خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

عسل اقاقیا-خرید عسل اقاقیا-قیمت عسل اقاقیا-خواص عسل اقاقیا-عسل فروردین

عسل اقاقیا فروردین

خرید هدفمند

نحوه تعیین کیفیت جینسینگ و تعیین عمر این گیاه دارویی

چکیده :
با افزایش اقبال عمومی به گیاه جینسینگ و مصرف این گیاه با اهداف دارویی ضرورت شناختِ کیفیت جینسینگ و درجه بندی کیفی آن حس می شود از این رو مجموعه فروردین با سابقه طولانی در این موضوع برای اولین بار نکات شناختی ، معیارهای اصولی و تجربه های خود را در اختیار شما قرار داده است.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [5,00 | آراء: 6]Loading…

نحوه تعیین کیفیت جینسینگ و روش تعیین عمر جینسینگ

جینسینگ – همانطور که در اصطلاح به آن عنوان “درمان همه چیز” اطلاق می شود – تأثیرات مفیدی بر عملکرد مغز، عملکرد کبد، عملکرد سیستم ایمنی و حتی عملکرد جنسی در آقایان و زنان دارد. اما حقیقت اینجاست. همه جینسینگ ها و گونه های متفاوت شان یکسان نیستند! و اینجا این سؤال اساسی را ایجاد می کند: “چگونه می توانم بفهمم جینسینگی که می خرم کیفیت بالایی دارد؟”

به هر حال جینسینگ یک گیاه گران قیمت و وارداتی است و لزوم شناخت آن بسیار حس می شود. فروردین در این مقاله لیستی از مواردی را که باید هنگام خرید جینسینگ به آنها توجه کنید تا به شما در یک خرید مطمئن کمک کند را آورده است.

مهم ترین معیار های کیفیت جینسینگ:

1 سن جینسینگ (1 تا 6 سال)  2- ظاهر جینسینگ (سر، ریشه ها و شکاف ها)  3-  منطقه یا اورژین کشت (Origin)

کیفیت جینسینگ

اکنون اولین چیزی که باید بدانید این است که یک عامل مهم در تعیین کیفیت در گیاهان دارویی، غلظت آن دسته از ترکیبات و مواد موثره ای است که منجر به فواید اصلیِ سلامتی و خواص داروییِ گیاهان می شود. در حالی که تا به امروز چندین ترکیب فعال زیستی و منحصربفرد در جینسنگ شناسایی شده است،اما در این میان غلظت جینسوزیدهای مهم ترین نشانگر کیفیت جینسینگ است( ماده موثره اصلی جینسینگ که بیشتر خواص به آن بر میگردد). این به این معناست که هر چقدر میزان این ماده موثره یعنی ” جین سنوزیدها ” در این گیاه بیشتر باشید ما ریشه جینسینگ با کیفیت تر و موثری تری در اختیار داریم.

روش کیفیت سنجی جینسینگ_روش تعیین سن جینسینگ_عمر جینسینگ

سن جینسینگ یک فاکتور کلیدی در کیفیت و تاثیرگذاری است

در اینجا چیزی است که باید از همان ابتدا بدانید. غلظت کلی جین سنوزید در ریشه با افزایش سن گیاه افزایش می یابد. به طور خاص، به خوبی شناخته شده است که محتوای جین سنوزیدها در ریشه جینسینگ از 1 تا 5 سال افزایش می یابد. با این حال، برعکس، در حال حاضر شواهد کمی وجود دارد که تغییر در جین سنوزیدها را در گیاهان 5 تا 18 ساله نشان دهد. این یعنی چی؟ خوب، این فقط به این معنی است که احتمالاً انتخاب جینسینگ 6 ساله در مقایسه با جینسینگ 5 ساله، خواص دارویی و فواید سلامتی کمتری دارد.

دلیل دیگری که چرا باید جینسینگ 5 ساله را انتخاب کنید؟ طعم آن. به طور کلی، جینسینگ 3 ساله طعم تلخی دارد، در حالی که جینسینگ 4 ساله نسبتاً ملایم است. با این حال، هنگامی که آنها به مرز 5 سالگی می رسند، طعم معطر و شیرینی ایجاد می کنند که در کام بسیار مطبوع است.

نحوه تعیین سن جینسینگ

اما …چگونه می توانیم سن جینسینگ را تشخیص دهیم؟ اینطور نیست که بتوانید به سادگی آن را بپرسید و همچنین ممکن است فروشنده کاملاً با شما صادق نباشد همیشه. اما خوشبختانه، شما می توانید به راحتی و سریع سن جینسینگ را با شمارش تعداد اسکارهای ساقه ( شکاف یا زخم ) روی چسبندگی گردن ریشه تعیین کنید.

در هر سال رشد گیاه جینسینگ پس از از بین رفتن هر ساقه در پاییز، یک اسکار ساقه به ناحیه گردن ریشه اضافه می گردد. این بدان معناست که جینسینگ پنج ساله دارای 4 اسکار ساقه در محل اتصال گردن ریشه خواهد بود. اگر کمتر از آن باشد، احتمالا سن جینسینگ کمتر از 5 سال است.

به نشانه های ظاهری ، زخم ها و جزییات ظاهری دقت کنید

علاوه بر شمردن تعداد اسکارهای ساقه روی جینسینگ خود، باید مراقب بیماری ها و آلودگی های احتمالی جینسینگ نیز باشید. وقتی جینسینگ را برش دادید به راحتی می توانید این بیماری ها را تشخیص دهید. مثلا:

حلقه‌ای از نقاط قرمز رنگ (مثل حلقه‌های درخت) در اطراف آن – جینسینگ با این بیماری طعم تند و تیز و نسبتا ترش دارد.لکه های سبزِ تیره تا سیاه – جینسینگ مبتلا به این بیماری طعم تلخ و  ناخوشایندی دارد.

توجه داشته باشید که رنگ گوشت جینسینگ سالم و با کیفیت به رنگ سفید مایل به کرم است که با دایره ای زرد رنگ کامل می شود. هر گونه انحراف فیزیکی به این معنی است که جینسینگ به بیماری مانند آلترناریا پاناکس آلوده شده است. جینسینگ آلوده بو و مزه می دهد و قطعاً چیزی نیست که می خواهید برای آن پول خرج کنید.

بیشتر جینسینگ های موجود در ایران به جرات می توان گفت آلوده به قارچ هستند و بیماری دارند و با چشم کامل مشخص هستند و تا می توانید از مصرف انواع پودر جینسینگ خودداری کنید مگر از فروشگاه ها و تامین کنندگان معتبر و رسمی تهیه کنید که سیب سلامت را بعنوان حداقل مجوز بهداشتی داشته باشند در فرایند بسته بندی.

آلوده جینسینگ سالم جینسینگ قرمز 6 ساله | دانشنامه و فروشگاه عسل طبیعی و خرید ژل رویال اصل | عسل فروردین

تونیک یا شربت جینسینگ _ عصاره جینسینگ کره ای هاگین

آیا جینسینگ آسیایی بهتر است یا جینسینگ آمریکایی ؟

امروزه با توجه به تبیلغات و کارهای علمی که روی این دو گونه جینسینگ انجام می شود برای مصرف کنندگان سوال است که کدام نوع را انتخاب کنند و جینسینگ آمریکایی در مقابل جینسینگ آسیایی قرار گرفته است و ما میخواهیم به سوال: بهترین نوع جینسینگ کدام است؟ پاسخ دهیم.

به جینسینگ آسیایی لفظ پاناکس (Panax) اطلاق می شود که ریشه یونانی دارد و به معنای ” درمان همه چیز ” است و از 17 گونه تشکیل شده است.این بدان معنی است که 17 گونه گیاه دارویی جینسینگ مختلف وجود دارد که حاوی ترکیبات مفید برای سلامتی نظیر دو ماده موثره ی ” جین سنوزیدها و جینتونین ” هستند.از این جینسینگ پاناکس امرزوه در شرق آسیا بعنوان غذا و دارو استفاده میشود و در رژیم عمومی مردم جایگاه ویژه خود را دارد.

به جینسینگ آمریکایی لفظ (Panax quinqueofolius) اطلاق می شود که به نوعی نام علمی این گیاه است و در آمریکای مرکزی و جنوبی بیشتر یافت می شود.تا به امروز مقالات کمی به جینسینگ آمریکایی پرداخته اند نسبت به جینسینگ آسیایی اما به اندازه کافی و کامل بودن تا بتوانیم این گونه را به خوبی بشناسیم و از خواص دارویی و مواد موثره ی آن مطلع شویم.

مقایسه جین سینگ آمریکایی و آسیایی از نظر مواد موثره و فعال :

شاید کمی تعجب کنید یا حتی ناامید شوید ولی مقالات نشان میدهد که در جینسینگ آمریکایی میزان ماده موثره های بیشتری مشاهده میشود مثل “جین سنوزید”

نکات مهم در کیفیت جینسینگ و شناخت آن هنگام خرید چیست ؟

1_به جای مکمل های جینسینگ به سراغ ریشه جینسینگ واقعی بروید:

این یعنی جینسینگ کامل، تکه های جینسینگ، پودر جینسنگ و چای جینسنگ. امروزه مانند بیشتر مکمل‌ها ، مکمل‌های جینسینگ هم (مانند قرص‌ها و کپسول‌ها) حاوی مقدار جینسینگ و ماده موثره ای که می‌گویند نیست و با آلاینده‌های مضر و تقلبی نیز لوده شده و کیفیت پایینی نیز دارا هستند.

2_بهترین و کامل ترین جینسینگ ، 5 ساله است :

جینسینگ 5 ساله در ایده آل ترین حالت چیدن و مصرف قرار دارد.بدین معنا که جینسینگ 5 ساله دارای بیشترین میزان مواد بیواکتیو و فعال است و بالاترین میزان حجم جین سنوزید ها را داراست.علاوه بر این طعم جینسینگ 5 ساله بسیار خوشایندتر است نسبت به سنین کمتر و این در مواردی که در غذا یا بعنوان چای جینسینگ یا دمنوش استفاده میشود بسیار حائز اهمیت است.

3_از خوردن یا استفاده از جینسینگ های آلوده . غیر بسته بندی به شدت دوری کنید:

جینسینگ گیاهی است که بعلت نگهداری و حمل نا مناسب مستعد آلودگی های انواع کپک و قارچ است.در ایران معمولا ریشه های پرورشی چینی و نازک که در بیشتر عطاری ها قابل مشاهده است آلوده هستند و از کیفیت پایین و حداقلی برخوردار هستند و در این موارد فوائد سلامتی و خواصی که وجود ندارد هیچ بیشتر باید نگران سلامت خود و بیمار نشدن باشیم.

انواع جینسینگ کره ای اصل | همراه با قارچ گانودرما

جینسینگ هاگین

۹۷۵,۰۰۰ تومان

جینسینگ جنتامین

۹۷۵,۰۰۰ تومان

جینسینگ جکاریس

۹۷۵,۰۰۰ تومان

>> انواع جینسینگ و شناخت کامل آنها

انواع جینسینگ آسیایی

جینسینگ مسلماً یکی از شناخته شده ترین گیاهان دارویی چینی است، با این حال این کلمه معمولاً برای اشاره به بسیاری از گیاهان مختلف در آسیای شرقی و دیگر مناطق دنیا استفاده می شود. برخی با تفاوت های جزئی و برخی دیگر با تفاوت و عملکردهای کاملاً متفاوت. بیایید نگاهی به تمام “جین سینگ ها” و تفاوت های بین آنها بیندازیم.

خانواده پاناکس و جینسینگ واقعی

نام جینسینگ گونه “پاناکس” از یونانی گرفته شده است و به معنای “درمان همه چیز” یا نوش دارو است و در این جنس گونه های مختلفی وجود دارد که در طب چینی مورد استفاده قرار می گیرد.

1_ جینسینگ رن شن / جینسینگ چینی و کره ای

Panax ginseng نام گیاه شناسی این گیاه چند ساله برگریز با ریشه گوشتی ضخیم است. بومی آن عمدتاً در شمال چین و کره است که در امتداد رشته کوهی که بین آن کشورها تقسیم شده رشد می کند. ریشه ها حداقل به مدت 5 سال قبل از آماده شدن برای برداشت رشد می کنند. نام چینی، رن شن، به معنای “ریشه مرد” برای ظاهر گاهی شبیه به انسان ریشه است.

رن شن که برای پزشکان TCM به عنوان قوی ترین گیاه تونیک Qi شناخته می شود، به طور قدرتمندی چی اولیه یوان را در هر پنج اندام یین تقویت می کند. به ویژه طحال و ریه چی را تقویت می کند، برای قلب مفید است و شن را آرام می کند. همچنین یین را تقویت می کند و مایعات بدن تولید می کند. از طریق تونیفیک قوی چی، رن شن نیز تأثیر قوی بر خون دارد. خون تولید می کند، به آرامی حرکت صحیح خون را تشویق می کند و خونریزی را کنترل می کند.

Ye Shan Shen یا “جین سینگ کوهستانی وحشی” شکلی است که در حال رشد وحشی است و قوی ترین آن در نظر گرفته می شود. با این حال، اکنون آنقدر کمیاب است که برداشت آن بسیار پرهزینه (و از نظر زیست محیطی غیرمسئولانه) است، بنابراین فقط در شدیدترین موارد کمبود یا فروپاشی Qi استفاده می‌شود. این ریشه ها ممکن است بیش از 10 سال قبل از برداشت رشد کنند

2_ جینسینگ شنگ شای شن

شنگ شای شن یا “جین سینگ تازه خشک شده” که به نام جینسنگ سفید نیز شناخته می شود، برای تقویت همزمان چی و تغذیه مایعات یین بهترین است و اغلب در چین به عنوان جایگزینی برای شی یانگ شن استفاده می شود (اطلاعات زیر). پس از برداشت، آن را تمیز می کنند، ریشه ها را جدا می کنند و روی قفسه های خشک کن داخلی خشک یا خشک می کنند. خشک کردن داخل خانه ترجیح داده می شود، زیرا خورشید ممکن است ریشه را به رنگ زرد کم رنگ جذاب سفید کند، اما ممکن است اقدامات درمانی را نیز کاهش دهد.

3_ جینسینگ بای شن

بای شن “جین سینگ سفید” یا تانگ شن “جین سینگ شکر” ریشه هایی هستند که با سوزن در امتداد کل ریشه سوراخ می شوند، در آب شکر خیس می شوند، سپس خشک می شوند یا مرطوب می شوند. برخی از منابع می گویند که بهتر است از آنها برای کمبود خفیف Qi و یین، به ویژه در طحال و معده استفاده شود. با این حال، منابع دیگر می‌گویند که این «ریشه شکر سفید» از ریشه‌های کوچک‌تر پایین‌تر که اساساً با آب قند پر شده است، ساخته شده است. 

خیساندن در آب قند در واقع برخی از جین سنوزیدها را از بین می برد و آنها را خوشمزه تر می کند، اما از نظر درمانی ضعیف تر می شود. این منابع آنها را در بهترین حالت یک میان وعده کمی مقوی و آماده می دانند و توصیه می کنند اگر کسی می خواهد شنگ شای شن بخرد، بررسی دقیق تری داشته باشد زیرا گاهی اوقات به هر دو به عنوان “جینسنگ سفید” گفته می شود.

هونگ شن یا جینسنگ قرمز گرمتر است و برای کمبود چی و یانگ بهترین است. با حرارت دادن و بخار دادن پردازش می شود. نویسندگان Dennis V. C. Awang، PhD، FCIC و Michael Z. C. Li، MD, MSc در “مواد تشکیل دهنده فعال دارویی ریشه جینسینگ سفید و قرمز” بیان می کنند که “فرآیند بخاردهی همچنین جین سنوزیدهای اصلی را به مشتقات نیمه گلیکوزیله تبدیل می کند که فعالیت ضد سرطانی را افزایش داده اند. (به عنوان مثال، جین سنوزیدهای Rg3، Rg5، و Rh2). جینسینگ کره ای به طور کلی به این روش پردازش می شود که گفته می شود این گیاه را قوی تر می کند.

شن ژو، “سبیل جینسینگ” یا ریشه ریشه در مقایسه با ریشه های اصلی و جانبی اثر تقویت کنندگی کمتری دارد. با این حال، مطالعات مختلف ذکر کرده‌اند که اغلب ریشه‌چه‌ها دارای سطوح بسیار بالاتری از جین‌سنوزیدها نسبت به ریشه‌های اصلی هستند و به دنبال عصاره‌های استاندارد شده جینسوزیدها هستند.

4_ جینسینگ دونگ یانگ شن / جینسنگ ژاپنی

این در واقع یک زیرگونه است که به عنوان Panax ginseng japonica شناخته می شود، اما به دلیل محیط رشد متفاوت در ژاپن، اثرات درمانی متفاوتی دارد. در ترجمه به “ریشه شرقی”، اقدامات آن بیشتر شبیه به شی یانگ شن / جینسنگ آمریکایی است، نه به اندازه رن شن / جینسنگ چینی.

همچنین یک زیرگونه Panax ginseng vietnamensis وجود دارد که اخیراً در مرکز ویتنام رشد می کند و به عنوان یک گونه گیاه شناسی جدید در نظر گرفته می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2000، “در طب سنتی قبایل تپه ای به منظور ضد خستگی و نجات زندگی استفاده می شود.”

5_ جینسینگ شی یانگ شن / جینسنگ آمریکایی

در حالی که در یک خانواده، ژی یانگ شن گونه ای متفاوت از گونه های فوق است که Panax quinquefolium نامیده می شود. به خوبی شناخته شده است که عملکرد تقویت کننده یین قوی تر و عملکرد تقویت کننده Qi کمتر از رن شن دارد. به این ترتیب، در حالی که شی یانگ شن اثرات تقویت کننده قوی رن شن بر روی چی منبع یوان ندارد، اما اثر قوی تری در تقویت قلب، ریه و یین کلیه دارد. همچنین گرما را از روده ها پاک می کند و خونریزی را متوقف می کند. 

در حالی که ما فقط یک نام برای این گیاه در TCM داریم که به «ریشه دریاهای غربی» ترجمه می‌شود، در محاوره‌ای با نام Hua Qi Shen، «جنسنگ پرچمدار {آمریکایی} گلدار» نیز شناخته می‌شود و اشکال مختلفی نیز موجود است.

جینسنگ آمریکایی وحشی بومی منطقه کوهستانی آپالاش در ایالات متحده است و گیاهان وحشی پس از 8 تا 10 سال رشد برداشت می شوند. در حال حاضر به دلیل برداشت بیش از حد گیاهان در فهرست گونه های در معرض تهدید قرار گرفته است، اما برخی ایالت ها هنوز فصل برداشت باز کوتاهی را مجاز می دانند.

جینسینگ آمریکایی که در جنگل‌ها رشد می‌کند در جنگل کشت می‌شود، خاک را جمع می‌کند تا تولید را افزایش دهد، اما گیاه را در محیط بومی خود نگه می‌دارد. این گیاهان پس از 6-8 سال رشد برداشت می شوند.

جینسینگ آمریکایی کشت شده در زیر برزنت در مزارع، عمدتاً در کانادا و ویسکانسین، کشت می شود. این روش محصول را در 3-4 سال تولید می کند.

6_ جینسینگ ریشه Tian Qi / Notoginseng

تیان چی در همان جنس جینسنگ است، اما گونه متفاوتی به نام Panax notoginseng، و گاهی اوقات به عنوان “شبه جینسنگ” شناخته می شود. با این حال، تیان چی عملکردها و نشانه های بسیار متفاوتی از سایر گیاهان ذکر شده در اینجا دارد. در دسته بندی “توقف خونریزی”، تیان چی به این دلیل مشهور است که می تواند همزمان خونریزی را متوقف کند و خون را تقویت کند. Tian Qi که برای خونریزی به دلیل سکون خون که راه‌ها را مسدود می‌کند و خون را از رگ‌های خونی خارج می‌کند، نشان داده شده است. 

برعکس، می تواند خون را بدون ایجاد خونریزی بیشتر تقویت کند. Tian Qi یک گیاه عالی Die Da (تروما) است که علاوه بر تقویت خون و توقف خونریزی، برای کاهش تورم و کاهش درد مفید است. اغلب برای درمان مشکلات قاعدگی شامل خونریزی و/یا رکود خون استفاده می شود. سان چی آماده یا پخته شده به دلیل توانایی کاهش یافته در تقویت خون و توقف خونریزی شناخته شده است، اما توانایی اضافه شده برای تقویت آرام خون.

جینسینگ های کاذب یا جینسینگ نما  

7_ جینسینگ سی وو جیا معروف جینسنگ سیبری

اگرچه Ci Wu Jia بخشی از خانواده بزرگ‌تر جینسنگ Araliaceae است، اما گونه‌ای از جینسنگ واقعی یا Panax ginseng نیست. در اصل “جینسنگ سیبری” نامیده می شود تا شباهت های آن را با عملکردهای جینسنگ تقویت کند، امروزه این گیاه معمولا Eleuthero نامیده می شود و به عنوان یک گونه کاملاً مجزا شناخته می شود. نام گیاه شناسی آن Acanthopanax senticosus است، اگرچه بیشتر به عنوان Eleutherococcus senticosus شناخته می شود. در حالی که هنوز به عنوان یک تونیک Qi طبقه بندی می شود، بسیار ملایم تر است و عملکرد کمی متفاوت از رن شن دارد. 

جایی که رن شن در تقویت یوان چی، ریه ها و طحال برتری دارد، سی وو جیا بر تقویت طحال و کلیه تمرکز می کند. مانند رن شن، برای آرام کردن شن نیز استفاده می شود. با این حال، سی وو جیا مانند رن شن مایعات بدن یا خون را تقویت نمی کند. اخیراً از Ci Wu Jia به عنوان یک تونیک ایمنی قوی استفاده شده و در داروی “Endurox” برای افزایش استقامت بدنی به ثبت رسیده است.

8_ جینسینگ تای زی شن معروف “شاهزاده جینسنگ”

تای زی شن، Pseudostellaria heterophylla، حتی بخشی از خانواده بزرگتر جینسنگ، Araliaceae، و بنابراین به هیچ وجه گونه ای از جینسنگ نیست. با این حال، نام چینی آن به “شاهزاده جینسنگ” ترجمه می شود و بسیاری از اعمال و نشانه های جینسینگ را دارد، اما ملایم تر و دمای خنثی دارد و بنابراین جایگزین ایمن تری برای بیماران و کودکان جوان تر محسوب می شود. 

تای زی شن یک تونیک چی است و مانند رن شن می تواند مایعات بدن تولید کند و یین را تقویت کند – به ویژه در ریه، طحال و معده. اگرچه قوی تر از رن شن یا حتی دانگ شن به عنوان تونیک چی است، اما به عنوان یک تونیک طولانی مدت خوب و ملایم برای نقاهت پس از بیماری، متوقف کردن مدفوع شل با کمبود طحال و تقویت ریه ها برای جلوگیری از سرفه مزمن شناخته شده است.

منابع علمی این مقاله | sources of this article

https://www.superfoodevolution.com/what-is-ginseng.html

https://1heartshop.com/pages/why-korean-ginseng-is-a-better-energy-medicine

https://www.gracemountain.ca/american-vs-asian-ginseng/

https://www.mdpi.com/2073-4395/13/7/1770

https://www.quora.com/What-is-American-ginseng-good-for

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 124 نوشته ها
  • 677 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *