خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

خرید هدفمند

دوسین چیست؟ 10 خواص و مضرات آن + طرز تهیه معجون سیاهدانه

چکیده :
دوسین چیست؟ معجون دوسین یک ترکیب عالی برای درمان بیماری ها بدون داروهای شیمیایی می باشد. خواص دوسین زیاد است که در این مقاله با خواص دوسین برای زنان و... آشنا خواهید شد.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [5,00 | آراء: 3]Loading…
دوسین چیست؟ 10 خواص و مضرات آن + طرز تهیه معجون سیاهدانه

دوسین چیست؟ دوسین برای چی خوبه؟

دوسین جزو آن دسته از واژه هایی است که شاید با شنیدنشان معنای خاصی به ذهنمان نرسد اما در عوض کافی است تا آن را بشناسیم و به سبب خواص فوق العاده آن شاهد تغییراتی در زندگی مام باشیم. 

اگر بار اولی است که این اسم را می شنوید، تعجب نکنید! متاسفانه سال هاست که به دلایل مختلفی که نمی خواهیم در اینجا در مورد آن صحبت کنیم، مردم ایران از نعمت مواد طبیعی و داروهای فوق العاده عالی برای درمان بیماری ها محروم هستند.

این در حالی است که مصرف مواد طبیعی بسیار بهتر از مواد شیمیایی می تواند بیماری های ما را درمان کند. دوسین نیز از جمله ترکیبات ساده طبیعی است که در سال های اخیر دوباره مورد توجه قرار گرفته است.

ترکیب دوسین از دو ماده طبیعی پرخاصیت است. ترکیب این دو ماده از گذشته تا امروز مورد تایید اطبا ایرانی بوده و حتی برخی دوسین را معجونی ایرانی می نامند. این دو ماده که به صورت مجزا خواص زیادی برای بدن ما انسان ها به همراه دارند، در ترکیب با هم خواص دوچندانی را به ما می رسانند. دوسین به راستی یک معجون بی نظیر است.

شاید برای شما هم این پرسش ایجاد شده که این دو ماده تشکیل دهنده دوسین چیست. در این مطلب هم معرفی این دوماده می پردازیم و هم به خواص اثبات شده دوسین اشاره می کنیم. به نظر می رسد آشنایی بیشتر با دوسین راهکاری برای پیشگیری از بیماری و در بسیاری از موارد، درمان بیماری های مختلف باشد.

پادکست دوسین چیست؟ خواص و طرز تهیه آن

دوسین یک معجون فوق العاده عالی برای کسانی است که می خواهند بیماری های مختلف خود را بدون داروهای شیمیایی درمان کنند.

عسل های مناسب برای تهیه دوسین

چیست؟ دوسین برای چی خوبه طرز تهیه دوسین چیست | دانشنامه و فروشگاه عسل طبیعی و خرید ژل رویال اصل | عسل فروردین

طرز تهیه دوسین چیست؟

طرز تهیه دوسین بسیار ساده است : ترکیب عسل به همراه سیاه دانه* نیم کوب شده. هیچ ماده اضافه دیگری نیز به این ترکیب اضافه نمی شود. در واقع می توان دوسین را ترکیب عسل و سیاهدانه دانست. با این تفاوت که عموما در ترکیب عسل و سیاه دانه از هر دو به یک نسبت استفاده می شود.(Nigella sativa)

این در حالی است که نسبت عسل به سیاه دانه در دوسین، 3 به 1 است. یعنی به ازای هر 3 قاشق عسل یک قاشق سیاه دانه نیم کوب شده در این ترکیب وجود دارد. شاید بهتر باشد به جای عسل های عمومی، از عسل سیاهدانه برای درست کردن دوسین استفاده کنید.

درست است که ما در مورد ترکیب دو ماده طبیعی با خواص مجزا صحبت می کنیم؛ اما تحقیقات نشان داده که خواص دوسین بیشتر از مصرف جداگانه هر کدام از این مواد دارد. یکی از معجزات دوسین همین است که ترکیبی ساده از دو ماده طبیعی به معجونی بدل شده که برای درمان بیماری های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای نحوه درست کردن دوسین باید توجه داشته باشید که عسل به کار رفته در این ترکیب، باید عسل خام طبیعی باشد. عسل حرارت دیده به هیچ وجه خواص لازم را برای درمان بیماری ها ندارد. پس بهتر است به این ترکیب نیز اضافه نشود.

دوسین چیست-دوسین برای چی خوبه-خواص دوسین-نحوه مصرف دوسین-معجون دوسین-عسل فروردین
عکس گل سیاهدانه همراه با دانه های سیاهدانه

از مهمترین خواص دوسین می توان به افزایش قوای ایمنی بدن اشاره کرد. همین خاصیت کافی است تا این ماده را یکی از بهترین مواد طبیعی برای پیشگیری از انواع بیماری ها بدانیم. کافی است دوسین را به صورت مداوم مصرف کنید تا به این خاصیت از معجون عسل و سیاهدانه پی ببرید.

معجزات دوسین

دوسین یک ماده عالی برای مصرف موضعی به منظور برطرف کردن جوش های بلغمی بوده و کافی است به صورت روزانه این ترکیب را بر روی پوست خود بمالید تا جوش های بلغمی به مرور از بین بروند.

بسیاری از افراد متخصص در طب سنتی بر این باورند که دوسین می تواند به عنوان ماده ای موثر برای برطرف کردن لک پوست و پیسی مورد استفاده قرار گیرد. تقویت اسپرم نیز از جمله خواص دوسین است. خوشبختانه تحقیقات خوبی در این زمینه انجام شده و نشان می دهد که قدرت باروری در مردان با مصرف دوسین افزایش پیدا می کند.

همچنین دوسین که برطرف کننده سردمزاجی جنسی در بانوان است و باعث افزایش میل جنسی می شود. اگر در کتب طب سنتی نگاه کنید، معجون دوسین را برای برطرف کردن تب و جلوگیری از سرماخوردگی های پی در پی استفاده می کردند.

به همین علت است که حتی برخی افراد مصرف دوسین را برای درمان کرونا نیز موثر دانسته و بر این باورند که این ماده می تواند با ویروس های جدید نیز به خوبی مبارزه کند. البته خواص دوسین برای درمان کرونا هنوز به اثبات نرسیده است؛ اما حداقل می توان به پیشگیری از کرونا با مصرف دوسین امیدوار بود.

تهیه دوسین سیاهدانه و عسل دوسین خرید دوسین | دانشنامه و فروشگاه عسل طبیعی و خرید ژل رویال اصل | عسل فروردین
دوسین چیست؟ 10 خواص و مضرات آن + طرز تهیه معجون سیاهدانه

مهمترین خواص دوسین؛ خواص دوسین برای زنان

بخش مهمی از شناخت دوسین را آشنایی با خواص این ترکیب تشکیل می دهد. هرچه بیشتر با خواص این معجون عسل و سیاهدانه آشنا شویم، بیشتر به این موضوع پی خواهیم برد که دوسین واقعا یک ترکیب فوق العاده عالی برای درمان بیماری های مختلف در بدن انسان است. به همین خاطر است که برخی معتقدند به هیچ وجه نباید سیاهدانه بدون عسل طبیعی میل شود.

معجون دوسین

خاصیت آخری که از دوسین بیان می کنیم، خواص این معجون برای تقویت دستگاه گوارش انسان است. ترکیب عسل و سیاهدانه می تواند بسیاری از مشکلات معده و روده را برطرف کند. به ویژه برای از بین بردن انواع انگل و باکتری و همچنین نفخ معده، دوسین یک ماده همه فن حریف محسوب می شود.

دوسین خواص دیگری نیز دارد. مصرف دوسین در پریود یا برای تقویت رحم و همچنین استفاده از این ماده برای لاغری، سال هاست که مورد توجه اطبا طب سنتی بوده و همچنان نیز تجویز می شود.

موارد بیان شده تنها بخشی از خواص فوق العاده دوسین بود. در مطلبی مجزا حتما به معرفی تمامی خواص دوسین نیز می پردازیم. با این حال همین آشنایی کوتاه با دوسین نیز می تواندبرای ترغیب شما به مصرف این معجون ساخته شده با عسل و سیاهدانه کافی باشد.

نحوه مصرف دوسین

همچنین توجه داشته باشید که بهتر است از سیاهدانه باکیفیت و اصل استفاده کنید و حتما سیاهدانه قبل از اضافه شدن به عسل، نیم کوب شود. نکته مهم و حیاتی در مورد ترکیب عسل و سیاهدانه این است که اگر سیاهدانه آسیاب شود و با عسل طبیعی ترکیب نشود، می تواند به ماده ای سمی تبدیل شود.

چراکه خیلی سریع آلودگی های محیطی را جذب کرده و نوعی ماده سمی در خود ایجاد می کند. به همین علت بهتر است همزمان با آسیاب کردن، آن را با عسل طبیعی مخلوط کنید. عسل از سیاه دانه آسیاب یا نیم کوب شده به خوبی محافظت می کند.

دوسین چیست؟ 10 خواص و مضرات آن + طرز تهیه معجون سیاهدانه
سخن آخر

دوسین یک معجون فوق العاده عالی برای کسانی است که می خواهند بیماری های مختلف خود را بدون داروهای شیمیایی درمان کنند. این ماده تهیه شده از عسل و سیاهدانه خواص فوق العاده زیادی دارد که توانسته تاکنون بسیاری از بیماری ها را درمان کند. شما هم حتما از این ماده فوق العاده عالی مصرف کنید و اثرات آن را ببینید.

عسل های مناسب جهت تهیه دوسین

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 113 نوشته ها
  • 554 دیدگاه ها

2 پاسخ

  1. ممنون میشم در مورد خواص دوسین و نحوه مصرف دوسین با عسل بیشتر توضیح بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *