خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

عسل اقاقیا-خرید عسل اقاقیا-قیمت عسل اقاقیا-خواص عسل اقاقیا-عسل فروردین

عسل اقاقیا فروردین

خرید هدفمند

درمان دیابت

چکیده :
دیابت بر اثر قطع تولید انسولین و یا عدم کارکرد مناسب آن در بدن به وجود می آید. انسولین هورمونی است که مواد غذایی قندی و نشاسته و… را در بدن به انرژی تبدیل می نماید. تاکنون علت بروز این بیماری کشف نشده است ولی گمان می رود که زمینه مساعد ژنتیکی و عوامل محیطی همچون چاقی و بی تحرکی در ابتلا به این بیماری نقش موثری داشته باشد.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [4,75 | آراء: 4]Loading…
درمان دیابت

دیابت چیست؟

دیابت بر اثر قطع تولید انسولین و یا عدم کارکرد مناسب آن در بدن به وجود می آید. انسولین هورمونی است که مواد غذایی قندی و نشاسته و… را در بدن به انرژی تبدیل می نماید. تاکنون علت بروز این بیماری کشف نشده است ولی گمان می رود که زمینه مساعد ژنتیکی و عوامل محیطی همچون چاقی و بی تحرکی در ابتلا به این بیماری نقش موثری داشته باشد.

بیماری است که میزان قند خون بالاتر از حد طبیعی است. قند (گلوکز) یکی از سوختهای مهم بدن می باشد. سطح قند خون بالاتز از حد نرمال، خطرات و عوارضی را ایجاد می کند که عبارتند از حمله قلبی، سکته ، نارسایی کلیه، کوری، زخم پا و غیره که این عوارض الزاماً در دیابت دیده نمی شوند، بلکه با کنترل قندخون می توان میزان بروز آنها را کم کرد یا از بین برد تا فرد کاملاً طبیعی باشد.

انواع دیابت:

دیابت نوع I: بدلیل تخریب سلولهای لوزالمعده ایجاد می شود.

دیابت نوع II: بدلیل مقاومت زیاد به انسولین همراه با نقص در ترشح انسولین می باشد.

دیابت حاملگی: عدم تحمل قند که شروع یا تشخیص آن در حاملگی باشد.

نشانه های دیابت؛ ۵ نشانه‌ای که زنگ خطر را به صدا در می‌آورد

  1. شخص متوجه تغییرات پوستی ناخوشایند می‌شود
  2. بینایی فرد بدون هیچ دلیلی بهتر می‌شود
  3. شخص دچار خارش‌ها‌ی متناوب و شدید می‌شود
  4. شنوایی فرد کمتر می‌شود
  5. فرد خروپف می‌کند
درمان دیابت - عسل فروردین

درمان دیابت با ژل رویال امکان پذیر است؟

یکی دیگر از فراورده های زنبور عسل که در درمان دیابت نقش ایفا می کند ژل رویال است. این ماده از مواد ناشناخته زیادی تشکلی شده که علم هنوز هم نتوانسته آن ها را کشف کند. به نظر می رسد تنها راه پی بردن به خواص این ماده، آزمایش و تجربه است.

نتایج آزمایش های متعدد بر روی موش های آزمایشگاهی که به دیابت مبتلا بوده اند، نشان می دهد که این موش ها بعد از مدتی مصرف ژل رویال، اثرات فوق العاده دریافت کرده اند. میزان قند خون موجود در نمونه ها با کاهش چشمگیری مواجه شده است. این آزمایش در رژیم غذایی انسان های مبتلا به این بیماری نیز تست شده است که اثرات فوق العاده مناسبی از آن دریافت شده است. میزان کنترل قند خون در افرادی که رژیم غذایی با استفاده از ژل رویال داشته اند در مقایسه با افرادی که در رژیم غذایی خود از ژل رویال مصرف نکرده اند، مناسب تر بوده است. هرچند نمی توان نتیجه قطعی در این زمینه گرفت و آن را به همه افراد منبسط کرد، اما آنچه که از شواهد به دست می آید، تاثیر این ماده حیات بخش در بیماری دیابت است.

توجه داشته باشید که برای مصرف چنین ماده ای، حتما باید با پزشک خود مشورت کنید. مصرف خودسرانه هیچ ماده ای از جمله ژل رویال برای افراد مبتلا به دیابت توصیه نمی شود. هر ماده اضافی می تواند روند درمان دیابت را مختل کند.

درمان دیابت

دیابت را می توان با بره موم از بین برد!

طب سنتی مصرف بره موم برای درمان دیابت را پیشنهاد می کند. البته باید با توجه به دستورالعمل مربوطه و به موقع مصرف گردد.

بره موم یکی دیگر از مواد شگفت انگیزی است که توسط زنبور عسل تولید می شود. در واقع بره موم تفاوت های بسیاری با موم دارد اما متاسفانه برخی آن را با موم اشتباه می گیرند. بره موم که از مخلوط شدن صمغ درختان با برخی از مواد ترشح شده از بدن زنبور عسل، و توسط خود زنیور تولید می شود، خواص فوق العاده ای در کندو و خارج کندو برای انسان دارد.

بره موم در درمان دیابت نیز نقش فوق العاده ای ایفا می کند. این ماده به کمک خواص درونی خود توانسته اثرات مثبتی را بر روی نمونه های آزمایشگاهی بگذارد. البته همانطور که در مورد دیگر فراورده ها نیز اشاره شد، مصرف بره موم برای درمان دیابت باید با احتیاط صورت پذیرد. بدون مشورت با پزشک استفاده از بره موم برای درمان دیابت کار صحیح و پسندیده ای نیست.

مواد درونی بره موم باعث تقویت لوزالمعده برای جذب انسولین تولید شده در بدن می شوند و همین موضوع به روند درمان دیابت کمک می کند. ناگفته نماند که درمان دیابت به این سادگی نیست و باید مداومت در مصرف بره موم در کنار مصرف مواد گیاهی دیگر حفظ شود.

بره موم به صورت های مختلفی ارائه می شود. عسل بره موم که دوز بسیار بالایی داشته و عموما برای درمان سرطان و درمان های سخت مورد استفاده قرار می گیرد، با توجه به گرمای بالا و دوز بالایی که بره موم در این محصول دارد، مناسب افراد دیابتی نیست. بهتر است افراد میتلا به دیابت با مشورت کامل با پزشک خود از کپسول بره موم استفاده کنند تا درمان دیابت آن ها به صورت منطقی پیش رود.

یکی از جدیدترین فرآورده های بره موم، بره موم آبی است. در تولید این نوع بره موم از آب و دستگاهی شبیه سانتریفوژ استفاده می شود و به همین علت مولکول های آن ساده تر شکسته می گردند و خواص آن بهتر حفظ می شوند. این نوع فراورده نیز می تواند در درمان دیابت اثر گذار باشد، البته همانطور که بارها اشاره شد باید حتما با پزشک مشورت های لازم صورت پذیرد.

درمان دیابت - عسل فروردین

بره موم با توجه به خواص درونی، مشکلاتی که در عدم رساندن انسولین به بدن وجود دارد را درمان می کند. محققین و پژوهشگران هنوز در حال تحقیق بر روی بره بوم هستند که چگونه این کار را انجام می دهد. به صورت قطعی مشخص نیست که چرا درمان دیابت با بره موم مفید است ولی با توجه به آزمایش هایی که روی انسان، خرگوش و موش انجام گرفته است بره موم قادر به کنترل بیماری دیابت می باشد و در بعضی مواقع به صورت کامل آن را درمان می نماید.

در ایران عسل بره موم به صورت کاملا مکانیزه فرآوری می شود، این عصاره به 2 صورت کپسول و یا عسل بره موم تولید شده و قابل استفاده خواهد بود.

درمان دیابت

گرده گل در بهبود درمان تأثیر گذار است!

یکی از مواد و فراورده هایی که توسط زنبور عسل تولید می شود، گرده گل است. گرده گل تولید شده توسط زنبور، در واقع گرده گل های مختلفی است که در حین گشت زنی به پا و دست و موهای بدن زنبور گیر می کند و زنبور با جمع آوری این ها و گرده های روی گل ها، آن را در قسمتی از پای خود که سبد گرده نام دارد، جمع آوری کرده و فشرده می کند و به گرده گل بدل می سازد. این گلوله پر خاصیت در ابتدا بسیار بزرگ و تر است اما بعد از مدتی خشک می شود و به گلوله های ریزتری بدل می گردد.

استفاده از گرده گل در کندو به موارد مختلفی مرتبط می شود. در واقع این ماده در کندو نقش ماده مغذی برای ادامه فعالیت زنبورها را دارد. به همین علت زنبور باید همواره گرده گل را در کندو داشته باشد. اما انسان با استفاده از ترفندهایی اقدام به جمع اوری مقداری از گرده گل های کندو می نماید تا برای درمان بیماری های مختلف مثل درمان دیابت مورد استفاده قرار دهد.

آنچه که مشخص است این است که گرده گل به عنوان یک مکمل غذایی می تواند در روند درمان بیماری های متعددی اثرگذار باشد.

در واقع گرده گل به دلیل مواد معدنی درون خود بخشی از نیاز بیماران مختلف را بدون آسیب رساندن به بدن تامین می کند. درمان دیابت از جمله مواردی است که گرده گل می تواند در خلال آن نقش ایفا کند.

همانطور که می دانید، بیماران دیابتی مجاز به خوردن هر نوع خوراکی در روند درمانی خود نیستند. در واقع فردی که در راستای درمان دیابت خود تلاش می کند نمی تواند هر چیزی را مثل سابق بخورد یا بنوشد. به همین علت است که به نظر می رسد درمان این بیماری کمی سخت باشد.

علاوه بر سختی نخوردن و نیاشامیدن برخی مواد، عدم رسیدن برخی مواد معدنی و املاح طبیعی به بدن به دلیل کم خوردن و کامل نخوردن برخی مواد، ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. به همین علت است که عموما توصیه می شود از برخی مواد به عنوان مکمل استفاده شود تا این مشکل در روند درمان دیابت برطرف شود.

گرده گل از بهترین گزینه هایی است که به عنوان مکمل در سر راه بیماران دیابتی قرار دارد. البته با توجه به حساسیت بیماری دیابت و همچنین خاص بودن روند درمان دیابت، باید حتما برای مصرف گرده گل با پزشک مشورت شود. در صورتی که با پزشک مشورت های لازم صورت نگیرد، ممکن است مصرف گرده گل نه تنها برای درمان دیابت مفید باشد بلکه مشکلاتی را نیز در روند درمان ایجاد کند. در نتیجه سعی کنید همواره برای مصرف چنین مواد گیاهی برای درمان دیابت، حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید.

ناگفته نماند که درمان دیابت با استفاده از گرده گل، در صورتی که پزشک مجوز مصرف از این ماده را داده باشد، به شرطی امکان پذیر است که در مصرف این ماده برنامه ریزی شده عمل کنید. مصرف بدون برنامه و جسته گریخته هیچ تاثیری ندارد. نظم در مصرف گرده گل در درمان دیابت بسیار مهم و حائز اهمیت است. علاوه بر نظم مداومت در مصرف بر اساس دوز پیشنهادی پزشک نیز بسیار مهم بوده و باید رعایت شود. ممکن است چندین ماه و حتی بیش از یکسال روند درمان بیماری دیابت در افراد زمان بگیرید. به همین علت است که توصیه می شوند در روند درمان به هیچ عنوان نا امید نشوید و تا می توانید بر اساس مجوز پزشک در مصرف گرده گل مداومت داشته باشید. باز هم تاکید می کنیم که مصرف گرده گل تنها با دستور پزشک برای درمان دیابت قابل استفاده است و در غیر این صورت به هیچ وجه نباید مصرف شود.

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 119 نوشته ها
  • 701 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *