرکز و انرژی طبیعی بدن است. هم چنین با عملکرد شناختی قوی تر و ارتقای کیفیت کلی زندگی مرتبط است.

جینسنگ آسیایی می تواند ایمنی بدن شما را نیز تقویت کند. مطالعه ای در همین زمینه نشان داد که جینسنگ تعداد سلول های ایمنی شما را افزایش می دهد و حتی می تواند پاسخ سیستم ایمنی بدن به واکسن آنفولانزا را نیز افزایش دهد. جینسینگ آسیایی هم مانند جینسینگ امریکایی، تأثیر مثبتی بر عملکرد شناختی دارد. مکمل 12 هفته ای پودر جینسینگ می تواند عملکرد شناختی را در بیماران مبتلا به آلزایمر بهبود بخشد. سایر جنبه های سلامت روان مانند تمرکز و یادگیری نیز با مصرف این نوع جینسنگ بهتر خواهند شد.

هم چنین اگر از اختلال نعوظ رنج می برید، جینسنگ آسیایی یک درمان طبیعی برای آن است. محققان فکر می کنند جینسنوزیدهای موجود در آن مشابه تستوسترون عمل می کنند. افزایش تولید اسپرم، بهبود عملکرد جنسی و کمک به افزایش فعالیت جنسی نیز با مصرف این نوع جینسنگ امکان پذیر است. جینسینگ آسیایی کمی تیره تر از نوع آمریکایی آن است. صرف نظر از این، آن ها بسیار شبیه به هم هستند و اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند.

جینسینگ سیبری

جینسینگ سیبری یا Eleutherococcus senticosus، پسر عموی دور جینسنگ آمریکایی و آسیایی است. در این نوع جینسنگ، به جای جینسنوزیدها، این گیاه دارای مواد شیمیایی فعال به نام eleuthero sides است.

جینسنگ سیبری به طور سنتی به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی استفاده می شود و مانند جینسینگ آسیایی، تولید سلول T را افزایش می دهد. حتی مطالعات نشان داده اند که طول و شدت سرماخوردگی را کاهش می دهد.

مزیت دیگر استفاده از این نوع جینسنگ، افزایش سطح انرژی بدن است. به همین دلیل بسیاری از افراد از آن برای بهبود عملکرد شناختی و جسمانی استفاده می کنند.در عین حال، این گیاه دارای خواص ضد توموری است. این ماده توانایی متوقف کردن تکثیر سلول های سرطانی را دارد. ریشه جینسینگ سیبری چوبی و پیچ خورده به نظر می رسد و رنگ آن قهوه ای است و ظاهر چین داری دارد.

 

 

 

– هم چنین می توان جینسنگ را با توجه به نوع کشت آن ها طبقه بندی کرد:

جینسینگ قرمز کره ای 6 ساله (ریشه)-جینسینگ قرمز 1-3 ساله دختر پیچ (ریشه)-پودر جینسینگ قرمز 1 تا 3 ساله-جینسینگ قرمز کره ای 6 ساله (اسلایس)-خواص جینسینگ قرمز کره ای-جینسینگ قرمز کره ای خواص-خرید جینسینگ قرمز کره ای-عسل فروردین

جینسینگ زراعی یا کشت شده:

جینسینگ گلخانه ای یا کشت شده توسط انسان در مناطق کوهستانی کاشته می شود. بنابراین، بسیار ارزان تر از جینسینگ خود رو است، هر چند در همان محیط رشد می کند و مزایای تقریباً یکسانی نیز دارد.

– هم چنین ریشه جینسینگ با توجه به پروسه آماده سازی به دو گونه تقسیم بندی می شود:

جینسینگ سفید و خواص آن

وقتی جینسنگ را پس از برداشت پوست می کنند و خشک می کنند، جینسنگ سفید حاصل می شود که مقدار آب آن فقط حدود 12 درصد یا کمتر است.

جینسینگ قرمز و خواص آن

برای تهیه جینسنگ قرمز، پس از برداشت، پوست آن را می کنند، آن را بخارپز می کنند و در نهایت با استفاده از آفتاب، آن را خشک می کنند که این روند آن را بسیار شکننده می کند.

جینسینگ وحشی یا خودرو و خواص آن

گونه جینسنگی که در طبیعت رشد می کند، به عنوان جینسنگ خود رو شناخته می شود که در حال حاضر به دلیل محبوبیت زیاد آن رو به کاهش است زیرا معمولاً این گیاه رشد کندی دارد و با توجه به میزان بالای مصرف، میزان گونه تقلیل یافته است.

جینسینگ چیست؟ 20 نکته خرید جینسینگ و شناخت کامل آن

خواص جینسینگ برای زنان

جینسنگ حاوی ترکیبی به نام جینسنوزید است که این گیاه را به چنین داروی مؤثری تبدیل کرده. جینسنوزیدها دارای خواص آرامش بخش، ضد التهابی و ضد سرطانی هستند. هم چنین حاوی ماده است که به عنوان سازگار کننده شناخته می شود و توانایی مبارزه با استرس، اضطراب و فشارهای روانی را افزایش می دهد. گیاه جینسینگ فیتواستروژن یا منبع غذایی استروژن است که از هورمون استروژن زن تقلید می کند و احتمالاً برای متعادل سازی سطح هورمون ها که در زنان یائسه بسیار متغیر است، سودمند است.

می تواند به کاهش درد در طول دوره قاعدگی کمک کند:

جینسنگ فقط برای زنان یائسه مفید نیست. هم چنین از این دارو برای درمان زنان جوان که دچار قاعدگی دردناک یا PMS می شوند، استفاده می شود. حتی گفته می شود که جینسنگ درد زایمان را کاهش می دهد.

دارای خواص ضد سرطانی است و می تواند به مقابله با سرطان سینه کمک کند:

در چند سال گذشته مطالعات زیادی انجام شده است که به بررسی خواص ضد سرطانی جینسینگ پرداخته است و یافته ها نشان می دهد که این گیاه می تواند توانایی محافظتی در برابر سرطان پستان ایجاد کند.

می تواند به تقویت تراکم استخوان کمک کند:

یکی دیگر از زمینه هایی که مطالعات در آن ادامه دارد، خواص جینسینگ برای تراکم استخوان است. زنان یائسه بسیار مستعد تغییرات در تراکم استخوان هستند که منجر به خطر بیشتر شکستگی و آسیب آن ها می شود.

دارای خواص ضد پیری است:

جینسنگ به دلیل دارا بودن خواص ضد پیری در حال حاضر به عنوان یک ماده فعال در بسیاری از محصولات زیبایی مانند کرم صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

قرص جینسینگ چیست-خواص جینسینگ برای زنان-عوارض قرص جینسینگ-عکس قرص جینسینگ اصل-خرید جینسینگ-عسل فروردین
جینسینگ چیست؟ 20 نکته خرید جینسینگ و شناخت کامل آن

خواص جینسینگ برای مردان

قرن هاست که از گیاه جینسینگ برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود، به ویژه در مردان استفاده از جینسنگ طرفداران زیادی دارد.

جینسنگ می تواند عملکرد جنسی در مردان را بهبود بخشد. اختلال نعوظ، روند طبیعی از افزایش سن در مردان نیست، اما با افزایش سن شایع تر می شود. به هر حال، این مشکل پنج درصد از مردان 40 ساله را تحت تاثیر قرار می دهد. در سن 70 سالگی، تقریباً 15 درصد از مردان از این عارضه شکایت دارند. بر اساس تحقیقات به عمل آمده، جینسینگ کره ای بدون تغییر سطح هورمون و چربی خون به عملکرد جنسی در مردان کمک می کند. بر اساس این تحقیقات مردانی که جینسنگ مصرف می کردند، نعوذ بهتری داشتند و این باعث می شد که برقراری رابطه جنسی برای آن ها آسان تر شود.

میزان گلوکز خون را بهبود می بخشد:

مردان بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 هستند و جینسنگ آمریکایی می تواند این عارضه را کاهش دهد.

ثابت شده است که جینسنگ می تواند هم گلوکز ناشتا و هم گلوکز بعد از صرف غذا را کاهش دهد. این تأثیرات حتی در افرادی که قبلاً مبتلا به دیابت نوع 2 بوده اند، مشاهده شده و این امر به یک درمان طبیعی بالقوه تبدیل شده است.

توجه داشته باشید همیشه جینسنگ را با غذا مصرف کنید. در غیر این صورت، قند خون شما می تواند آنقدر پایین بیاید که حتی اگر دیابتی هستید، دچار افت قند خون شوید. جینسینگ هم چنین با داروهای دیابتی تداخل دارد؛ بنابراین اگر از دارو استفاده می کنید، قبل از مصرف جینسینگ با پزشک خود مشورت کنید.

با سرطان مبارزه می کند:

میزان مرگ و میر ناشی از سرطان در مردان بیشتر از زنان است و جینسینگ به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی می تواند با این بیماری کشنده مبارزه کند. این ریشه دارویی اثرات قابل توجهی در بر سرطان روده بزرگ، سومین سرطان شایع در ایالات متحده، نشان داده است.

سندرم متابولیک را بهبود می بخشد:

چاقی اغلب با سندرم متابولیک ظاهر می شود، سندروم متابولیک مجموعه ای از عوامل است که شانس ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد و دیابت، سکته مغزی و بیماری های قلبی تنها برخی از بیماری هایی هستند که به آن مرتبط هستند.

مردان چاق بیشتر در معرض ابتلا به سندرم متابولیک هستند و طبق درمان های مکمل در پزشکی، جینسینگ قرمز توانایی بهبود آن را دارد. این نوع جینسنگ تأثیر مطلوبی بر هورمون ها و عملکرد میتوکندری ها به عنوان دو عامل مرتبط با سندرم متابولیک دارد.

حافظه را تقویت می کند:

با افزایش سن مردان، آن ها وارد مرحله ای می شوند که به آن آندروپوز گفته می شوند که در واقع نسخه مردانه یائسگی است. آندروپوز می تواند باعث از دست دادن حافظه شود، به خصوص اگر با دیابت همراه باشد.

خوشبختانه مردان به طور طبیعی می توانند سلامت روانی خود را با استفاده از جینسنگ بهبود بخشند. جینسنگ آسیایی و امریکایی عملکرد و خلق و خوی مغز را تقویت می کنند. جینسینگ امریکایی به ویژه برای حافظه فعال بسیار مفید است.

قرص جینسینگ_قرص جینسینگ اصل

برای مصرف جینسینگ می توانید با پزشک مشورت کنید

استفاده از گیاهان دارویی برای درمان بیماری های مختلف از دیرباز رایج بوده است. یکی از این گیاهان، ریشه ای دارویی به نام جینسنگ است که در انواع مختلف امریکایی، آسیایی و سیبری یافت می شود. معروف ترین انواع این گیاه، جینسینگ قرمز کره ای و آمریکایی است که دارای خواص گوناگون برای زنان و مردان است. این گیاه را می توان به صورت تازه مصرف کرد یا از آن چای تهیه کرد. هم چنین پودر و قرص جینسینگ اصل هم در داروخانه ها عرضه می شود. چنانچه از بیماری زمینه ای رنج می برید، قبل از مصرف جینسنگ، حتماً با پزشک مشورت کنید.

سخن پایانی

با توجه به خواص گسترده ی گیاه جینسینگ و روش های مصرف ساده و راحت آن می توانید از جینسینگ بعنوان یک مکمل غذایی روزانه و برای بهبود و تقویت قوای چهارگانه و رییسه بدن استفاده کنید.

مصرف روزانه 1 تا 5 گرم جینسینگ بصورت خام و یا پودر بصورت دمنوش یا محلول در غذاهای سرد و یا میل کردن ساده همراه با عسل بهترین توصیه مصرف روزانه ی ما به شماست.

بهترین و مهمترین خواص جینسینگ هم بصورت خلاصه << تقویت اعصاب ، آرامش بخشی ، تقویت بنیه جسمی و جنسی ، بهبود تمرین و تمرکز در ورزشکاران حرفه ای و رفع خستگی و ضد افسردگی >> است. 

10 پاسخ

 1. بسیار سپاسگذارم برای اطلاعات کاملی که در اختیارمون گذاشتید و ای کاش جینسینگ ریشه رو هم موجود می داشتید

 2. سوالی داشتم که یه سری ریشه ها هستن که میگن ۲۰ ساله یا بیشتر عمر دارند و تفاوت اونها چبه و آیا ارزش قیمتی و تفاوت بالایی دارند منظورم ابنه که ارزش خرید دارند با اون قیمت ؟

  1. درود بر شما
   مهمترین فاکتور در کیفیت و خواص جینسینگ عمر اون هستش ولی اونچه که به صورت علمی مطرح میشه این هستش که تا نهایتا 6 سالگی جینسینگ رشد می کنه وبه میزان ماده موثره ی اون افزوده میشه پس سن بالاتر از 6 سالگی فقط جنبه تبلیغاتی و یا هرگونه فراینده ی اضافی هستش و بنظرم اون ارزش خرید رو با توجه به قیمتهای سرسام آور نداره

 3. بفرمائید اگر این ریشه های ۱ ساله موجود در بازار رو تایید نمیکنید از این جینسینگ ۵ یا ۶ ساله خودتون دارید ؟

   1. سلام روز خوش.
    جینسینگ های موجود در سایت از نظر خواص هم باهم متفاوت هستند یا اینکه این تفاوته محصولات فقط از نظر ظاهره؟

   1. سلام وقت بخیر. زمان حدودی که طول میکشه تا جینسینگ اثر خودش را بگذارد تقریبا چهقدر هست؟