خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

خرید هدفمند

7 خواص عسل برای چشم + خطرات ریختن عسل در چشم

چکیده :
مصرف موضعی عسل طبیعی می تواند التهاب و سوزش چشم شما را بهبود و یا کاهش دهد. ما در این مقاله به نکات چکاندن عسل در چشم و هم چنین روش ریختن عسل در چشم پرداخته ایم.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [4,65 | آراء: 17]Loading…
7 خواص عسل برای چشم + خطرات ریختن عسل در چشم

چکاندن عسل در چشم

چکاندن عسل در چشم می تواند التهاب و سوزش چشم شما را کاهش دهد. همچنین می تواند باکتری های مضری را که می توانند باعث عفونت چشم شوند را از بین ببرد.

عسل یک شیرین کننده طبیعی و جایگزین شکر است. همچنین به دلیل خواص ضد میکروبی، التیام بخش و تسکین دهنده عسل طبیعی، در سراسر جهان استفاده می شود.

اگرچه آیورودا و سایر سنت‌های طبیعی شفابخش در فرهنگ‌های غربی چندان محبوب نیستند، اما قرن‌هاست که از عسل طبیعی برای درمان بیماری‌های چشم استفاده می‌کنند.

برخی از افراد حتی از عسل طبیعی برای تغییر تدریجی رنگ چشمان خود استفاده می کنند، اگرچه هیچ تحقیقی برای اثبات اثربخشی آن وجود ندارد.

پادکست چکاندن عسل در چشم

به خواندن ادامه دهید تا با نحوه ریختن عسل در چشم آشنا بشید و هم چنین بدانید که تاکنون در مورد استفاده از عسل طبیعی به عنوان درمانی برای چشمان شما چه می دانیم.

چکاندن عسل طبیعی در چشم
7 خواص عسل برای چشم + خطرات ریختن عسل در چشم

خواص عسل برای چشم

خواص عسل برای چشم بی شمار است، خاصیت ضد التهابی و ضد میکروبی عسل، همراه با توانایی های تسکین دهنده آن، آن را به یک درمان شگفت انگیز موثر برای چندین بیماری چشم تبدیل می کند که از خواص عسل طبیعی برای چشم می باشد. طبیعی بودن عسل مهم است پس هنگام خرید عسل طبیعی از فروشگاه عسل به این نکته توجه کنید.

تمام درمان‌های خانگی زیر برای بیماری‌های چشمی، شامل مخلوط کردن عسل مخصوص (مانند عسل محلی، لانه زنبوری، یا عسل مانوکا) با قطره‌های سالین استریل و استفاده موضعی از این مخلوط در چشم‌ها یا روی پوستتان است.

در یک مطالعه منبع معتبر که شامل 60 شرکت‌کننده بود، اشک مصنوعی حاوی عسل یک درمان موثر برای کراتوکنژنکتیویت (التهاب قرنیه به دلیل خشکی) بود. این بیماری مزمن با شروع آلرژی های فصلی ظاهر می شود.

زخم قرنیه، زخمی در سطح لایه بیرونی چشم است. عسل می‌تواند با عفونت‌هایی که ممکن است باعث ایجاد زخم شوند، مبارزه کند و همچنین بهبود آن را تسریع کند. خواص ترمیم زخم عسل و همچنین اثرات ضد میکروبی آن را به طور منحصر به فردی برای درمان این نوع زخم ها مناسب می کند.

خشکی چشم زمانی اتفاق می افتد که غدد اشکی که چشمان شما را روان می کنند به اندازه کافی اشک تولید نمی کنند. در حالی که درمان خشکی مزمن چشم با اشک مصنوعی امکان پذیر است، اما هرگز روش پیشنهادی برای درمان کامل آن وجود نداشته است.

اشک مصنوعی با عسل مانوکا و ژل چشم با عسل مانوکا در حال حاضر به عنوان یک درمان خشکی چشم در حال بررسی است. در مطالعه‌ای که روی 114 نفر انجام شده است، درمان‌های عسل، قرمزی و ناراحتی را در افراد مبتلا به خشکی مزمن چشم کاهش می‌دهد.

طبیعی، ارگانیک و تازه بودن عسل در موثر بودن خواص عسل برای چشم مهم است، پس هنگام خرید عسل طبیعی از فروشگاه عسل به این نکته توجه کنید یا می توانید با اطمینان از فروشگاه عسل فروردین خرید نمائید.

دو نمونه از عسل هایی که مناسب برای چکاندن در چشم می باشند

پیشنهاد مطالعه:
7 خواص عسل برای چشم + خطرات ریختن عسل در چشم

آیا عسل می تواند رنگ چشم را روشن کند؟

ملانین رنگدانه ای است که رنگ چشم شما را تعیین می کند. هرچه ملانین بیشتری در چشمان خود داشته باشید، رنگ چشمانتان تیره تر به نظر می رسند.

برخی از افراد بر این باورند که استفاده از مخلوط عسل و آب می تواند به مرور زمان رنگ چشم شما را تغییر دهد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این درمان خانگی موثر است. بعید است که عسل بیشتر از لایه های بیرونی قرنیه شما نفوذ کند، جایی که هیچ رنگدانه ای وجود ندارد.

عسل در چشم خواص عسل برای چشم روش ریختن عسل در چشم | دانشنامه و فروشگاه عسل طبیعی و خرید ژل رویال اصل | عسل فروردین
تحقیقات زیادی برای حمایت از استفاده از عسل رقیق شده در قطره های چشمی برای برخی بیماری های چشمی وجود دارد. تقریبا هیچ داده حمایتی برای ترویج این ایده وجود ندارد که عسل در چشم شما می تواند رنگ چشم شما را تغییر دهد. عسل را به جای دارویی که چشم پزشک تجویز کرده است، جایگزین نکنید و همیشه در مورد هر دارویی که برای چشم خود در نظر می گیرید با پزشک خود صحبت کنید.چاپ ایران فردا

روش ریختن عسل در چشم (نحوه چکاندن عسل طبیعی در چشم)

برای ساخت محلول عسل (جهت روش ریختن عسل در چشم) این مراحل را دنبال کنید:

  1. مقدار مساوی عسل خام را با آب مقطر مخلوط کنید تا یک محلول درست شود. در هنگام خرید عسل طبیعی از فروشگاه عسل به کیفیت و طبیعی بودن عسل توجه کنید یا از فروشگاه عسل فروردین خرید نمائید.
  2. با استفاده از قطره چکان، دو تا سه قطره از محلول را داخل چشم بچکانید.
  3. دو تا سه بار در روز استفاده کنید تا زمانی که عفونت برطرف شود.
7 خواص عسل برای چشم + خطرات ریختن عسل در چشم

از چه عسلی برای چشم استفاده کنم؟

عسل مناسب برای چشم

عسل خام که کاملا حرارت ندیده و فرآوری نشده باشد، عسل مناسب برای چشم است (هنگام خرید عسل طبیعی از فروشگاه عسل به این نکته توجه نمائید). هیچ گونه گل خاصی از عسل مورد نیاز نیست، اما اگر به دنبال عسلی هستید که سطح نسبتاً بالایی از آنتی باکتریال داشته باشد، عسل مانوکا با گرید دارویی یک گزینه است.کلینیک زیبایی استرتند مارکتچاپ ایران فردا
نحوه ریختن عسل در چشم-چکاندن عسل طبیعی در چشم-طریقه ریختن عسل در چشم-خطرات ریختن عسل در چشم-عسل فروردین

از هر نوع عسلی که استفاده می شود، مطمئن شوید که 100% خالص، بدون تقلب و بدون آلودگی است. در میان عسل های تک گل ایرانی بهترین عسل هایی که برای چشم و بیماری های چشمی مناسب است میتوان از عسل آویشن، عسل ترنجبین خراسان، عسل کنار و عسل گون گز نام برد.

آب مصرفی برای رقیق کردن عسل نیز باید 100% خالص و تمیز باشد. همیشه محلول را درست قبل از استفاده آماده کنید تا فقط قطره های چشمی تازه روی آن ریخته شود.

چشمان شما عضوی حساس از بدن می باشند. هنگام ساخت محلول عسلی جهت ریختن عسل در چشم برای پاکسازی چشم باید از عسل طبیعی و خالص استفاده نمائید تا مشکلی پیش نیاید. پس در هنگام خرید عسل طبیعی از فروشگاه عسل دقت کافی را داشته باشید.

دو نمونه از عسل هایی که مناسب برای چکاندن در چشم می باشند

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 110 نوشته ها
  • 495 دیدگاه ها

6 پاسخ

    1. درود 🙂
      اگر منظورتون بهترین عسل برای چکاندن در چشم است فکر میکنم بهترین عسل عسلی هستش که ارگانیک باشه در بحث سلامت ، خام باشه در بحث حرارت و خواص انتی بیوتیکی و انتی باکتریال بیشتری داشته باشه مثل عسل آویشن ، ترنجبین ، کنار و اکالیپتوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *