خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

خرید هدفمند

درمان نیش زنبورعسل و 7 راهکار موثر درمانی

روش های موثر درمان نیش زنبورعسل که میتواند شما را از حساسیت ها و خطرات احتمالی حفظ کند و بسیار سریع و درمانی هستند
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [4,71 | آراء: 17]Loading…

برای ورم نیش زنبوری چه کنیم


bee venom sac | دانشنامه و فروشگاه عسل طبیعی و خرید ژل رویال اصل | عسل فروردین

نیش زنبور عسل bee sting برای بیشتر افراد فقط آزار دهنده است. ممکن است دچار درد شدید موقتی، تورم، قرمزی، گرما و خارش در محل نیش شوید، اما هیچ عارضه جدی نداشته باشید. در این ویدئو با روش های درمان نیش زنبورعسل آشنا خواهید شد.

اگر به نیش زنبورها حساسیت دارید یا محل نیش چندین بار گزگز می شود، نیش زنبورها می تواند مشکل ساز شوند. حتی این نیش می تواند زندگی فرد را تهدید کنند. وقتی زنبور عسل شما را نیش می زند، زهر آن در پوست شما آزاد می شود. این زهر در نهایت زنبور عسل را از بین می برد.

زنبورهای عسل تنها نوع زنبورهایی هستند که پس از نیش زدن می میرند. سایر زنبورها و گونه ها کیسه زهر خود را از دست نمی دهند. این زنبورها ممکن است بیش از یک بار شما را نیش بزنند. اگر یک زنبور عسل شما را نیش بزند، سمی را در محل نیش به جا می گذارد که می تواند باعث درد و علائم دیگر شود. برخی از افراد به این سم حساسیت دارند. واکنش های حساسیتی خفیف ممکن است باعث قرمزی شدید و افزایش تورم در محل نیش شود. ما در این مقاله سعی داریم روش های موثر درمان نیش زنبورعسل را معرفی کنیم.


روش های درمان نیش زنبورعسل


یخ

شاید ساده ترین و در عین حال موثر ترین روش درمان نیش زنبورعسل استفاده از یخ باشد که باعث کاهش التهاب شده و به درمان درد و ورم نیش زنبور کمک می کند. یک قطعه یخ را لای یکی حوله یا دستمال پارچه ای تمیز قرار داده و به مدت 15 دقیقه جای نیش زنبور بگذارید.

درمان ورم نیش زنبورهای عسل با جوش شیرین

نیش زنبور عسل حاوی اسید فرمیک است و در نتیجه یک ماده ی قلیایی مانند جوش شیرین می تواند اثر آن را خنثی کرده و به درمان نیش زنبورعسل کمک کند. جوش شیرین به درمان درد، خارش و تورم ناشی از زنبور گزیدگی کمک می کند.

یک قاشق غذا خوری جوش شیرین را در مقداری آب بریزید تا خمیر سفتی به دست آید، این خمیر را به مدت 15 دقیقه بر روی نیش زنبور بگذارید و سپس با آب گرم خوب بشویید.

سرکه سیب

سرکه سیب دارای خاصیتی قلیایی است که به خنثی کردن زهر زنبور و درمان نیش زنبورعسل کمک کرده و درد، خارش و ورم نیش زنبور را درمان می کند. دو قطره سرکه سیب را به آرامی جای نیش زنبور بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند سپس با آب سرد خوب بشویید.

درمان نیش زنبور عسل خمیر دندان

خمیر دندان یکی از آسان ترین و ارزان ترین روش خانگی برای درمان نیش زنبورعسل به جساب می آید؛ خمیر دندان به دلیل مقادیر بالای مواد با خاصیت قلیایی که دارد، سم اسیدی زنبور عسل را خنثی کرده و به درمان درد، ورم و خارش جای نیش زنبور کمک می کند.

درمان خانگی نیش زنبورهای عسل با عسل

عسل به دلیل خواص ضد میکروبی و ضد عفونی کننده که دارد، یکی از بهترین روش های طبیعی درمان نیش زنبورعسل محسوب می شود.

درمان نیش زنبورعسل

مقداری عسل طبیعی را بر روی یک گاز استریل بریزید و به مدت یک ساعت بر روی جای نیش زنبور ببندید تا درد، ورم و خارش نیش درمان شود.

در روشی دیگر یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی را با یک قاشق غذا خوری پودر زردچوبه ترکیب کنید و بر روی نیش زنبور قرار دهید، بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

درمان خارش نیش زنبورهای عسل با سیر و پیاز

استفاده از سیر و پیاز به دلیل خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی که دارند، از بهترین روش های درمان ورم نیش زنبورهای عسل در طب سنتی هستند.

یک حبه سیر را به مدت 10 دقیقه در آب جوش بیندازید و بگذارید بجوشد. از وسط به دو نیم کرده و بر روی نیش زنبور بگذارید تا درد را کاهش دهد. یک برش پیاز را به آرامی جای نیش زنبور بگذارید و پس از 15 دقیقه با آب بشویید.

نعناع

نعناع و روغن نعناع دارای خواص ضد التهابی و ضد درد بوده و یکی از بهترین روش های درمان خانگی نیش زنبورهای عسل محسوب می شود.

1 یا 2 قطره روغن نعناع را مستقیما بر روی نیش زنبور بمالید. (اگر پوست حساسی دارید، روغن نعناع را با یک روغن حامل مانند روغن زیتون یا روغن نارگیل مخلوط کنید.) در روشی دیگر پوست را با آب سرد بشویید و سپس آب برگ های تازه نعناع را بگیرید و جای نیش زنبور بمالید.

ویدئوهای پیشنهادی
محصولات عسل فروردین

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *