خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

عسل اقاقیا-خرید عسل اقاقیا-قیمت عسل اقاقیا-خواص عسل اقاقیا-عسل فروردین

عسل اقاقیا فروردین

خرید هدفمند

آشنایی با نحوه تولید بره موم و برداشت آن از کندو

چکیده :
اگر شما هم تا به حال نام بره موم را شنیده باشید و در جریان خواص بی نظیر آن قرار گرفته باشید احتمالا برایتان جالب باشد که با نحوه تولید بره موم که قوی ترین آنتی بیوتیک دنیا است آشنا شوید.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [5,00 | آراء: 2]Loading…

نحوه تولید بره موم

اگر برای شما هم سوال است که بره موم چگونه تولید می شود باید بگوییم که زنبور عسل صمغی که از جوانه های درختانی همچون سپیدار و سرو و یا صمغ و رزین هایی که از گیاهانی همچون باریجه ترشح می شود را به وسیله ی آرواره ها جدا کرده و به کمک بزاق خود به آن حالت چسبناک می دهد. 

سپس آن را به سبد گرده در پاهای عقبی متصل و به کندو منتقل میکند. این صمغ ها به کمک سایر زنبورهای داخل کندو با میزان مشخصی از موم و گرده گل مخلوط شده و به بره موم تبدیل میشود. محل نگهداری آن نیز داخل سوراخهای کندو دیواره و روی قابها و همچنین محل دریچه پرواز است.

تولید بره موم- نحوه تولید بره موم- روش تولید بره موم

نقش بره موم در کلنی زنبور عسل چیست؟

بره موم هم به عنوان چسب برای محکم کردن اتصالات و قاب ها و درزگیری کند و استفاده میشود و هم به عنوان ماده ی ضد عفونی کننده و آنتی بیوتیک طبیعی داخل کند و کارکردهای متنوعی دارد. این خاصیت ضدعفونی و آنتی بیوتیکی تا حدی است که آن را قوی ترین آنتی بیوتیک طبیعی جهان نام گذاری کرده اند، زنبور عسل تمامی شکاف ها و منافذ کمتر از ۴ میلی متر را با بره موم پوشش میدهد. 

علاوه براین در صورت حمله و ورود سایر جانوران موذی از جمله موش مارمولک و پروانه های شهد خوار به داخل کندو بعد از کشتن مهاجم کلیه ی سطح خارجی آن را با لایه ای از بره موم میپوشاند تا از فساد لاشه جلوگیری نماید به نظر میرسد استفاده مصریان باستان از بره موم در مومیایی فراعنه نمونه ای از الگوبرداری از این فعالیت زنبور عسل باشد.

نحوه تولید بره موم- برداشت بره موم- نقش بره موم در کندو

با کیفیت ترین بره موم دنیا در کدام منطقه تولید می شود؟

بره موم یکی از تولیدات طبیعی کلنی زنبور عسل است که منشأ صمغ و رزین های گیاهی داشته و در داخل کندو به عنوان بخشی از سیستم دفاعی کلنی در برابر آفات و بیماری ها مورد استفاده قرار میگیرد. بر اساس مطالعات محققان حوزه بره موم به ویژه پروفسور بانکوآ – استاد آکادمی علوم بلغارستان – بره موم های بسیار متنوعی در دنیا تولید می شود و بره موم سبز برزیلی که از گیاه با کاریس تولید میشود یکی از شناخته شده ترین بره موم های دنیا است که بیشترین تحقیقات علمی و اثرات درمانی تأیید شده بره موم در دنیا بر روی این نوع بره موم انجام شده است.

 

با بررسی های علمی که به ویژه در دهه اخیر در زمینه گیاهان مولد بره موم صورت گرفته مشخص شده است که بره موم های تولیدی با منشأ گیاهی مختلف دارای اثرات دارویی متفاوت و مخصوص به خود هستند. در ایران نیز با توجه به تنوع بسیار زیاد گونه های گیاهی بومی بره موم های متنوع و باکیفیتی تولید میشوند که اظهار نظر در مورد خواص درمانی و دارویی ویژه آنها نیازمند به انجام تحقیقات وسیع در این حوزه است.

محصولات برگرفته از بره موم در مجموعه فروردین

آشنایی با نحوه تولید بره موم و برداشت آن از کندو

نحوه برداشت بره موم در کندو توسط زنبورداران

زنبورداران معمولاً بره موم را به دو روش جمع آوری می کنند، روش سنتی که در از محل دریچه پرواز روی قاب ها و در محل درز و شکاف ها انجام میشود و در آن به طور متوسط از هر کلنی ۵۰ گرم بره موم قابل برداشت است. روش دیگر برداشت با استفاده از تله بره موم است، تله بره موم در واقع یک صفحه توری مانند با قطر سوراخ های معین است که بر روی قاب ها قرار داده می شود. 

زنبور عسل درون این سوراخ ها را با بره موم می پوشاند و زنبوردار بعد از پر شدن سوراخ ها اقدام به جمع آوری آن می نماید. در این روش به طور متوسط از هر کند ۵۰ تا ۱۵۰ گرم بره موم در سال قابل برداشت است. البته بسته به نژاد و نوع تله بره موم امکان برداشت ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ گرم بره موم نیز وجود دارد. بره موم های تولید شده از تله بره موم کیفیت بالاتری دارد و به لحاظ بهداشتی نیز سالم تر از بره مومهای جلوی دریچه پرواز کندو است. بره موم برداشت شده از کندو بسته به منطقه و نوع گیاهان صمغ زا می تواند رنگ طعم و کیفیت متفاوتی داشته باشد.

برداشت بره موم- برداشت بره موم از کتدو
محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 120 نوشته ها
  • 652 دیدگاه ها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *