خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

عسل اقاقیا-خرید عسل اقاقیا-قیمت عسل اقاقیا-خواص عسل اقاقیا-عسل فروردین

عسل اقاقیا فروردین

خرید هدفمند

درمان سرطان

چکیده :
سرطان بیماری است که از تکثیر غیر طبیعی سلول های بدن شروع می شود. بدن انسان از میلیون ها سلولی ساخته شده است که با یکدیگر گروه بندی شده تا بافت ها و اندام های مختلف را بسازند. ژن های داخل هر سلول به آن دستورهای لازم را صادر می‌کنند.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [4,86 | آراء: 7]Loading…
درمان سرطان

سرطان چیست؟

سرطان بیماری است که از تکثیر غیر طبیعی سلول های بدن شروع می شود. بدن انسان از میلیون ها سلولی ساخته شده است که با یکدیگر گروه بندی شده تا بافت ها و اندام های مختلف را بسازند. ژن های داخل هر سلول به آن دستورهای لازم را صادر می‌کنند. گاهی اوقات این دستورات در یک سلول مبهم و مغشوش بوده و سلول رفتار غیر طبیعی دارد و پس از مدتی گروهی از سلول های غیر طبیعی می توانند در خون یا سیستم ایمنی گردش کرده یا تبدیل به توده یا تومور بدخیم یا سَرطان شوند. در واقع سلول های بدن در طی یک روند تنظیم یافته از بین میروند و سلول های جدید جای آنها را می‌گیرند گاهی اوقات این روند طبیعی از تنظیم خارج شده و سلول های فرسوده از بین نمی روند و تشکیل توده ای را می‌نمایند که می‌توانند تبدیل به تومور بدخیم یا سَرطان شوند.

سَرطان های مختلف بر اساس اندامی که سرطان از آنجا شروع شده است نام گذاری می‌شوند.

عوامل موثر و خطرساز در ایجاد سرطان

عوامل موثر در ایجاد سَرطان آن قدر متفاوت است که در بيش تر موارد پزشكان نمي توانند دلايل ابتلا به سرطان را توضيح دهند، اما تحقيقات سرطان شناسی نشان مي دهد برخي عوامل خطر، احتمال ابتلا به سرطان را افزايش مي دهند و درمان سرطان را سخت می کنند، یعنی این موارد ممکن است در فردی به طور قطع سرطان را ایجاد کنند و در فرد دیگر سرطان ایجاد نکنند، لذا در علم رادیولوژی بیان می شود سرطان جز اثرات احتمالی است. در زير برخي عوامل خطر بسيار رايج آمده است:

 • اشعه خورشيد و اشعه های کیهانی مانند فرابنفش یا UV که از جو عبور می کنند
 • تشعشع يونيزان مورد استفاده در پزشکی مانند اشعه X و…
 • برخي مواد شيميايي و رادیواکتیو
 • برخي ويروس ها و باكتري ها مانند هرپس تناسلی
 • سابقة ابتلا به سرطان در خانواده یا اثر وراث
 • برخي هورمون ها در داخل بدن
 • مشروبات الكلي و مواد مخدر
 • رژيم غذايي نامناسب، كمبود فعاليت بدني يا اضافه وزن که همه نشان دهنده ی سبک زندگی اشتباه هستند

مهم ترین علائم سرطان که شناخت آن ها برای هر فردی ضروری ست

سرطان ها علائم زيادي دارد و در افراد مختلف به گونه های متفاوتی خود را نشان می دهند . شناخت و تشخیص به موقع آن ها درمان سرطان را آسان می کنند . مهم ترین آن ها در زير آمده اند:

 • وجود توده يا ضخيم شدگي
 • رشد خال جديد يا تغييراتي در خال قديمي
 • ناراحتي پس از خوردن غذا
 • وجود خون در ادرار و مدفوع
 • تغييراتي در اجابت مزاج يا دفع ادرار
 • خشونت در صدا يا سرفه اي كه از بين نمي رود.
 • زخمي كه التيام نمي يابد.
 • وجود مشكلاتي در بلع
 • افزايش يا كاهش بي دليل وزن
 • ترشحات يا خونريزي هاي غير منتظره
 • احساس ضعف يا خستگي شديد
 • سردرد های شدید و تشنج
 • کبود شدگی پوست بی دلیل
درمان سرطان - عسل فروردین
سلول های سرطانی در حال تکثیر
درمان سرطان

تازه های درمان طبیعی سرطان

تازه های درمان سرطان به صورت طبیعی که عموم مردم از آن به عنوان درمان گیاهی سرطان یاد می کنند، در سال های اخیر با توجه بسیار زیاد عموم مردم جهان مواجه شده است. افراد مبتلا به سرطان های مختلف سعی می کنند شانس خود را برای درمان با این مواد امتحان کنند و جالب اینجاست که بسیاری از این افراد نشانه های خوبی از درمان کسب کرده اند.

بسته به نوع سرطان میزان استفاده از مواد گیاهی و طبیعی برای درمان این بیماری تفاوت دارد. البته درمان گیاهی نیاز به صبر و مداومت در مصرف دارد و شما باید بتوانید برای درمان خود صبور باشید! در حین درمان سرطان داشتن نشاط و تقویت روحیه موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.نکته قابل توجه در مورد درمان گیاهی سرطان این است که این نوع درمان هیچ گونه عوارض مقطعی و دراز مدت برای انسان ندارد و همین موضوع از مهمترین دلیل مردم جهان برای روی آوردن به این نوع درمان است. همچنین هزینه های درمان گیاهی سرطان به مراتب از درمان های موجود پایین تر است.

یکی از مهمترین درمان های اثبات شده سرطان، درمان این بیماری با استفاده از فراورده های زنبور عسل است. زنبور عسل و فراورده های این حشره خواص و کاربردهای فوق العاده ای دارند که درمان سرطان از جمله این خواص است. از جمله تازه های درمان سرطان با بره موم، ژل رویال و حتی عسل است که در مجامع علمی دنیا به بحث گذاشته شده و تا حدودی به اثبات های تجربی رسیده است. از نظر عملی نیز بسیاری از مصرف کنندگان این فراورده ها به ویژه بره موم، پس از مصرف طولانی مدت در یک دوره یکساله، با بهبود و حتی درمان سرطان مواجه شده اند.

پیشنهاد مطالعه:

درمان پروستات

تاثیر بره موم بر سرطان

یکی از فراورده های زنبور عسل که به عنوان یک ماده ضد سرطان قوی شناخته می شود، بره موم است. بره موم در سال های گذشته تحت آزمایش های مختلف پیشرفته قرار گرفته و نتایج این آزمایش ها این ماده را یک ضد سرطان قوی معرفی می کند. مواد خاصی در بره موم وجود دارد که می تواند از پیشرفت سرطان جلوگیری کرده و سپس به درمان آن بپردازد.

تاثیر بره موم بر درمان سرطان نیاز به زمان دارد. شما باید صبر داشته باشید و بره موم را به هر صورتی که هست به صورت مداوم و منظم استفاده کنید. مطمئن باشید هزینه های درمانی شما با استفاده از بره موم به شدت کاهش پیدا خواهد کرد؛ علاوه بر اینکه هیچگونه عوارضی نداشته و برعکس مواد و راهکارهای درمانی طب نوین، باعث تقویت بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

بره موم به صورت کپسول و همچنین عسل بره موم موجود است. اصولا استفاده بیماران سرطانی از عسل بره موم توصیه می شود چرا که دوز بالاتری دارد. 

البته در مورد میزان مصرف بهتر است با طبیب طب سنتی مشورت کنید تا شما را در این موضوع راهنمایی کند. دقت کنید که استفاده از بره موم به صورت کپسول یا عسل بره موم باید در کنار رژیم غذایی انجام شود تا تاثیرات شگرف آن بهتر نمایان شود.

درمان سرطان

بهترین راه درمان سرطان با ژل رویال

ژل رویال نیز از دیگر فراورده های زنبور عسل است که می تواند بر روی سرطان تاثیرگذار باشد. هرچند تا مدت ها به نظر می رسید ژله رویال تنها برای درمان سرطان زنان و به خصوص سرطان دهانه رحم مفید فایده است؛ اما تحقیقات جدید دانشمندان نشان می دهد که این ماده حیات بخش درمان سرطان های مختلفی را انجام می دهد و محدود به چند سرطان خاص نمی شود. البته تاثیر بر سرطان های زنانه از مدت ها پیش مورد توجه بوده و از نظر تجربی نیز به اثبات رسیده است.

مصرف ژل رویال باید حتما زیر نظر طبیب سنتی انجام شود. اصولا ژل رویال را در زیر زبان می گذارند تا از این طریق جذب شده و تاثیر بیشتری داشته باشد. عسل ژل رویال و یا پودر ژل رویال از بهترین گزینه هایی است که شما می توانید با استفاده از آن ها به سادگی تاثیرات خارق العاده ای برای درمان سرطان به دست آورید.

البته برای دستیابی به تاثیرات ژل رویال باید کمی صبور باشید و مانند بره موم مداومت و نظم در مصرف را فراموش نکنید. خوشبختانه استفاده از ژل رویال و خواص درمانی آن آنقدر مورد توجه است که برخی پزشکان منصف نیز به جای تجویز داروهای شیمیایی مضر، ژله رویال تجویز می کنند و این خود نشان دهنده اهمیت این ماده است.

ژل رویال با هم افزایی (تاثیر سینرژیک) اجزای خود، تاثیرات آنتی اکسیدانی قدرتمندی دارد و از سلول های بدن در مقابل رادیکال ¬های آزاد حفاظت می کند. ژل رویال دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی است. ژل رویال بر روی رده¬ های مختلفی از سلول¬ های سرطانی تا کنون آزمایش شده است که در اکثر موارد اثرات مهارکنندگی به همراه داشته است.

مطابق بر مطالعه ای که در سال 2009 در مجله ی BMC Complementary and Alternative Medicine منتشر گردید؛ ژل رویال با ممانعت از خونرسانی به تومورهای پدید آمده، دارای خاصیت ضد سرطانی می باشد.

در ماه دسامبر سال 2010 نیز مطالعه ای در مجله ی PLoS One منتشر گردید؛ که بیانگر وجود خواص استروژنی در اسیدهای چرب موجود در ژل رویال بود. خواص استروژنی ژل رویال، دارای نقش موثری در بهبود سرطان سینه و سرطان گردن رحم می باشد.

برخی پژوهش ها نیز حاکی از اثرات مثبت ژل رویال در بهبود سرطان خون هستند. آزمایش های بالینی نشانگر آن هستند که ژل رویال در کاهش اثرات منفی سیس پلاتین (داروی شیمی درمانی) بر کلیه ها و کبد نقش دارند. در صورت مصرف ژل رویال، برخی عوارض ناشی از شیمی درمانی بر پوست بهبود می یابند.

ژل رویال، ماده ای شگفت آور است که با تخریب رادیکال های آزاد، میزان پراکسیداسیون چربی های خون را کاهش می دهد. ژل رویال، میزان آنتی اکسیدان ها را نیز افزایش می دهد. بنابراین نامیدن آن به عنوان “گنج طبیعت” دور از ذهن نیست.

در مطالعه ای که در سال 2011 در مجله ی North American Journal of Medical Sciences منتشر گردید؛ اثرات ژل رویال بر استرس اکسیداتیو و آسیب سلولی مورد مطالعه قرار گرفت.

نتیجه اینکه بهبود بیوشیمیایی، هماتولوژیک و بافت شناختی در گروه تغذیه شده با ژل رویال، نشان می دهد که این ماده دارای ظرفیت آنتی اکسیدانی می باشد.

دریافت ژل رویال موجب افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی می گردد؛ به علاوه ژل رویال سطح املاح نادر و املاح اصلی سرم را نیز افزایش می دهد. بنابراین به نظر می رسد که این ژل می تواند به عنوان یک مکمل غنی از املاح ضروری مورد مصرف قرار گیرد.

در مبتلایان به سرطان سارکوم، سایز توده ی سرطانی در افرادی که از ژل رویال استفاده می کنند؛ نسبت به سایر مبتلایان کمتر می باشد.

درمان سرطان

نقش گرده گل بر سلول های سرطانی

گرده گل به صورت خاص تاثیرات شگرفی بر روی درمان سرطان پروستات دارد. استفاده از این ماده برای درمان سرطان پروستات تقریبا اثبات شده است و پزشکان مختلف نیز این ماده را تجویز می کنند. همانطور که می دانید گرده گل برای کاهش التهابات پروستات موثر است و درمان این نوع سرطان نیز به صورت تخصصی توسط گرده گل انجام می شود.

به جز درمان سرطان پروستات با گرده گل، درمان دیگری با استفاده از گرده گل به اثبات نرسیده است اما به نظر می رسد تحقیقاتی که در حال انجام است به تاثیر مثبت این ماده در درمان بسیاری از سرطان ها بیانجامد. ناگفته نماند که حتی اگر این ماده تاثیری بر روی درمان سرطان نداشته باشد اما می تواند به عنوان یک ماده مکمل غذایی در رژیم غذایی افراد مبتلا به سرطان جای گیرد. گرده گل می تواند بدون ضرر بسیاری از مواد مورد نیاز افراد مبتلا به سرطان را به آن ها برساند.

خواص عسل در درمان سرطان

مصرف عسل به دلیل خاصیت بهبود عملکرد سیستم ایمنی و جلوگیری از تکثیر و رشد سلول‌های سرطانی، ریسک کلی ابتلا به سرطان را بطور کلی کاهش داده و توانایی بدن در مبارزه با سرطان را بهبود می‌بخشد.

عسل جهت استفاده در درمان سرطان توصیه شده و تحقیقات نشان داده‌اند که عسل، قابلیت سلول‌های تومور در نابود کردن یکدیگر را تسهیل نموده و بدین ترتیب از رشد سلول‌های سرطانی بخصوص جلوگیری می‌کند. اگرچه جهت اثبات تأثیر مستقیم عسل، به تنهایی یا در ترکیب با سایر مواد، در درمان سرطان نیاز به انجام سنجش‌ها و آزمایشات بالینی بیشتری وجود دارد.

عسل به عنوان ماده غذایی قابل نگهداری طبیعی شناخته می‌شود و شامل ویتامین‌ها، شکر، مواد معدنی است و فعالیت‌های آنتی اکسیدانی بالایی دارد. در حال حاضر نرخ بروز سرطان در بسیاری از کشورها پیشرفت زیادی نشان می‌دهد. سرطان‌زایی یک فرآیند چندمرحله‌ای و چند عاملی است. عواملی مانند سیستم ایمنی ضعیف، عفونت مزمن، التهاب مزمن، زخم‌های مزمن، سیگار کشیدن، چاقی و… از عوامل ایجاد کننده سرطان به شمار می‌روند.

مطالعات علمی نشان داده‌اند که عسل سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. عسل اثرات ضد التهابی و خواص ضد میکروبی دارد و درمان زخم‌های مزمن را بهبود می‌بخشد. اخیرا عسل خواص ضدسرطانی را در کشت‌های سلولی و مدل‌های جانوری نشان داده‌است. مکانیسم پیشنهادی در نقش پیشگیرانه عسل شامل القای اپپتوسیس (مرگ سلولی)، از بین رفتن غشای میتوکندریایی و احتباس چرخه سلولی است.

عسل قرن‌هاست که برای خواص بهبود دهنده سلامتی و پزشکی خود شناخته می‌شود. عسل شامل مواد فیتوشیمیایی زیادی است که محتوای فنولیک و فلاونوئید بالایی داشته و نقش آنتی اکسیدانی دارد و در پیشگیری از سرطان نقش مهمی دارد چون رادیکال‌های آزاد و استرس اکسیداتیو را که نقش مهمی در تشکیل سرطان دارند کنترل می‌کند.

 1. عسل یک ارتقادهنده طبیعی سیستم ایمنی است.
 2. عسل یک عامل طبیعی ضد التهابی است.
 3. عسل یک ضد باکتری طبیعی است.
 4. عامل جمع آوری رادیکال‌های آزاد سمی است.
 5. عسل معالجه کننده زخم‌های مزمن است.
 6. عسل یک عامل کنترل کننده چاقی است.
 7. عسل در درمان سرطان نقش دارد.

 

از آنجایی‌که عسل نقش کاهنده در عوامل ایجاد کننده سرطان دارد به عنوان یک واکسن طبیعی شناخته می‌شود.

درمان سرطان

درمان سرطان با زهر زنبور عسل

سرطان به عنوان یک مشکل جهانی و دومین عامل مرگ و میر در کشورهای توسعه یافته به شمار می رود. عوارض و مقاومت های دارویی، داروهای به کار رفته در سرطان؛ پژوهشگران را بر این امر واداشت تا به بررسی درمان های طبیعی و بدون عوارض در این زمینه بپردازند. در این مقاله نیز به بیان تاثیر ماده ی طبیعی زهر زنبور عسل در بهبود سرطان خواهیم پرداخت.

زهر زنبور عسل از از هزاران سال پیش تا کنون با هدف درمان بیماری های مختلف در حیطه ی پزشکی سنتی کاربرد داشته است. زهر زنبور عسل حاوی ترکیبات متفاوتی از قبیل آنزیم ها، پپتیدها و آمین های بیولوژیک است. تا کنون خواص مختلفی مانند اثرات ضد میکروبی، ضد ویروسی، ضد التهابی و ضد سرطانی برای این ماده عنوان گردیده است. اخیرا پژوهشگران، به خواص ضد سرطانی زهر زنبور عسل نیز اشاره کرده اند. زهر زنبور عسل از گذشته هاي دور به طرق مختلفي مورد استفاده قرار مي گرفته است. تحریک زنبور عسل برای گزش ناحیه ی مورد نظر از ساده ترین اقدامات انجام شده در گذشته بوده است. تزريق زهر زنبور عسل و يا به كارگيري آن به همراه طب سوزني از سایر روش های بمورد استفاده در به کارگیری این ماده است. استفاده از زهر زنبور عسل در کشور کره، نتایج نوید بخشی را در بهبود بیماری های مربوط به سیستم ایمنی به همراه داشته است.

مطالعه ای در سال 1390 در مجله ی “تحقیقات علوم پزشکی زاهدان” منتشر گردید؛ که نتایج آن بیانگر اثرات چشمگیر زهر زنبور عسل در بهبود سرطان کلیه، کبد، ریه، پروستات، مثانه، پستان و خون است. ساده ترین استدلال در بررسی اثربخشی زهر زنبور عسل در بهبود سرطان، این است که آنزیم های موجود در زهر زنبور عسل، سبب فروپاشی غشای سلول های سرطانی می گردند.

درمان سرطان - عسل فروردین
درمان سرطان

اثرات ضد سرطانی زهر زنبورعسل

در سال 2002 مطالعه ای با هدف بررسی اثرات ضد سرطانی زهر زنبور عسل در مجله ی Pharm Pharmacol منتشر گردید. نتایج حاصل از مطالعات انجام شده نشان دادند که، زهر زنبور عسل سبب مرگ سلول های سرطانی گردیده و همچنین میزان رشد تومور را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. پژوهشگران این مطالعه، اثرات زهر زنبور عسل بر روی سلول های سرطانی انسان را مورد بررسی قرار دادند؛ که نتایج حاکی از آن بود که زهر زنبور عسل موجب نابودی سلول های سرطانی در انسان می گردد.

مطالعه ای دیگر نیز در سال 2008 در مجله ی Toxicon در راستای اثرات زهر زنبور عسل در سرطان ملانوما (نوعی تومور که غالبا در پوست، روده و چشم یافت می شود) منتشر گردید. محققان این مطالعه، بیان کردند که زهر زنبور عسل سبب مرگ سلول های سرطان ملانوما ( نوعی تومور که غالبا در پوست، روده و چشم یافت می شود) می گردند.

با هدف بررسی اثر زهر زنبور عسل در درمان سرطان پستان، پژوهشی در سال 2003 در مجله ی Taxon منتشر گردید. این پژوهش بیان کرد که تزریق داخل توموری زهر زنبور عسل، رشد تومور را به میزان زیادی کاهش داده و در درمان سرطان پستان مفید واقع شده است.

بنابراین با توجه به پژوهش های انجام شده، به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک زهر زنبور عسل کاندیدای مناسبی در زمینه ی ساخت داروهای ضد سرطان به خصوص در حیطه ی سرطان های مقاوم به شیمی درمانی خواهد بود.

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

 • 119 نوشته ها
 • 701 دیدگاه ها

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *