معجزه شلغم و عسل

چکیده :
عصاره یا شربت شلغم و عسل معجونی با خاصیت آنتی بیوتیکی بالاست. عسل و شلغم پخته میتواند برای مشکلاتی نظیر عوارض ریه و گلو درد بسیار مفید باشد.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [4,43 | آراء: 14]Loading…

عصاره یا شربت شلغم و عسل معجونی با خاصیت آنتی بیوتیکی بالاست که تاثیراتی بی نظیر بر بیماری های ویروسی و عفونی نظیر آنفولانزا و سینوزیت دارد. هم چنین عصاره عسل و شلغم برای سرماخوردگی و برای مشکلاتی نظیر آلودگی هوا و عوارض ریه و گلو درد بسیار مفید باشد و بعنوان یک چرک خشک کن طبیعی و قوی استفاده می شود.

معجزه شلغم و عسل

روش تهیه عصاره شلغم و عسل

برای گرفتن عصاره شلغم می‌توان قسمت بالایی آن را برش داده و داخل آن را خالی کرد. سپس به داخل شلغم مقداری عسل یا شکر سرخ (شکر نیشکر) بمالید و بگذارید برای 12 ساعت در یخچال بماند.

با این روش عصاره شلغم و عسل بدست می آید که سرماخوردگی را درمان می‌کند و باید این معجون (عسل و شلغم خام یا پخته) چند بار در طول روز مصرف شود.

شلغم و عسل برای درمان سرفه-عسل و شلغم برای درمان سرماخوردگی-عسل و شلغم برای سرماخوردگی-عسل و شلغم برای درمان کرونا

روش های دیگر تهیه معجون عسل و شلغم

برای تهیه‌ی این عصاره‌، شلغم را با وزن مساوی شکر سرخ در کمی آب ریخته و به ملایمت حرارت می‌دهند. طریقه دیگر آن است که وسط شلغم بزرگی را خالی کرده، شکر سرخ را در آن ریخته، پر می‌کنند و می پزند.

شکل سوم، آن است که شلغم را به حلقه‌های گرد بریده و پیاز را نیز به همین شکل در بیاورند. سپس در ظرف گودی، طبقات شلغم و پیاز را بر روی حرارت بگذارند. وقتی گرم شد، به تدریج شربت آن جدا می‌شود. شلغم و عسل برای درمان سرفه و گلودرد بسیار نافع است. هم چنین از عسل و شلغم برای درمان سرماخوردگی کاربرد دارد و از آن می‌توان به عنوان غرغره در هنگام گلودرد استفاده کرد.

یا اینکه مانند پرتغال اول بالای سره شلغم را گرد ببرید بعد با یه قاشق مربا خوری داخل آنرا تا نیمه تخلیه کنید. به مقدار 2 قاشق مربا خوری عسل خالص یا درجه یک داخل شلغم بریزید درب گرد برش خورده شلغم را روی آن بگذارید و به مدت یه شب تا صبح در محیط آشپزخانه نه در یخچال و نه کنار بخاری بگذارید. مدت زمان 6 ساعت هم کافیه. بعد همان شَلغم را میل نمایید و تامدت نیم ساعت چیزی نخورید.

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 95 نوشته ها
  • 251 دیدگاه ها

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.