خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

عسل اقاقیا-خرید عسل اقاقیا-قیمت عسل اقاقیا-خواص عسل اقاقیا-عسل فروردین

عسل اقاقیا فروردین

خرید هدفمند

درمان ناباروری و نکات مربوط به آن

چکیده :
تعریف ناباروري: ناتوانی يك زوج در باردار شدن پس از يك سال رابطه جنسي بدون جلوگيری. ناباروری در 10 تا 15 درصد از زوج ها ديده مي شود. ما در این مطلب به علل ناباروری و همچنین درمان ناباروری با عسل و ژل رویال پرداخته ایم.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [4,80 | آراء: 5]Loading…
درمان ناباروری و نکات مربوط به آن

ناباروری چیست؟

ناباروري را اين طور تعريف كرده اند: ناتواني يك زوج در باردار شدن پس از يك سال رابطه جنسي بدون جلوگيري از بارداري. ناباروري در ده تا پانزده درصد از زوج ها ديده مي شود. علل ناباروری مي تواند مربوط به زن يا مرد يا هر دو باشد. حدود 40% از مشكلات ناباروری مربوط به مردان، 40% مربوط به زنان و حدود 10% مربوط به هر دو است.

در حدود 10% از زوج ها نيز عامل ناباروری مشخص نيست. به عبارت ديگر در اين زوج ها هر دو نفر با توجه به انجام آزمايش هاي موجود مشكلي ندارند ولي به علل نامشخصي بچه دار نمي شوند. طي دو دهه اخير گام هاي بلندي در رابطه با تشخيص و درمان ناباروری برداشته شده است و حدود 65 درصد از زوج هاي نابارور با استفاده از روش هاي موجود صاحب فرزند شده اند.

علل ناباروری زنان

از علل ناباروری زنان می توان به:

1) اختلال در تخمك گذاری

2) اختلال در لوله های رحمی

3) آندومتريوز

4)‌اختلال درگردن رحم يا رحم

5)‌ مشكلات دستگاه ايمني بدن

اشاره نمود.

علل ناباروری مردان

موارد علل ناباروری مردان:

1)اختلالات مربوط به اسپرم

2)‌ ناهنجاري هاي مربوط به ساختمان بدن می باشد.

و همین طور عوامل ديگري نظير ناتوانی جنسي و يا انزال زودرس نيز مي تواند از علل ناباروری مردان باشد.

4 روش رایج درمان ناباروری

1- اینداکشن (تحریک تخمک گذاری)

در مواردی که در زن اختلال تخمک گذاری وجود دارد، در این روش با استفاده از هورمون درمانی (کلومیفن سیترات، HCG, HMG و…) تخمدان را تحریک نموده و به تعداد کافی تخمک آزاد می شود.

2- آی یو آی (IUI)

در این روش، خانم داروهای تحریک تخمک گذاری مصرف میکند و در زمان تخمک گذاری خانم (تعیین به وسیله سونوگرافی های متعدد از تخمدان در روزهای متوالی و گاه با اندازه گیری هورمون های جنسی در ادرار و خون)، مایع انزال (منی) به روش ملاعبه با همسر، از شوهر گرفته و پس از شستشو و جدا سازی، اسپرمهای زنده و متحرک به وسیله یک لوله استریل و به طور مصنوعی همزمان با تخمک گذاری زن، بصرت سرپایی وارد حفره رحم زن می گردد.

این درمان در موارد مختلفی از جمله ناباروری با علت نامشخص و بعضی از اختلالات اسپرم مورد استفاده قرار می گیرد. این روش معمولا حداکثر تا ۴ بار برای هر زوج انجام می شود و احتمال حاملگی پس از چهار دوره حدود ۳۵% است.

3- آی وی اف (IVF)

لقاح خارج رحمی یا باروری در محیط آزمایشگاه. این روش بسیار موثر نسبتا بی خطر بوده و در مواردی که لوله های رحمی آسیب دیده باشند روش انتخابی محسوب می شود هر چند در مشکلات تخمدانی، اندومتریوز و نازایی با علت مردانه نیز از این روش استفاده می کنند.

در این روش ابتدا از داروهای محرک تخمک گذاری برای تنظیم سیکل قاعدگی و تحریک تخمدان برای تولید تعداد کافی تخمک استفاده می شود

هنگامی که اندازه فولیکول به حد مطلوب رسید آمپول هاش سی جی تزریق و ۳۶ ساعت بعد با استفاده از سوزن هدایت شونده به وسیله سونوگرافی ازطریق دیواره واژن،با بیحسی، تخمک ها جمع آوری میشوند.

همزمان در آزمایشگاه نمونه انزال مرد تهیه و پس از آماده سازی و شستشو ، اسپرم ها در مجاورت تخمک قرار داده میشوند تا لقاح در محیط آزمایشگاه صورت گیرد. روز بعد از بارورشدن تخمک ها، جنین ها تقسیم شده و جنینهای مناسب بصورت سرپایی با لوله استریل به داخل رحم انتقال داده می شود.

4- میکرواینجکشن (ICSI)

– مرحله مشابه و البته پیشرفته تر از ivf .

– تنها تفاوت اینست که در آزمایشگاه هر یک اسپرم سالم و طبیعی به داخل یک تخمک تزریق میگردد.

– تقریباً ۴۸ ساعت بعد از عمل میکرو اینجکشن همانند IVF جنینهای تقسیم شده و مناسب بداخل رحم انتقال داده می شود.

درمان ناباروری با عسل-درمان نازایی با عسل-عسل و ناباروری-عسل و درمان ناباروری-عسل برای درمان ناباروری-عسل فروردین
درمان ناباروری و نکات مربوط به آن

درمان ناباروری با عسل

وقتی از عسل صحبت می کنیم، منظورمان عسل طبیعی است. عسل تقلبی هیچ گونه خاصیتی نداشته و تازه مضرات فراوانی را برای بدن انسان دارد. عسل طبیعی است که می تواند بیماری های مختلف را درمان کرده و روند بهبود برای آن ایجاد کند.

همچنین درمان نازایی با عسل غیر طبیعی امکان پذیر نیست. عسل غیرطبیعی نیز مانند عسل تقلبی برای انسان ضرر دارد. بهتر است اگر می خواهید از عسل برای خواص آن استفاده کنید، حتما به اصل بودن و طبیعی بودن آن دقت کنید.

شما به جای پرداخت هزینه های گزاف بهتر است عسل طبیعی خریداری کنید و با اطمینان بخورید تا از بروز ناباروری در خود جلوگیری کنید.

ناگفته نماند که یک سری از عسل ها بر درمان ناباروری با طب سنتی موثرتر خواهد بود. به عنوان مثال مصرف عسل کنار و عسل سیاهدانه در این باب بیشتر پیشنهاد می شود.

مصرف عسل طبیعی به صورت تنها و یا با استفاده از نان نیز می تواند تاثیرات شگرفی برای درمان انواع بیماری ها به ویژه درمان ناباروری با عسل و پیشگیری از آن داشته باشد. بهتر است مصرف عسل را به صورت منظم در برنامه روزانه خود داشته باشید تا از بروز مشکلات مختلف جلوگیری کنید.

درمان نازایی با عسل و لیمو

عسل طبیعی خواص و ویژگی های منحصر بفردی دارد که می تواند از بروز ناباروری پیشگیری و جلوگیری کند. خواص درونی عسل باعث تنظیم هورمون های مختلف زنانه در بانوان و تقویت اسپرم در مردان شده و به همین علت درمان ناباروری با عسل طبیعی، گزینه مناسبی برای مردان و زنان است.

دقت کنید ناباروری در زنان بسیار پیچیده است و اگر به صورت مداوم از عسل طبیعی استفاده شود، روند درمان ناباروری با عسل و لیمو بهتر شکل خواهد گرفت. مصرف عسل طبیعی به صورت شربت عسل آن هم روزانه و یا حداقل یک روز در میان، می تواند از بروز مشکلات ناباروری در زنان و همچنین کاهش قدرت اسپرم در مردان جلوگیری کند.

شما می توانید برای شربت عسل خود تنوع ایجاد کنید و در برخی از روزها درون آن گرده گل بریزید. همچنین مصرف شربت عسل و آب لیمو تازه نیز می تواند اثرات فوق العاده ای برای درمان ناباروری با طب سنتی داشته باشد.

درمان ناباروری با بره موم و عسل

بره موم یکی از محصولات ویژه زنبور عسل است که به خاطر خاصیت های فراوانی که دارد؛ در درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می کنند.

امروزه ناباروری به یکی از بزرگ ترین مشکلات زوجین بدل شده است و ممکن است برخی قادر به پرداخت هزینه های گزاف برای پیشرفته ترین روش درمان ناباروری نباشند؛ از این رو به طبیعت روی آورده و با مواد طبیعی سعی بر درمان ناباروری با طب سنتی دارند.

بره موم یکی از بهترین راهکار هایی است که درمان ناباروری را به واقعیت بدل می سازد؛ بره موم فرآورده ای سنگین است که به تنهایی قابل مصرف نیست و برای مصرف باید محصولات فرآوری شده بره موم یعنی عسل بره موم و کپسول بره موم را مصرف کنید.

استفاده مداوم و طولانی مدت از این محصول طبیعی باعث تقویت اسپرم ها شده و رحم را برای باروری آماده می سازد. به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد باردار شدن و یا درمان ناباروری را دارید باید در ابتدا رحم خود را پاکسازی کنید.

یعنی اگر با مشکلی مواجه هستید و یا عفونتی، واژن و رحم شما را درگیر کرده است باید در ابتدا درمان شده و در نهایت با مشورت پزشک در رابطه با نحوه استفاده از بره موم و عسل بره موم اقدام  کنید.

درمان ناباروری با ژل رویال-درمان نازایی با ژل رویال-ژل رویال و ناباروری-ژل رویال ناباروری-ژل رویال و درمان ناباروری-ژل رویال برای درمان ناباروری-عسل فروردین
درمان ناباروری و نکات مربوط به آن

درمان ناباروری با ژل رویال

ژل رویال از مهم ترین و خاص ترین فراورده های زنبور عسل است. ژل رویال برای درمان ناباروری معجزه می کند. به ویژه در بانوان تاثیرات فراوانی دارد. ژل رویال را معجونی برای باروری مردان و زنان می دانند و حتی پزشکان نیز درمان ناباروری با ژل رویال را برای بیماران خود تجویز می کنند.

مصرف ژل رویال برای ناباروری از جمله پیشرفته ترین روش درمان ناباروری در طب سنتی به شمار می رود. ژل رویال و مصرف آن مشکلاتی نیز دارد.

بزرگترین مشکل برای درمان نازایی با ژل رویال این است که این ماده فساد پذیر است. یعنی ژل رویال خیلی زود فاسد می شود و باید در دمای زیر صفر نگهداری شود. به همین علت مصرف آن با سختی های فراوانی مواجه است و هر لحظه ممکن است خراب شود.

برای برطرف کردن مشکل فاسد شدن ژل رویال، دانشمندان تحقیقاتی را انجام داده اند که بر اساس آن با مخلوط کردن ژل رویال با عسل، ضریب فاسد شدن آن را کاهش می دهند. نتایج تحقیقات فوق العاده بود و به همین علت بیش از آنکه برای درمان بیماری ها از خود ژل رویال استفاده شود از عسل ژل رویال استفاده می شود.

خواص ژل رویال برای ناباروری با طب سنتی دارد. این محصول، مخلوط دو داروی مجزا برای ناباروری است. در واقع عسل ژل رویال را می توان یک معجون خاص و فوق العاده برای درمان ناباروری دانست که می تواند تاثیرات شگرفی بر روی این مشکل داشته باشد.

مصرف مرتب ژل رویال در دراز مدت، دارای اثرات مثبتی بر تنظیم تعادل هورمون ها می باشد و درمان ناباروری دارد. ژل رویال، در بهبود مشکلات ناباروری ناشی از عدم تعادل هورمون ها موثر عمل می کند.

در سال 2007 مطالعه ای در کشور ژاپن با موضوع ژل رویال و ناباروری صورت گرفت؛ که نتایج آن در مجله ی Evid Based Complement Alternat Med به چاپ رسید. این مطالعه بیانگر آن بود که ژل رویال دارای خواصی مشابه هورمون استروژن می باشد. استروژن دارای نقشی موثر در استحکام استخوان ها، بیان ژن ها و قاعدگی منظم می باشد. نتایج این مطالعه بیانگر آن بودند که مصرف ژل رویال در تقویت ماهیچه های رحمی نقش دارد.

مطالعه ای دیگر نیز بر روی ژل رویال و درمان ناباروری در کشور ایران صورت گرفت؛ نتایج آن بیانگر آن بود که ژل رویال در رشد و تکامل فولیکول ها در تخمدان و افزایش میزان هورمون های تخمدان و در نتیجه افزایش باروری نقش دارد. سی و دو رت ماده در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند؛ سه گروه کنترل شده، هر یک به ترتیب 100، 200 و 400 میلی گرم ژل رویال به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را در طی 14 روز دریافت کردند.

رت های مصرف کننده ی ژل رویال با افزایش قطر رحم و تخمدان ها، افزایش میزان استرژون و فولیکول های بالغ مواجه شدند. سطوح سرمی آنتی اکسیدان و نیتریک اسید نیز در رت های مصرف کننده ی ژل رویال به ترتیب افزایش و کاهش یافت.

درمان ناباروری با گرده گل

گرده گل یکی دیگر از فرآورده های زنبور عسل است که به عنوان یک ماده مغذی برای بدن و برای درمان ناباروری با طب سنتی شناخته می شود. این ماده ارزشمند می تواند مزایای زیادی برای مسائل درمانی، بهداشتی، بهبود و بالا بردن توانایی سیستم ایمنی بدن، تقویت قوای جنسی و درمان ناباروری داشته باشد.

امروزه از گرده گل برای تقویت توانایی بارداری و درمان پروستات استفاده می شود که البته این مصرف باید تحت نظر پزشک صورت گیرد. برای مصرف راحت تر گرده گل بهتر است گرده گل را به همراه عسل استفاده نمایید.

حال به 4 خاصیت گرده گل برای باروری که در نهایت به درمان ناباروری در زوجین منجر می شود اشاره خواهیم کرد.

1- افزایش توانایی بارور شدن در خانم ها با گرده گل و درمان ناباروری

درواقع ادعای این موضوع که حدود 96 درصد از مواد مغذی بدن در گرده گل انباشته شده است و تقریبا تمام نیاز های اساسی بدن را تامین می کند، دور از ذهن نیست و این ادعا با استفاده مداوم بیماران مختلف که به نتیجه های مثبت رسیده اند ثابت شده است.

استفاده از گرده گل برای زوجینی که قصد دارند تا به درمان ناباروری بپردازند، توصیه می شود زیرا این ماده مغذی می تواند مواد معدنی همچون کلسیم، آهن، روی، مس و دیگر مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کرده و بدن سالم تری را برای باروری به شما هدیه دهد. گرده گل قدرت باروری خصوصا در زنان را افزایش داده و برای درمان ناباروری به کمک شما می آید.

2- افزایش ترشح هورمون زنانه استروژن با گرده گل

هورمون استروژن که در بدن خانم ها ترشح می شود، نقش مهمی بر تحریک عملکرد تخمدان برای باروری دارد و سلامت تخمک ها و همچنین آزاد شدن به موقع آن ها را تضمین می کند. اهمیت این هورمون به همین دلیل است و باید آن را تقویت نمود؛ چرا که تاخیر در آزاد سازی تخمک و یا تخمک ضعیف، توانایی باردار شدن را نداشته و در نهایت منجر به ناباروری خواهد شد. اگر قصد باردار شدن دارید مصرف گرده گل را فراموش نکنید؛ چرا که این ماده به افزایش ترشح هورمون استروژن در بدنتان کمک زیادی می کند و مقاومت تخمک ها را افزایش می دهد.

3- افزایش میل جنسی و بالا بردن ایمنی بدن با گرده گل در درمان ناباروری

مصرف گرده گل با عسل، سبب افزایش میل جنسی در زوجین شده و سطح ایمنی بدن را افزایش می دهد. افزایش ایمنی بدن از آن جهت مهم است که از بروز برخی عفونت هایی که بارداری را مختل می سازد جلوگیری می کند چرا که ممکن است یکی از مواردی که باروری زوجین را با اختلال مواجه می سازد، برخی از عفونت ها باشد؛ بنابراین بهتر است قبل از اینکه به این مشکل بر بخورید، ایمنی بدنتان را بالا برده و سپس اقدام به فرزند آوری کنید.

4- اختلال در فرایند تخمک گذاری در زنان یکی از مهم ترین علائم و علل ناباروری زنان

اختلالات در تخمک گذاری یکی از اصلی ترین علائم و علل ناباروری زنان به حساب می‌آید؛ زیرا زمان نمی تواند به درستی فرایند آزادسازی تخمک برای لقاح را انجام دهد. طبق ارزیابی به دست آمده از ۱۴۰۰ زوج نابارور بیان می کند که  ۳۸/۴ درصد از علل ناباروری در زنان، مسئله اختلال در تخمک گذاری می باشد.

این نقص در زن با این علامت بروز می کند که فرد قاعدگی یا عادت ماهیانه نداشته یا سیکل قاعدگی او،کم و نامنظم است. برای درمان ناباروری در این مورد باید حتما به پزشک زنان مراجعه نموده و با مصرف داروهای مناسب این مشکل را حل نمایید.

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 120 نوشته ها
  • 652 دیدگاه ها

2 پاسخ

  1. مطلب خیلی مفید و کاربردی در مورد درمان ناباروری بود.
    مواردی که برای درمان ناباروری با عسل و درمان ناباروری با ژل رویال گفته شد عالی بودن.
    ممنونم از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *