خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

خرید هدفمند

خربزه و عسل | آیا این ترکیب کشنده است؟

چکیده :
خوردن خربزه و عسل از دیرباز تا کنون چه بین ایرانیان و چه در بین مردم سایر کشور ها همیشه ترکیبی چالش برانگیزی بوده که حتی می گویند که این ترکیب می تواند کشنده باشد. با ما همراه باشید تا واقعیت را بخوانیم.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [5,00 | آراء: 1]Loading…

خربزه و عسل

به احتمال زیاد تا به حال شنیده اید که خوردن خربزه و عسل با هم خطرناک است و حتی شاید منجر به مرگ افراد شود. اما آیا واقعا این حرف درست است یا خیر؟

اگر بخواهم پاسخ این سوال را بدهم، باید بگویم که ترکیب خربزه و عسل را مصرف نکنید! عسل و خربزه باعث مرگ نمی شود اما می تواند مشکلات گوارشی و درد های شکمی طاقت فرسایی را در شما بوجود آورد و دلیل این امر هم بخاطر دیر هضم بودن عسل و زود هضم بودن خربزه است و می تواند شما را درگیر درد های گوارشی کند که احتمالا در این شرایط اصطلاح اینکه معده سفت شده است را می شنوید. پس از خوردن این ماده با یکدیگر پرهیز کنید.

عسل و خربزه- ترکیب خربزه و عسل

به طور کلی خوردن یک ماده غذایی دیر هضم در کنار ماده غذایی دیگری که زود هضم است و یا ماده غذایی که دارای طبع گرم است در کنار ماده غذایی با طبع سرد توصیه نمی شود زیرا اثرات جبران ناپذیری را در شما بوجود خواهد آورد.  

عوارض خوردن خربزه به همراه عسل

به طور کلی مواد خوراکی بسیاری هستند که خوردن آن ها با یکدیگر توصیه نمی شود اما در این بین عوارض خوردن خربزه با عسل با چالش ها و نقد های زیادی روبرو است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ترکیب عسل در کنار خربزه نه تنها در بین ایرانیان بلکه در بین مردم سراسر دنیا چالش هایی را ایجاد کرده.

اما با این وجود حقیقت این است که هنوز تحقیقات و گزارشات علمی مورد تاییدی در این زمینه وجود ندارد و هرچه هست بر اساس تجربیات بزرگ تر ها و توصیه های طب سنتی می باشد. به هر حال مهم ترین عوارضی که با خوردن خربزه به همراه عسل در افراد بوجود می آید، مشکلات گوارشی، بد هضمی و دل درد به دلیل ایجاد یک ماده سفت در معده می باشد که هضم این ماده برای سیستم گوارش بسیار مشکل است و در برخی افراد نیز موجب بروز انقباضات قولنجی شدید خواهد شد. این را هم بگوییم که این عوارض 100 درصدی نیستند و حتی می تواند فردی با خوردن خربزه و عسل آن را تجربه نکند.

خربزه و عسل | آیا این ترکیب کشنده است؟

آیا خربزه و عسل باعث مر گ می شود؟

یکی از باورهای غلطی که در بین مردم از قدیم وجود داشته این است که خوردن خربزه در کنار عسل باعث مرگ می شود که این باور کاملا غلط است و همانطور که گفته شد خربزه با عسل به دلیل مشکل دیر هضمی باعث مشکلات گوارشی و درد های شکمی می شود، که این دردها اگرچه طاقت فرسا هستند اما کشنده نیستند.

حداقل فاصله خوردن خربزه و عسل

برخی افراد می گویند که در یک روز مشخص عسل با خربزه را با هم مصرف نکنید. اما دسته ای دیگر از افراد و کارشناسان طب سنتی بر این باورند که با فاصله حداقل دو ساعت از خوردن یکی از این مواد می توان ماده دیگر را مصرف کرد.

در صورت مصرف خوردن خربزه با عسل چه کنیم؟

اگر به هر دلیلی خربزه و عسل را با هم مصرف کردید احتمالا این سوال در ذهنتان شکل می گیرد که آیا خوردن خربزه با عسل خطرناک است؟ و پس از مصرف آن چه کنیم؟

بهترین کار پس از مصرف این ترکیب مراجعه به پزشک است زیرا پزشک با اقداماتی که انجام می دهد عوارض مصرف آن را به حداقل می رساند به شما کمک می کند تا درد کمتری را حس کنید، اما اگر در شرایطی بودید که مراجعه به پزشک برای شما امکان پذیر نبود می توانید با استفراغ از درد خود بکاهید. همچنین برخی منابع خوردن عرق نعنا و پونه را نیز پیشنهاد می دهند.

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 115 نوشته ها
  • 626 دیدگاه ها

یک پاسخ

  1. همش الکیه من چندین بار خوردم و علاوه بر اینکه هنوز زنده ام حتی دل درد هم نشدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *