خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

عسل اقاقیا-خرید عسل اقاقیا-قیمت عسل اقاقیا-خواص عسل اقاقیا-عسل فروردین

عسل اقاقیا فروردین

خرید هدفمند

عسل آویشن کوهی | خواص دارویی و 5 نکته مهم در شناخت و خرید آن

چکیده :
عسل آویشن از معروف ترین عسل های تک گل است که دارای عطر و طعم بسیار فوق العاده و دلپذیری می باشد .ارسطو حکیم و فیلسوف بزرگ یونان عسل آویشن کوهی را بهترین عسل دنیا می داند و جناب ابو علی سینا نیز ...
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [4,86 | آراء: 21]Loading…

عسل آویشن چیست؟(همه چیز در مورد عسل دارویی و معجزه آسای آویشن)

عسل آویشن چیست؟! در یک پاسخ کوتاه به این سوال فقط میتوان گفت ” یک معجزه “.

سوال ” عسل آویشن چیست ؟ ” را به تفصیل اگر بخواهیم پاسخ دهیم باید گفت یکی از معروف ترین عسل های تک گل موجود در بازار ایران است که محبوبیت زیادی مخصوصا بین پایتخت نشین ها دارد.

گیاه آویشن به دلیل اینکه جزو خانواده نعناع ها می باشد عطر و طعم بالا و بسیار خوشایندی را دارد و از آنجایی که در پروسه تهیه این عسل زنبور ها از نکتار این گیاه تغذیه می کنند و وظیفه جمع آوری شهد گل های آویشن را به عهده دارند، بنابراین عسل طبیعی آویشن یک ترکیب فوق العاده از عطر و طعم این گیاه است. رنگ عسل آویشن نیز قرمزعقیقی بسیار زیبایی است که چشم را خیره می کند و رایحه خوب آن بسیار دل انگیز است.

به عبارتی دیگر این عسل تمام خواص گیاه آویشن را دارا است و به این واسطه به عنوان یک مکمل برای سلامتی شناخته شده است که در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است.عسل دارویی آویشن به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی قوی در ترمیم و پیشگیری بسیاری از بیماری ها موثر عمل می کند و می توان از این عسل به عنوان یک آنتی بیوتیک فعال نام برد.

این عسل از جمله عسل هایی است که در بازار ایران به مقدار انبوه موجود است و معمولا در اکثر فصل های سال امکان تهیه آن فراهم است.معمولا خرید عسل آویشن توسط پایتخت نشین ها از ییلاقات اطراف تهران نظیر طالقان اتفاق می افتد.

آویشن چیست، خواص عسل آویشن، گیاه آویشن، خرید عسل آویشن، قیمت عسل آویشن | دانشنامه و فروشگاه عسل طبیعی و خرید ژل رویال اصل | عسل فروردین
عسل آویشن فروردین ; از قلب کوهستان های بکر ایران برای شما

پادکست عسل آویشن

مشخصات عسل آویشن (آنالیز حسی عسل آویشن)

در ابتدا ذکر کردیم که عسل آویشن یک عسل تک گل می باشد. اما این به این معنا نیست که تنها از یک منبع گل و گیاه در تهیه آن استفاده شده است. در واقع تمام عسل هایی که عنوان تک گل را به خود می گیرند از چند گل تهیه شده اند ولی یکی از گل ها در آن غالب است و نسبت بیشتری را در مقایسه با دیگر گل ها دارد.

مبنای عمومی برای اینکه بگوییم یک عسل تک گل نامیده شود، این است که حداقل 45 درصد گرده های جمع آوری شده توسط زنبور عسل از یک نوع گل باشد و گاها این درصد تا عدد 80 درصد نیز می رود.در نظر داشته باشید در هنگام خرید عسل آویشن که نوع تک گل از چندگل آن به مراتب دارای قیمت بالاتری است.

در ادامه به مشخصات این عسل پرداخته ایم:

 • طعم و مزه: این عسل شیرینی متوسطی را دارد و باب میل افرادی است که به شیرینی زیاد علاقه چندانی ندارد و به طور کلی می توان گفت که در مقایسه با سایر عسل ها شیرینی کمتری را دارد.اما از نظر طعم این عسل دارای طعم بی نظیر و خاصی است.
 • بو: این عسل دارای رایحه ای شدید است و در مقایسه با سایر عسل ها از عطر قووی تر برخوردار است و شما با استشمام این عسل تجربه خوبی را خواهید داشت.
 • رنگ: همان طور که گفته شد رنگ عسل آویشن قرمز عقیقی و یا به اصطلاح کهربایی است.
 • سرعت رس بستن: رس بستن به شکرک زدن و ته نشین شدن عسل گفته می شود که این پدیده تنها در عسل های طبیعی رخ می دهد.رس بستن در این محصول به بیش از 8 ماه زمان نیاز دارد و از این رو دیر رُس محسوب می شود.
عسل آویشن چیست، خواص عسل آویشن، گیاه آویشن، خرید عسل آویشن، قیمت عسل آویشن،
عسل های معروف آویشن در دنیا

آزمایش عسل آویشن (آنالیز آزمایشگاهی)

نوع آزمایش
میزان استاندارد طبق استاندارد شماره 92 ایران
نتیجه آزمایش عسل*
قندهای احیا قبل از هیدرولیز
حداقل 65%
79
قندهای احیا بعد از هیدرولیز
حداقل 65%
80.93
ساکارز
حداکثر 5% (به استثنائ عسل کنار و بهارنارنج)
1.8
فروکتوز
حداقل 30%
35.33
گلوگز
حداقل 20% (20_35 درصد)
35.14
نسبت فروکتوز به گلوگز
حداقل 0.9 و حداکثر 1.3
1.005
دیاستاز (کمی)
حداقل 8
18
آمیلاز
مثبت
مثبت
پرولین
حداقل 180
750
هیدروکسی متیل فورفورال HMF
حداکثر40 (مناطق سردسیری) _ حداکثر 80 (مناطق گرمسیری)
11
رطوبت
حداکثر 20
17
اسیدیته PH
mg/kg حداکثر 40
-
خواص پلی فنل
بین 0.1 تا 0.3%- نمونه های بیشتر از 0.1% مرغوبیت بیشتری دارند
0.15
فعالیت آنتی بیوتیکی
میزان قدرت ممانعت کنندگی رشد باکتری 4-0
-
کیفیت سنجی و درجه عسل
بر اساس فاکتورهای آزمایشگاهی برگه آزمون
+A
عسل آویشن، گیاه آویشن، خرید عسل آویشن، قیمت عسل آویشن | دانشنامه و فروشگاه عسل طبیعی و خرید ژل رویال اصل | عسل فروردین

خواص عسل آویشن : یک معجزه برای سلامتی

هر عسل تک گل یا چندگل ( چهل گیاه ) با توجه به این که از چه منبع گیاهی توسط زنبور عسل تهیه شده است می تواند خواص و اثرات متفاوت و منحصر به فرد خود را داشته باشد.بنابراین اساس عسل آویشن نیز که تهیه شده از گیاه آویشن می باشد، خواص و ویژگی های درمانی و منحصر به فرد این گیاه را داراست.

در ادامه مقاله خواص عسل آویشن کوهی که مهمترین و موثرترین ها هستند را برایتان آورده ایم:

شاید بهترین و مناسب ترین عسل برای سرماخوردگی و آنفولانزا

آنفولانزا و سرماخوردگی از جمله بیماری های شایعی است که امروزه افراد زیادی دچار آن می شوند و حتی گاها به علت این بیماری جان خود را ازدست می دهند، اما معولا اکثر مبتلایان پس از مصرف یک دوره دارو سلامتی خود را به دست آورده به شرایط عادی باز می گردند.

درمان های دارویی علی رغم اینکه سعی در کاهش علائم آنفولانزا دارند ضررهایی را نیز به همراه خواهند داشت، به همین علت برخی از افراد برای درمان به روش های طب سنتی روی می آورند. در واقع این روش ها در تلاشند تا با کمترین عوارض در بازگشت سلامتی مفید واقع شوند.

 از جمله مواردی که روش های سنتی درمان آنفولانزا برا درمان معرفی می کند، استفاده از عسل طبیعی است. در بین عسل های موجود، عسل آویشن بیشترین تاثیر را در درمان سرماخوردگی و آنفولانزا دارد و مصرف آن می تواند سلامتی را به شما بازگرداند.

آویشن عسل آویشن عسل آویشن فروردین 1 | دانشنامه و فروشگاه عسل طبیعی و خرید ژل رویال اصل | عسل فروردین

مفید برای انواع دیابت

آویشن به عنوان یک گیاه دارویی طبیعی بسیار مفید در کنترل سطح قند خون و درمان دیابت است.عسل آویشن با کاهش سطح گلوکز خون، افزایش حساسیت به انسولین و کاهش مقدار قند در خون به درمان دیابت کمک می کند.

عسل آویشن برای تقویت سیستم ایمنی بدن

امروزه دلایل مختلفی وجود دارند که موجب کاهش سیستم ایمنی بدن می شوند. عسل آویشن به دلیل اینکه حاوی خواص آنتی اکسیدانی قوی می باشد از بدن در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند.

خرید عسل آویشن فروردین و مصرف باعث افزایش تعداد گلبول های سفید شده و به مراتب سیستم ایمنی بدن را نیز ارتقا می دهد و تاثیر مثبتی را در سیستم دفاعی می گذارد و از بدن در برابر ابتلا به بیماری های مختلف محافظت می کند.

منبع آنتی اکسیدان قوی

امروزه بدن انسان ها به دلایل مختلفی در معرض انواع رادیکال های آزاد قرار می گیرد. با این وجود شما می توانید توسط آنتی اکسیدان ها عوارض نا مطلبوب این رادیکال ها را به حداقل برسانید.

عسل آویشن از جمله عسل هایی است که حاوی خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد و می تواند در بهبود سلامت انسان موثر عمل کند. این عسل حاوی مقدار مناسبی از فلانوئید ها و کارتنوئیدها می باشد که در حفافظت از بدن در برابر خطر اکسایش کمک کننده است.

همچنین در پیشگیری از سرطان، دیابت، بیماری های قلبی و بهبود بیماری های التهابی نیز تاثیر مثبتی را دارد.آنتی اکسیدان های موجود در این عسل طبیعی از پیری زودرس پوست نیز پیشگیری می کنند.

درمان کم خونی

آویشن میتواند به عنوان یک منبع عالی برای درمان کم خونی در بدن باشد، چرا که زیرا آویشن حاوی مقدار قابل توجهی  ویتامین K است که این ویتامین موجب جذب کلسیم و اهن در خون میشود و مشکل کمبود اهن را در خون که علل بروز کم خونی است را تا حدود بسیار زیادی حل میکند.

خواص عسل آویشن برای معده: بهبود التهاب وعفونت معده

خواص عسل آویشن برای معده بسیار زیاد است و از دیرباز یکی از نسخه های خانگی و یا مورد تجویز اطبای طب سنتی بوده است.افرادی که از مشکلات معده رنج میبرند مصرف عسل آویشن را فراموش نکنند، چرا که یکی از موثرترین و مهم ترین خواص عسل آویشن بهبود التهاب معده می باشد.این عسل به دلیل اینکه درون معده یک حالت نرمی را به وجود می آورد و به رفع سوزش معده کمک می کند.

از خواص عسل آویشن برای معده باید به ایت نکته اشاره کرد که این عسل درمانی به دلیل اینکه حاوی خواص ضدباکتریایی است از تحریک معده پیشگیری می کند و بهترین گزینه برای افرادی است که دچار زخم و یا ورم معده می باشند.

به این منظور کافیست تا روزانه یک قاشق غذاخوری از عسل آویشن را به صورت ناشتا میل نمایید و تا یک ساعت پس از آن نیز خوردن و نوشیدن را به تاخیر بیندازید.علاوه بر این می توان از خواص عسل آویشن برای هضم بهتر نیز استفاده کرد، با این روش که هر شب پیش از خواب یک قاشق عسل را در شیر سرد حل نمایید و میل کنید.

خواص ضد التهابی

به عسل درمانی آویشن به چشم یک ضدالتهاب قوی طبیعی نگاه کنید. یکی از دلایل اصلی محبوبیت این عسل ویژگی تسکین دهندگی و ضدالتهابی آن می باشد. پس اگر گلودرد دارید به هیچ عنوان از ترکیب چای و عسل آویشن غافل نشوید.

خواص ضدباکتریایی

از دیگر خواص عسل آویشن که نباید از آن غافل شویم خاصیت ضدباکتریایی آن می باشد. بنابراین یکی از اهداف برای خرید عسل آویشن به کارگیری آن برای استفاده موضعی این عسل به روی سوختگی ها، بریدگی ها و زخم ها می باشد که باعث می شود روند بهبود سرعت یابد.

پس علاوه بر اینکه با میل کردن این عسل از خاصیت ضد باکتری و ضد میکروبی آن بهره مند می شوید، همچنین می توانید عسل آویشن را به شکل موضعی به روی زخم ها، بریدگی ها و سوختگی ها استفاده نمایید.

این عسل دارای یک ماده ضد باکتریایی طبیعی بسیار قوی به نام پراکسید هیدروژن است که موجب کاهش باکتری ها و مانع از افزایش آن ها می شود.این نکته که در همه عسل ها وجود دارد ولی در عسل کوهی آویشن بیشتر و قوی تر است باعث شده هیچونه آلودگی یا باکتری نتواند روی بافت عسل رشد کند.

عسل آویشن- گیاه آویشن- آویشن کوهی

مهار کننده سرفه

اگر برای سرفه های خود به دنبال یک درمان طبیعی می باشید، عسل آویشن می تواند بهترین گزینه برای این امر باشد. این عسل با بیماری های تنفسی و سرفه مقابله می کند و مصرف مداوم آن مخصوصا در فصل های سرد سال در پیشگیری از بروز سرماخوردگی و سرفه بسیار تاثیرگذار است.

همچنین مصرف این عسل به بهبود گلو درد های عفونی و مقابله با ویرووس ها و باکتری ها کمک می کنند و برای رفع خشونت سینه ، خِس خس ، تنگی نفس و بیماری تنفسی آسم نیز بسیار مفید است.(ASTHMA)

برای بهره مندی از این ویژگی می توانید این عسل را به همراه آب لیموی تازه میل نمایید.و یا در روشی دیگرعسل درمانی آویشن را به همراه چای گرم میل کنید که موجب نرمی و از بین رفتن خلط خواهد شد.

علاوه بر این موارد مصرف عسل آویشن به صورت ناشتا نیز باعث می شود تا درد و سوزش ناشی از خوردن غذا نیز کاهش پیدا کند زیرا این عسل به عنوان یک پوشش به روی زخم قرار می گیرد و موجب کاهش تورم و التهاب در مناطق آسیب دیده می شود.

عسل روی گیاه آویشن زنبور عسل وگیاه آویشن آویشن فروردین 1 | دانشنامه و فروشگاه عسل طبیعی و خرید ژل رویال اصل | عسل فروردین

آرامش اعصاب و ضد افسردگی

از دیگر خواص عسل آویشن می توان به تاثیر مثبت آن به روی اعصاب اشاره کرد. در واقع این عسل دارای ماده ای خاص می باشد که احساس شادی را در افراد افزایش می دهد و به پیشگیری از افسردگی می انجامد. همچنین خیلی از افراد دارای علائمی نظیر احساس خستگی و بی قراری هستند که دلیلی بر کمبود ویتامین D می باشد و از آنجا که این عسل حاوی این ویتامین است، در بهبود این علائم نیز تاثیرگذار است.

مفید برای بینایی و اعصاب

یکی از بهترین و اولین پیشنهادات اطبای طب سنتی برای تقویت قدرت بینایی و ضدعفونی کردن چشم(چکاندن عسل در چشم ) عسل بی نظیر آویشن کوهی است. این عسل برای تنظیم هورمون ها و تعادل بخشیدن به اعصاب نیز بسیار موثر است.

مناسب برای زخم و جراحت

شاید یکی از مهمترین خواص عسل آویشن کوهی تاثیر و کمک آن برای بهبود آثار زخم و سوختگی باشد.ترکیب عسل آویشن اصل و بره موم زنبور عسل می تواند قدرت بیشتری نیز داشته باشد و برای زخم افراد دیابتی نیز بسیار موثر و قوی عمل می کند.

سالهاست که روی این ترکیب موثر دردنیا کارهای درمانی و پزشکی زیادی انجام شده که همگی معترف به اثرات معجزه آسای آن برای زخم دیابت و یا باقی مانده جراحات است.این عسل می تواند به ترمیم بافت زخم ، جلوگیری از عفونت ، آب آوری و از بین بردن جای جراحت ، خراش یا زخم کمک کند.

منبع ویتامین و دیگر مواد مغذی

عسل آویشن حاوی قندهای طبیعی، مواد مغذی و انواع ویتامین هایی نظیر ویتامین A، B و E می باشد که به عنوان یک مکمل غذایی سالم می توان به روی آن حساب کرد

همچنین دارای مقادیری از مواد معدنی چون پتاسیم، کلسیم، سدیم، منیزیم، مس، آهن و روی است.وجود انواع قندها در این عسل منبع خوبی برای تامین انرژی بدن به حساب می آید.

افزایش انرژی

عسل انرژی زای آویشن دشمن خستگی و کم خونی است و سطح انرژی بدن را حفظ می کند. خوردن یک قاشق غذاخوری ازاین عسل سطح انرژی بدن را به مدت 15 دقیقه و یا بیشتر به بالاترین حد می رساند. علاوه بر این مصرف این عسل از افت قند خون نیز جلوگیری می کند.

خرید عسل آویشن برای ورزشکاران به شدت توصیه می شود زیرا طبع گرم و خشکی آن به رفع اسپاسم عضلانی بسیار کمک می کند.

تسکین دردهای قاعدگی

از جمله دردهای رایج میان بانوان و دختران، دردهای قاعدگی است که تحت عنوان سندرم پیش از قاعدگی دردهایی را در ناحیه کمر و زیر شکم بوجود می آورد. که قطعا این دردها در کاهش زندگی بانوان نقش داشته. بر اساس مطالعات مصرف عسل درمانی آویشن در کاهش این نوع از دردها تاثیرگذار است.بنابراین مصرف دمنوش آویشن و عسل به عنوان یک نوشیدنی دارویی، کمک زیادی را به بانوان می کند.

بهبود عفونت لثه

این عسل به دلیل داشتن خواص ضدباکتریایی و آنتی اکسیدانی که دارد یک گزینه مناسب جهت پیشگیری و درمان از عفونت لثه می باشد.

جهت این کار ابتدا دهان خود را شسته ( مسواک) و مقداری از این عسل را به آرامی به روی محلی که دچار التهاب شده است بمالید و به آرامی ماساژ دهید. این کار را دو الی سه بار در روز تکرار نمایید.

گیاه آویشن- گیاه درمانی آویشن- خرید عسل آویشن

خواص گیاه آویشن برای تناسب اندام بانوان و سقط جنین

عسل خوش طعم و بهاره آویشن می تواند در رژیم غذایی ورزشکاران یا در وعده صبحانه ی همگان قرار بگیرد و بعنوان یک مکمل غذایی و یک چربی سوز به شما کمک کند.این عسل کوهی متابولیسم بدن را بالا برده در عین حال توانایی جسمی و قدرت بدنی را نیز افزایش داده و حتی باعث می شود برای مدت زمانی طولانی احساس سیری داشته باشید.

از این رو می تواند به کاهش وزن و تناسب اندام شما کمک کند.از طرفی یکی از تاثیرات مثبت این عسل در تنظیم هورمونها است که با بالانس کردن بدن و اعصاب از پرخوری و پرخاش گری نیز جلوگیری می کند.

نکته ی آخر این که تمام مواردی که به سقط جنین با گیاه آویشن نسبت داده می شود پایه و اساس علمی ندارد و هیچ تحقیق معتبری از آن حمایت نمی کند و فقط گفته می شود که استفاده ی زیاد در مقدار و دفعات می تواند منجر به سقط جنین در ماه های اول بارداری شود.

بدیهی است با توجه به حساسیت این دوره و بدن مادر هر گیاه یا ماده خاص دیگری که بیش از حد استفاده شود می تواند باعث ایجاد مشکل شود و در این میان عسلِ آن گیاه کم خطر ترین و کم عوارض ترین شکل آن گیاه است که توسط مادر برای بهره مندی از خواص آن می تواند استفاده شود.

این عسل به دلیل داشتن خواص ضدباکتریایی و آنتی اکسیدانی که دارد یک گزینه مناسب جهت پیشگیری و درمان از عفونت لثه می باشد.

جهت این کار ابتدا دهان خود را شسته ( مسواک) و مقداری از این عسل را به آرامی به روی محلی که دچار التهاب شده است بمالید و به آرامی ماساژ دهید. این کار را دو الی سه بار در روز تکرار نمایید.

عسل آویشن کوهی | خواص دارویی و 5 نکته مهم در شناخت و خرید آن

ارزش خرید عسل آویشن فروردین

عسل آویشن با توجه به اینکه در اواخر فصل بهار و اوایل تابستان برداشت می شود و تقریبا هم زمان با برداشت عسل هایی مثل بهار نارنج، آفتابگردان، شوید، نمدار و .. است بالاترین ارزش خرید را دارا است.همچنین قیمت این عسل در برابر این حجم از خواصی که دارا می باشد بسیار مناسب است.

شما با خرید عسل آویشن فروردین به صورت مستقیم از زنبوردار خرید انجام داده اید و در ظروف شیشه ای و بسته بندی های مناسب عسل را تحویل خواهید گرفت .عسل های آویشن بر اساس مناطق برداشتشان نیز ارزش خرید های متفاوتی را دارند، بر این اساس عسل آویشن دماوند بالاترین ارزش خرید را داراست و پس از آن به ترتیب عسل های آویشن زنجان، جنوب (شیراز) و فردو (قم) می باشند.

عسل آویشن کوهی | خواص دارویی و 5 نکته مهم در شناخت و خرید آن

گیاه آویشن ، اعجاز کوهستان های بکر ایران

گیاه آویشن* یک گیاه بوته ای چند ساله و همیشه سبز است که جزو خانواده نعناع ها محسوب می شود و اصولا گیاهانی کوتاه قد هستند که ارتفاع آنها به کمتر از 50 سلنتی متر می رسد و دارای شاخه های زیاد و برگ های نازک می باشند.(Thymes)

دشت ها و کوهستان های ایران در مناطق مختلف دارای 18 نوع گونه گیاه آویشن می باشد که از جمله آنها می توان به آویشن های ایرانی، دنائئ، آناتولی، تفلیسی، خراسانی، کرمانی، قفقازی، شیرازی، آذربیجانی، قره باغی و … اشاره کرد.

با توجه به نام هایی که در بالا گفته شد مشخص است از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق می توان گیاه آویشن را پیدا کرد و دامنه رویش آویشن در سراسر ایران پراکنده می باشد.

گیاه آویشن را می توان یکی از بهترین گیاهان مولد مناطق کوهستانی ایران دانست.گل های گیاه آویشن به رنگ صورتی، سفید، قرمز، ارغوانی، یاسی و یا بنفش کم رنگ هستند و دارای دو نوع نر و ماده رشد می بایند.

گیاه آویشن به جهت ارزش دارویی که دارد مشهور است و در سالیان متوالی از این گیاه به عنوان یک گیاه درمانی در طب سنتی استفاده می شود. از برگ، گل و روغن گیاه آویشن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. امروزه هم شاهد این هستیم که در صنعت آرایشی، بهداشتی و آشپزی نیز از این گیاه استفاده می شود.

گیاه آویشن، خرید عسل آویشن،

زمان برداشت عسل آویشن فروردین

زمان به گل نشستن گیاه آویشن در مناطق گوناگون متفاوت است، بنابراین زمان برداشت عسل آویشن نیز وابسته به منطقه ای است که این گیاه در آن رشد می  کند. اما به طور معمول زمان برداشت این عسل از اوایل تیرماه تا اواخر مرداد ماه و اوایل پاییز می باشد(زیرا گیاه آویشن دو یا سه بار در سال گل می دهد).

:Thyme honey

What is thyme honey?! In a short answer to this question, we canonly say a miracle

If we want to answer the question “What is thyme honey?” in detail, we must say that it is one of the most famous single flower honeys available in the Iranian market, which is very popular, especially among the residents of the capital

In other words, this honey has all the properties of the thyme plant, and thus it is known as a supplement for health, which is effective in the treatment of many diseases. Medicinal thyme honey, due to its strong antioxidant properties, helps to repair and prevent many diseases. It is effective against diseases and this honey can be called as an active antibiotic

This honey is among the honeys that are available in large quantities in the Iranian market and it is usually possible to get it in most seasons of the year. Usually, the purchase of thyme honey by the residents of the capital happens from the suburbs around Tehran, such as Taleghan

 

برای خرید عسل آویشن فروردین می توانید از این بخش اقدام کنید

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

 • 124 نوشته ها
 • 676 دیدگاه ها

8 پاسخ

 1. عسل آویشن مناسب تره برای صبحانه یا عسل گون مخصوصا برای بچه ها ؟
  ممنون میشم زودتر پاسخ بدید

  1. درود بر شما
   هر دو انتخاب های خیلی خوبی برای وعده صبحانه هستند ولی در مجموع بچه ها و غالب خانم ها عسل گون یا عسل گزانگبین رو بیشتر می پسندند

 2. لطفا میشه راهنمایی کنید که برای درمان سرماخوردگی چه دستوری رو برای مصرف استفاده کنیم؟

  1. درود بر شما
   استفاده از عسل آویشن برای مواردی مثل سرماخوردگی می تونه در غالب شربت عسل باشه که می تونید برای تهیه اش از یک قاشق عسل آویشن بهمراه کمی آبلیموی تازه و گلاب استفاده کنید و اگر برای گلو درد بیشتر مد نظر است بهتر به شکل مکیدن باشد دو دو وعده در روز

 3. دوبار تلاش کردم برای درگاه پرداخت متصل نمیشه چیکار باید بکنم لطفا سریع جواب بدید

  1. درود بر شما خانم اصغری
   بررسی شد توسط همکاران و مشکلی نبود و با شما مستقیما ارتباط می گیریم برای انجام بهتر و سریع تر

  1. درود بر شما
   بله آویشن منطقه البرز و دشت لار بسیار معطر و با کیفیت هستش و با آویشن تولیدی در استان زنجان مقایسه میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *