خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

خرید هدفمند

بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

چکیده :
بهترین روش مصرف ژل رویال بصورت روزانه چقدره و دوره مصرف ژل رویال خالص چند روزه است؟ چه نکاتی را هنگام خرید ژل رویال و نحوه نگهداری آن باید رعایت کنیم؟
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [4,89 | آراء: 54]Loading…

اگر برای روش های مصرف صحیح و علمی ژل رویال بدنبال پاسخ سریع و خلاصه هستید باید بهتون بگم که بهترین روش مصرف ژل رویال خالص و تازه، مصرف ژل رویال بصورت روزانه ، صبح ها بصورت ناشتا یعنی بعنوان اولین چیزی که میل می کنید و اینکه ژل رویال تازه رو باید زیر زبان قرار بدید تا به مرور و با گذشت یک یا چند دقیقه جذب زیر زبانی بشه.

برای مقدار مصرف، طول دوره ی مصرف و روشهای دیگه ای که میتونید ژل رویال رو مصرف کنید و حتی اینکه با توجه به نوع بیماری یا نیازتون چقدر باید ژل رویال مصرف کنید با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

ژله رویال زنبور عسل _شاه انگبین
بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

مقدار مجاز و بهترین روش مصرف ژل رویال به چه شکل هست؟

میزان مجاز مصرف ژل رویال در منابع مختلف بسیار متفاوت و از روزی 1 تا 12 گرم ذکر شده است. اما در مصرف عمومی آن، میزان روزانه یک تا سه گرم ژل رویال تازه و خام برای افراد بزرگسال و نیم گرم برای کودکان بالای 5 سال مورد توافق اغلب کارشناسان زنبوردرمانی است.

مصرف ژل رویال در مقادیر بالاتر، برای درمان های اختصاصی و طبق نظر متخصص صورت می گیرد. با در نظر گرفتن اینکه تعداد روزهای مصرف بایستی بین ۵ تا ۳۰ روز باشد و در هر دوره مصرف نیز ۱۵ روز از مصرف ژل رویال اجتناب شود. حداکثر میزان استفاده سالانه با در نظرگرفتن دوره عدم مصرف 180 گرم خواهد بود که باید موقع خرید ژل رویال از فروشگاه عسل به آن دقت کرد.

ویدئو تولید و برداشت ژل رویال در زنبورستان

بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

طریقه مصرف ژل رویال چگونه است؟

مهم ترین نکته بعد از خرید ژل رویال، طریقه مصرف ژل رویال هست. بهترین زمان مصرف ژل رویال صبح و به صورت ناشتا و به روش زیرزبانی است. و به این ترتیب که ژل رویال خام به مدت 10 تا 30 ثانیه زیر زبان قرار گیرد تا به صورت کامل در دهان حل شده و جذب زبانی صورت پذیرد.

البته مصرف مخلوط ژل رويال و عسل نیز برای کسانی که طعم ژل رویال را نمی پسندند توصیه می شود. در این شرایط روزانه یک قاشق غذاخوری ژله عسل قابل استفاده خواهد بود.

بهترین میزان مصرف که در اغلب مقالات ارائه شده است مصرف روزانه یک تا سه گرم ژل رویال خام می باشد و برای افرادی که اولین بار ژل رویال را مصرف می کنند بهتر است در مقادیر کمتر و مخلوط با عسل مصرف نمایند تا در صورت حساسیت های احتمالی به ژل رویال میزان علائم آن کاهش یابد.

پیشنهاد ویژه مجموعه فروردین

بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

روش نگهداری ژل رویال چگونه است؟

ژل رویال به نور، گرما و هوا حساس است و بایستی به صورت دربسته در ظروف تیره رنگ و ترجیحاً دوجداره نگهداری شود که باید در هنگام خرید ژل رویال از فروشگاه عسل به آن توجه کنید. ژل رویال خام را می توان تا ۶ ماه در یخچال (دمای ۳-۵ درجه سانتیگراد) و تا ۲ سال در فریزر (دمای 18- درجه سانتی گراد) نگهداری کرد.

مخلوط عسل با ژل رویال نیز به مدت 2 ماه در دمای اتاق قابل نگهداری است. باید توجه داشت ازآنجایی که مواد مؤثر ژل رویال، در مجاورت با اکسیژن هوا به سرعت اکسید می شوند حتما آن را در ظروف تیره و به صورت دربسته نگهداری کرد.

در صورت نگهداری غیراصولی در دمای بالا و یا تماس زیاد باهوا و نور به تدریج رنگ ژل رویال تیره تر می شود و کیفیت آن کاهش می یابد و در صورت تداوم این شرایط امکان ترش و فاسد شدن آن نیز وجود دارد.

مصرف ژل رویال و پاسخ به 15 پرسش در مورد آن-روش مصرف ژل رویال-نحوه مصرف ژل رویال-عسل فروردین
ژل رویال با کیفیت در زنبورستان فروردین
بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

آیا می توان ژل رویال را با عسل مخلوط نمود؟

مخلوط کردن یک تا سه گرم ژل رویال خام در ۱۰۰ گرم عسل طبیعی راحت ترین روش تهیه ژله عسل (مخلوط ژل رویال و عسل) می باشد که در بسیاری از کشورها مرسوم است.

طعم دلپذیر و داشتن خواص هر دوی این محصولات از ویژگی های این فرآورده است که به آسانی در منزل قابل تهیه است. به طور معمول هر قاشق چای خوری ژله عسل در این روش حاوی ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم ژل رویال خواهد بود.

این محصول تا دو سال در دمای اتاق (۲۵ درجه سانتیگراد) قابل نگهداری است. البته با توجه به دو فاز شدن مخلوط ژل رویال و عسل، توصیه می شود حتما به صورت تازه مصرف شده و قبل از مصرف نیز خوب هم زده شود. دیگر این که باید توجه داشت در تهیه مخلوط ژله عسل، حتما از عسل های طبیعی و با رطوبت پایین (حداکثر ۱۶ درصد) استفاده شود.چاپ ایران فردا استفاده از عسل های با رطوبت بالا باعث کاهش مدت زمان نگهداری و افزایش امکان ترش شدن و کپک زدن عسل می شود. مصرف مخلوط ژل رويال و عسل برای مصارف روزانه و برای افرادی که ژل رویال حساسيت دارند و یا طعم ژل رویال خام را نمی پسندند انتخاب بهتری است.
بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

مهمترین مواد موثره ژل رویال چیست و چه خواص دارویی و درمانی دارد؟

ژل رویال طیف بسیار متنوعی از مواد فعال بیولوژیکی دارد که خواص دارویی و و درمانی متعددی به آن بخشیده است. از مهم ترین خواص ژل رویال، خواص آنتی باکتریال و ضد سرطانی آن می باشد.
از دیگر خواص ژل رویال می توان به توسعه و افزایش کلاژن و محافظت از پوست، درمان دیابت، کاهش فشار و چربی خون، بهبود دهنده زخم، ضد افسردگی و ضد رماتیسم اشاره کرد.

ژل رویال طیف بسیار متنوعی از مواد فعال بیولوژیکی دارد که خواص دارویی و و درمانی متعددی به آن بخشیده است. به همین دلیل می تواند در تغذيه و و درمان انسان مورد استفاده قرار گیرد. از مهم ترین خواص ژل رویال و با خواص آنتی باکتریال و ضد سرطانی می توان اسیدهای چرب و به ویژه 1-هیدروکسی 2- دسنوئیک اسید (10HDA) را نام برد. از دیگر اثرات مهم 10HDA و خواص ژل رویال می توان به توسعه و افزایش کلاژن و محافظت از پوست درمان دیابت، کاهش فشار و چربی خون، بهبود دهنده زخم، ضد افسردگی و ضد رماتیسم اشاره کرد. پروتئین ها و لیپیدها از دیگر مواد فعال بیولوژیک ژل رویال محسوب شده که موجب اثرات متعددی از جمله تنظیم فشارخون، خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی، تقویت سیستم ایمنی و تکثیر کلاژن در بدن انسان می شود.
مصرف ژل رویال و نحوه مصرف ژل رویال اصل

استیل کولین در ترکیب ژل رویال یک میلی گرم بر گرم وزن خشک وجود دارد که با دارا بودن اثرات شبه هورمونی در سیستم عصبی مرکزی و محیطی یک انتقال دهنده عصبی محسوب می شود. حضور هورمونهای جنسی مختلف از جمله تستوسترون، پروژسترون برولاكتين و استرادیول در افزایش قدرت و استقامت جنسی مردان و زنان و درمان ناباروری تأثیرات اعجاز انگیز دارد.

ویتامین های مختلف به خصوص ویتامینهای گروه B از جمله ویتامین B1 (تیامین)، B (ریبوفلاوین)، B۳ (نیاسین)، B۵ (پنتوتنیک اسید)، B۶ (پیریدوکسین ) و ویتامین H (بيوتين) به طور قابل ملاحظه ای در ژل رویال وجود داشته و ارزش تغذیه ای بسیار بالایی به آن بخشیده است.

برای موثر بودن تمام این خواص ژل رویال باید ژل رویال باکیفیت تهیه کنید که در هنگام خرید ژل رویال از فروشگاه عسل حتماً به این نکته توجه کنید.

بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

1-هیدروکسی 2-دسنوئیک اسید چیست و چه اهمیتی در ژل رویال دارد؟

هیدروکسی 2-دسنوئیک اسید که به اختصار 10HDA نامیده می شود، مهم ترین اسید چرب ژل رویال است و اثرات مهم بیولوژیکی ژل رویال از جمله خواص ضدسرطانی و آنتی بیوتیکی به این ماده نسبت داده می شود.

از اسیدهای چرب غیراشباع است که منحصرا در ژل رویال وجود دارد و غلظت آن به عنوان مهمترین معیار کیفیت سنجی ژل رویال شناخته می شود. در بررسی های مختلف میزان 10HDA در ژل رویال خام حداقل یک تا حداکثر ۶ درصد اندازه گیری شده است.

بر اساس استانداردهای بین المللی از جمله سازمان بین المللی استاندارد و کمیسیون بین المللی عسل، حداقل میزان قابل قبول این ماده در ژل رویال تازه ۱.۴ تعیین شده است. اگرچه یک شاخص کیفی خوب محسوب می شود اما پایداری بالایی در شرایط انبارداری حتی در دمای اتاق دارد و نمی تواند به عنوان شاخص تازگی ژل رویال مورد ارزیابی قرار گیرد.

شاخص های دیگری همچون اندازه گیری میزان، پروتئین های اصلی ژل رویال و فیوروزین به عنوان شاخص تازگی ژل رویال که ارتباط مستقیمی با خواص بیولوژیکی این محصول دارد مورد توافق محققین می باشد و این نکته در خرید ژل رویال مورد توجه قرار گیرد.

بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

آیا نحوه مصرف ژل رویال واقعا در درمان ناباروری موثر است؟

مصرف ژل رویال در درمان اختلالات جنسی در زنان و مردان دارای اثرات قابل توجهی بوده و به خاطر وجود هورمون های موجود در آن موجب تقویت قوای جنسی می گردد.

یکی از مهم ترین خواص ژل رویال، تأثیر خارق العاده این محصول ارزشمند در درمان ناباروری بانوان و آقایان است. مصرف ژل رویال باعث افزایش کیفیت اسپرم در مردان و افزایش کیفیت تخمکها در زنان می شود.

مصرف ژل رویال تاثیر زیادی در افزایش تحرک اسپرماتوزوئید، کاهش میزان اسپرماتوزوئیدهای غیر طبیعی و افزایش کیفیت اسپرم دارد.

متأسفانه در دهه های اخیر زود انزالی، ضعف قوای جنسی و نازایی، به عنوان مشکلات اصلی زوج ها در جهان و ایران گزارش شده است. استفاده از فرآورده های طبیعی و سالم که بتواند در تقویت قوای جنسی مؤثر باشد، می تواند تأثیر شگرفی در کاهش مشکلات خانوادگی بخصوص در زوج های جوان و نیز افزایش میل به زندگی در بزرگسالان و افراد مسن داشته باشد.

مصرف ژل رویال به عنوان یک ماده طبیعی مفید علاوه بر ایجاد انرژی زیاد در بدن انسان، میل و قوای جنسی را تقویت می کند. همچنین این ماده شگفت انگیز در درمان سرد مزاجی بانوان نیز تأثیر فوق العاده ای دارد.

منبع علمی دقیقی در ارتباط با میزان و طریقه مصرف ژل رویال برای ناباروری انسان ارائه نشده است اما در بیشتر منابع مصرف روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم ژل رویال خام و تازه را بهترین دوز مصرف اعلام نموده اند. تازگی و کیفیت بالای این محصول در هنگام خرید ژل رویال از فروشگاه عسل اهمیت بالایی دارد.

روش های مصرف ژله رویال و سوالات مهم در مصرف رویال ژل
تولید ژل رویال اصل در زنبورستان فروردین
بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

آیا مصرف ژل رویال در کاهش قند خون بیماران دیابتی موثر است؟

ژل رویال حاوی مواد مؤثره در بهبود دیابت و همچنین دارای یکسری ترکیبات شبه انسولینی است که اثرات مطلوب آنتی اکسیدانی و کنترل قند خون دارد.

در مطالعات مختلف بالینی مشخص شده است که مصرف روزانه یک گرم ژل رویال به مدت ۴ تا ۸ هفته در زنان دارای بیماری دیابت نوع 2 باعث کاهش قند خون ناشتا شد.

مصرف ژل رویال می تواند در کاهش علائم بیماری دیابت از جمله فشارخون بالا، مقاومت به انسولین و عوارض بیماریهای قلبی عروقی در بیماریهای دیابت نوع ۲ موثر باشد.

ژل رویال ارگانیک همراه با بلاترین میزان (10HDA)پیشنهاد ویژه مجموعه فروردین

بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

ژل رویال لیوفیلیز شده (پودر ژل رویال) چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

خشک کردن انجمادی یا لیوفیلیزاسیون فرآیندی است که به طور گسترده برای خشک کردن و بهبود پایداری انواع محصولات دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که ژل رویال تازه رطوبت بالایی دارد، فساد پذیری و حساسیت بالایی به نگهداری خواهد داشت، در نتیجه یکی از روش هایی افزایش ماندگاری آن خشک کردن انجمادی است.

در واقع در این روش تحت شرایط خلا، رطوبت ژل رویال به کمتر از ۵ درصد کاهش پیدا می کند و ژل رویال تازه که به شکل ژله مانند با رطوبت بالاست به پودر تبدیل می شود. در این روش مواد موثره ژل رویال همچون اسیدهای چرب، پروتئین ها و قندها از بین نرفته و کیفیت کلی ژل رویال به طور قابل توجهی کاهش نمی یابد.

ژل رویال لیوفیلیز شده، به صورت پودر سفید تا کرم رنگ و با طعم ترش و تیز بوده و در دمای اتاق ماندگاری بالایی دارد. البته بایستی توجه داشت چون رطوبت پایینی دارد به شدت جاذب رطوبت است در نتیجه بایستی حتما در ظروف تیره و به صورت درب بسته و کاملا ایزوله نگهداری شود.

ژل رویال لیوفیلیز شده در مقایسه با ژل رویال تازه چند مزیت دارد از جمله:

نسبت به دما حساسیت کمتری دارد و می توان برای مدت طولانی تری در دمای اتاق نگهداری شود. پودر ژل رویال کاربرد بهتری در تهیه انواع قرص و کپسول دارد وجهت فرآوری محصولات جدید ارجحیت دارد.

بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

آیا مصرف ژل رویال باعث بروز حساسیت می شود؟

ژل رویال به عنوان یک محصول طبیعی با طیف وسیعی از خواص بیولوژیکی شناخته می شود که برای ساخت دارو، مکمل های دارویی و غذایی، نوشیدنی های سالم و مواد آرایشی و بهداشتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

مصرف ژل رویال می تواند در برخی افراد باعث بروز حساسیت شود. افراد دارای سابقه بیماریهای آلرژیک و آسم بایستی در مصرف ژل رویال احتیاط کنند. مصرف ژل رویال در برخی از افراد می تواند واکنش های آلرژیک همچون تنگی نفس، التهاب پوستی و حتی شوک آنافیلاکسی شدید ایجاد نماید.

توصیه می شود افرادی که برای اولین بار ژل رویال مصرف می کنند ابتدا از دوزهای بسیار کم و ترجیحا مخلوط ژله عسل شروع نمایند.

خرید ژل رویال اصل و آموزش مصرف ژل رویال

افرادی که به کنه ی گرد و غبار خرچنگ، سوسری و زهر زنبورعسل حساسیت دارند، تحت تاثیر واکنش آلرژیک قرار دارند، قطعا به مصرف ژل رویال نیز حساسیت خواهند داشت و توصیه می شود این افراد در مصرف ژل رویال احتیاط نمایند و در هنگام خرید ژل رویال حتماً توجه داشته باشند.

توصیه می شود افرادی که برای اولین بار ژل رویال مصرف می کنند ابتدا از دوزهای بسیار کم و ترجیحا مخلوط ژله عسل شروع نمایند و در صورت عدم واکنش های حساسیت زا از جمله خارش پوست، آبریزش بینی و یا کھیر در سطح پوست نسبت به خرید ژل رویال، افزایش دوز و مصرف ژل رویال خام اقدام نمایند.

در صورت بروز هرگونه واکنش آلرژیک حتما مصرف ژل رویال را قطع نموده و قبل از خرید ژل رویال و یا در ارتباط با ادامه مصرف ژل رویال با پزشک یا کارشناس متخصص مشورت نمایند.

بهترین روش مصرف ژل رویال و پاسخ به 13 سوال شما

منبع علمی اثرات دارویی و خواص ژل رویال چیست؟

نکته مهم: از آن جایی که شناخت اصولی و تولید ژل رویال در دهه های اخیر با پیشرفت صنعت زنبورداری در کشور انجام شده است؛ در طب سنتی ایران اشاره خاصی به اثرات دارویی و خواص ژل رویال صورت نگرفته است و به طور ویژه در کتب حکما و اطبا سنتی به آن اشاره نشده است.

در نتیجه خواص دارویی و درمانی ارائه شده برای محصولات زنبورعسل همچون ژل رویال براساس سه منبع ارائه می شود:

1- بررسی مواد و ترکیبات موثرہ: به طور مثال میزان آمینواسیدها، ترکیبات پروتئینی، فلاونوئیدی و یکسری هورمون ها و ترکیبات شبه انسولینی و ترکیبات ثانویه با اثرات آنتی باکتریال و آنتی اکسیدانی که تاثیر در بیماری های متنوع دارند. معمولا این تفاسیر مورد نظر پزشکان مدرن قرار نمی گیرد و این موارد برای درمان در دوزهای موثر در دستور کار پزشکان و طب مدرن نيست.

2- آنالیزهای بالینی: بدین صورت که طی یک طرح تحقیقاتی و آماری و استفاده ژل رویال در افراد بیمار و شاهد اثرات درمانی ژل رویال مورد بررسی قرار می گیرد. معمولا نتایج این گزارشات برای پزشکان و درمانگران بیشتر مستدل است.

3- گزارشات تجربی که توسط افراد بیمار و یا یکسری درمان گران طبیعی طب سنتی و یا پزشکان انجام می شود: نتایج این گزارشات نیز معمولا در مقالات و کتب ارائه نمی شود و به صورت شفاهی ارائه می شود و نتایج آن مورد توافق پزشکان و طب مدرن نیست.

کدام یک از اثرات دارویی و درمانی ارائه شده برای مصرف ژل رویال در مقالات و منابع علمی مورد تایید قرار گرفته است؟

اثرات دارویی و درمانی تایید شده مصرف ژل رویال در آنالیزهای آزمایشی بالینی که در مقالات ارائه شده است:

1- کاهش کلسترول خون با مصرف ژل رویال: در یک آنالیز علمی مصرف روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم ژل رویال به افراد با سابقه بیماری کلسترول خون بالا منجر به کاهش سطح کلسترول خون شد و تاثیرات مثبت آن به تایید رسید.

2- کاهش گلوکوز خون: کاهش میزان گلوکوز خون افراد با سابقه بیماری دیابت نوع دو.

3- افزایش میزان گلبول های قرمز خون و تاثیر مثبت در درمان کم خونی با مصرف ژل رویال

4- کاهش علائم سندورم پیش از قاعدگی در بانوان: مصرف روزانه یک گرم ژل رویال تاثیر مثبتی در کاهش علائم این بیماری داشت.

5- تاثیر در کاهش افسردگی و کج خلقی بیماران دارای سابقه بیماری افسردگی با مصرف ژل رویال

6- مصرف روزانه ۳ گرم ژل رویال در ۶ ماه تاثیرات مطلوبی در افزایش گلبول قرمز خون، تحمل گلوکوز و سلامت روان در داوطلبین این پژوهش شد

7- کاهش علائم و عوارض یائسگی در زنان با مصرف ژل رویال

اشتراک در شبکه های اجتماعی
محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

 • 113 نوشته ها
 • 547 دیدگاه ها

24 پاسخ

 1. سلام لطفا بفرمایید برای خانم ها و تقویت عمومی چقدر باید ژل رویال بخورند و چه مدت ؟ ممنون

 2. بی نهایت سپاسگذارم برای راهنمایی و پاسخگویی بزودی سفارش ام رو هم ثبت می کنم

 3. برای درمان رماتیسم چه مقدار باید استفاده کرد؟
  و اینکه ژل رویال موادی مثل کلیسم در خواهد دارد؟

  1. درود بر شما
   برای انواع رماتیسم هم میتونه بسیار موثر باشه و در مورد سوال دوم بله ژل رویال ترکیب مهمی از مواد مینرال رو مثل کلسیم ، منگنز ، روی و … را هم داراست

  1. درود
   بهتره تا یک ربع بعد چیزی میل نکنید و بهترین مورد هم نوشیدن آب می تونه باشه بعد از مصرف ژل رویال

 4. سلام خسته نباشید
  کپسول ژل رویال هم به همون اندازه ژل رویال خاصیت هایی ک گفتین رو داره؟

  1. درود
   بله و حتی قوی تر هم هست چرا که یک گرم ژل رویال پودر برابر با 3 گرم ژله رویال تازه است

   1. سلام . من مقداری عسل مخلوط با ژل رویال تهیه کردم .‌‌میخواستم بدونم با توجه به اینکه داروی کمکاری تیرویید( لووتیروکسین) و فشارخون ( concor_5 , والزومیکس ۸۰ ) مصرف می کنم ، اولا مصرف ژل رویال تداخلی با این داروها نداره؟ و اگر نداره بهترین نحوه مصرف برای من به چه صورت هست ؟

 5. لطفا میزان دقیق مصرف ژل رو برای بیماری های خاص حداقل بنویسید تا کامل مشخص باشع یا یا حداقل حداکثرش رو مشخص کنید . ممنون

  1. درود بر شما
   قبلا یه مطلب برای این موضوع در سایت قرار دادیم اگرچه هنوز مطلب کاملی نیست و شاید به همه سوالات شما پاسخ نده ولی باید بهتون بگم که این موضوع نیازمند به کار علمی و تحقیقاتی بیشتری هست ولی باز ما اون مطلب رو کامل خواهیم کرد براتون در اسرع وقت

 6. با تشکر از شما، هر کسی می تونه ژل رویال مصرف کنه؟ یا باید پزشک تجویز کنه؟

  1. سلام
   افرادی که به عسل طبیعی یا محصولات زنبور عسل حساسیت دارند نمیتونن استفاده کنند و در یک موارد خاص هم باید با پزشک مشورت کرد مثلا در زمان بارداری یا بیماری های وابسته به هورمون یا مصرف داروهای خاص مثل رقیق کننده های خون برای افراد مبتلا به فشار خون

  2. درود
   مشخصا افرادی که حساسیت به محصولات زنبور عسل دارند نمی تونن و یا افرادی که آسم دارند یا افرادی که بیماری های هورمونی دارند هم به همین شکل متسفانه بهتره که استفاده نکنند. در یک مطلب تمام عوارض یا منع مصرف های ژل رویال رو خدمتتون توضیح دادم میتونید سرچ بزنید داخل سایت و مطالعه کنید

 7. سلام و خسته نباشید
  همسرم بواسطه ی یه طبیب طب سنتی که خودشون قبولشون دارن بدون اینکه به من بگن به پسر 11 ماهه ی من ژل رویال دادن فعلا مشکلی ندیدم و نداشته خدا رو شکر ولی سوالم اینه در آینده باعث بروز حساسیت یا مشکلی برای پسر من نمیشه ؟

  1. سلام
   اگر پسر شما به ژل رویال حساسیت داشته باشن در همون ساعات اولیه یا روز نخست نشون میده خودش و اگر نکته یا هرچیزی بعنوان حساسیت در ایشون ندیدید جای هیچ نگرانی نیست و حتی میشه این نکته رو هم برداشت کرد که ایشون به محصولات زنبور عسل حساسیت ندارند ولی باز شما تا سن یک و نیم سال رعایت کنید و بهشون ندید.

 8. سلام یه سوال داشتم من آسم یا حساسیت خاصی ندارم ولی گاهی اوایل بهار دچار سرفه میشم و یه مدت با من هست ،بنظرتون میتونم ژل رویال استفاده کنم؟
  ممنون

  1. درود
   شما باید ژل رویال رو با مقدار خیلی کم مثلا به اندازه ی عدس درشت برای 5 روز متوالی صبح ها ناشتا استفاده کنید و در حالات و تغییرات خودتون در این مدت دقیق باشید
   اگر هرگونه تغییر یا حساسیتی دیدید قطعش کنید و بدونید که برای شما مناسب نیست و از طرفی این مقدار هیچ نکته بدی حتی در صورت داشتن حساسیت برای شما نخواهد داشت
   علائم حساسیت مثل آبریزش بینی یا چشم ، گر گرفتگی ، التهاب صورت یا گلو ، قرمز شدن چشم ، گرفتن صدا یا سینه و ورم دست و یا بدن

 9. سلام و خسته نباشید
  اگر ممکنه بفرمایید ژل رویال برای پروستات آقایان مفید هستش یا نه و اگر بله چقدر باید استفاده کنند ؟ برای پدرم میخوام

 10. سلام
  این دومین مقاله ای هستش که اینجا در مورد ژل رویال میخونم و باید بگم عالیه
  خسته نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *