عطر عسل طبیعی و اهمیت آن در هنگام خرید عسل طبیعی

چکیده :
عطر عسل طبیعی از مواد آلی فرار موجود در آن منشاء می گیرد. ترکیبات مواد معطر انواع عسل متفاوت است و بنابراین طعم ویژه و عطر منحصر به فردی به عسل می دهد.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [4,94 | آراء: 17]Loading…
عطر عسل طبیعی و اهمیت آن در هنگام خرید عسل طبیعی

علت تفاوت بو و عطر عسل طبیعی

بو و عطر عسل طبیعی از مواد آلی فرار موجود در آن منشاء می گیرد. ترکیبات مواد معطر انواع عسل متفاوت است و بنابراین طعم ویژه و منحصر به فردی به آنها می دهد. این مواد که به وسیله ی یاخته های غده ای در کنار نوشگاه تولید شده اند داخل شهد می گردند.

عطر عسل طبیعی در نتیجه ی فرایند آنزیمی (تخمیری) قندها، اسیدهای آمینه و ویتامین ها در طول رسیدن عسل ایجاد می گردد. مواد معطر عسل شامل روغن های فرار، ترکیبات کربونیل (فرم آلدئيد، استالدئید، پروپیونالدئید، استون، متیل اتیل کتون و غیره)، الكل ها (پروپانل، ایزوپروپاونل، اتانل، بوتال، ایزو بوتانل، پنتال، بنزیل الکل و غیره) و استرهای مورچه، سرکه، اسیدهای بنزوئیک و پروپیونیک و غیره است.

این مواد پایدار نیستند، بنابراین با گذشت زمان تمایل به تبخیر دارند و به ویژه اگر به درستی ذخیره نشوند، مثلاً اگر در گرما نگهداری شوند یا در ظرف بسته بندی محکم نباشد، عطر عسل طبیعی از بین می روند.

پیشنهاد مطالعه:
عطر عسل طبیعی
عطر عسل طبیعی و اهمیت آن در هنگام خرید عسل طبیعی

عطر، بو و طعم انواع عسل

میزان مواد معطر، شدت بو و عطر عسل طبیعی را تعیین می کند. عطر انواع عسل تولید شده از درخت نمدار، خلنگ، گندم سیاه و زبان گنجشک به آسانی قابل تشخیص است. عطر انواع عسل حاصل از گل آفتابگردان، پیازه، شاه بلوط و شلغم، اندک و نامحسوس است.

عسل حاصل از هویج فرنگی دارای طعمی بسیار عالی است. بیشتر عسل ها دارای مزه ی شیرین و اندکی ترش هستند. میزان شیرینی عسل با توجه به میزان و نسبت قندهای داخل شهد گیاهان مختلف تعیین می شود. به همین جهت انواع عسل با خاستگاه های گیاهی مختلف طعم مخصوص به خودشان را دارند.
طعم های ملایم مانند عسل حاصل از شلغم روغنی، طعم تند مثل عسل گل قاصدک، بسیار تند مثل عسل آفتابگردان، تند نزدیک به تلخ مثل عسل خلنگ، تلخ مثل عسل گل ذرت، بی بو مثل عسل شاه بلوط، خیلی تلخ مثل تنباکو، عسل های تولید شده از شهد گندم سیاه، یونجه، گشنيزه و بابونه دارای طعم کاملا مخصوص به خود هستند.

عسل پیاز دارای طعم نامحسوس مثل خود پیاز است. اگر عسل در شرایط نامناسب یا در حرارت بالا نگاه داشته شود ممکن است طعم آن ترشیده، تند و مزهی کپک زدگی پیدا کند.

همچنین وقتی که قندهای عسل در حرارت بالای ۱۶۰ درجه سانتی گراد تجزیه و به کارامل تبدیل شوند، ممکن است این ماده، طعمی نامطبوع پیدا کند.

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 95 نوشته ها
  • 251 دیدگاه ها

یک پاسخ

  1. بنظرم مهمترین نشونه عسل خوب عطرش چئن بلاخره عسل رو زنبور داره از گلها درست میکنه و گلها همه خوش عطر هستند
    ممنونم از مطلب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.