خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

خرید هدفمند

دستور تهیه سکنجبین خانگی برای شربت و کاهو و 10 نکته مهم

چکیده :
سکنجبین یا سرکه انگبین که یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین نوشیدنی ها و شربت های خنکی هست که معمولا در تابستان و همراه با لیمو و نعنا میل می شود. این نوشیدنی جذاب می تواند جایگزین انواع آبمیوه های صنعتی و نوشابه های معمول شود.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [5,00 | آراء: 7]Loading…

آیا می خواهید در مورد یک نوشیدنی بسیار خوشمزه و در عین حال سنتی ایرانی بدانید؟ سکنجبین یکی از نوشیدنی های سنتی ایرانی معروف است که می توانید با آن آشنا شوید.

طرز تهیه سکنجبین خانگی برای شربت و کاهو

همانطور که در بالا ذکر شد این نوشیدنی واقعاً برای یک گردهمایی بعد از ظهر در یک روز بسیار گرم و تشنه انتخاب فوق العاده ای است. شربت سکنجبین معمولا با کاهو سرو می شود و یا به سادگی بصورت نوشیدنی همراه با تکه های رنده شده ی خیار سرو می شود.

در هر صورت خوشمزه است و دهانتان را آب می اندازد و دلتان را خنک. در اصل نعناع تازه چاشنی آن است. اگرچه این کاملا اختیاری است.

از قدیم عادت و رسم قدیمی خانواده های ایرانی بوده است که مانند آب دوغ خیار یک کاسه برگ کاهو و یک کاسه شربت سکنجبین در سینی چیده و در سایه بان بنشینند و خوش بگذرانند.

منتظر چی هستی؟ هیچ چیز نمی تواند بهتر از تجربه و امتحان چیزهای جدید باشد. این شربت خنک سرکه انگبین بطور حتم یک جزیره عجیب و غریب در دنیای نوشیدنی ها است.

ما در این مطلب تمام نکات مربوط به سکنجبین از دستور تهیه تا فوت کوزه گری خوشمزه تر شدن و تمام خوراکی هایی که می شود در کنار آن سِرو کرد را برایتان آورده ایم.

البته به خواص سکنجبین و نکات دارویی و درمانی آن نیز بصورت کامل پرداخته ایم.

شربت-سکنجبین-خانکی-ایرانی

شربت سکنجبین

شربت سکنجبین اصیل (نوشیدنی نعناع خیار) یک نوشیدنی با طراوت تابستانی است که از شربت ساده عسل و آب تهیه می شود و با سرکه سفید تهیه می شود و سپس با برگ های تازه نعناع دم کرده و با خیار تازه رنده شده سرو می شود.

شربت سکنجبین یک نوشابه اصیل و ایرانی است. سکنجبین را می توان شکست و به شربت سرکه تبدیل کرد. سکنجبین یک معجون باستانی است که قدمت آن به اجداد ما ایرانیان باز می گردد. گفته می شود که دارای خواص دارویی و خاصیت خنک کنندگی است.

خیار و نعناع مخلوط شده با این شربت شیرین و تند در یک روز گرم تابستان واقعاً بسیار دلنشین و خنک کننده است و عطش را فرو می نشاند.

نوشیدن این شربت بهشتی تجربه ی بسیار جالبی است زیرا پس از نوشیدن شربت سرکه انگبین، تکه های خنک خیار را می خورید. این نوشیدنی من را یاد 7-Up یا Sprite می اندازد – ترد، با طراوت و تند، ولی کاملا طبیعی و بدون ضرر و خنک کننده.

دستور تهیه سکنجبین خانگی برای شربت یا کاهو یا همراه با خیار متفاوت است و شاید در شهرهای مختلف ایران نیز ما دستور تهیه های مختلفی را داشته باشیم.از این رو سعی می کنیم اگرچه دستور بسیار ساده است ولی همه انها را برایتان ذکر کنیم.

دستوری که امروز اول با شما به اشتراک می گذاریم برای نوشیدن یا همان شربت سکنجبین است. نوشیدن این نوشیدنیِ نعناع ایرانی و عسلی پر از فایده و خواص است. خوب است که این شربت بصورت سنتی سرو شود.

یعنی من دوست دارم آن را خالص نگه دارم و آن را به روش سنتی سرو کنم – در یک لیوان بلند با تکه های یخ و یک قاشق برای برداشتن تکه های خیار خنک و رنده شده. چند طعم وجود دارد که از همان اول شما را به خاطرات دور می برد و سکنجبین یکی از آنهاست

طرز-تهیه-سکنجبین-خانگی-برای-شربت-و-کاهو

روش تهیه شربت سکنجبین اصیل ایرانی

شربت سکنجبین یک نوشیدنی تابستانی با طراوت است که از شربت ساده ی عسل و آب تهیه می شود و با سرکه سفید خانگی پخته می شود و سپس با برگ های تازه نعناع دم کرده و با خیار تازه رنده شده سرو می کنیم.

زمان آماده سازی

5 دقیقه

زمان پخت

20 دقیقه

زمان کل

25 دقیقه

مواد لازم

روش تهیه شربت سرکه انگبین :

عسل و آب را در یک قابلمه متوسط ​​بریزید و بگذارید بجوشد

حرارت را کم کنید، نعناع تازه (از جمله ساقه ها) را اضافه کنید و حدود 10 دقیقه بجوشانید.

سرکه را اضافه کنید، به هم زدن ادامه دهید و 10 تا 15 دقیقه دیگر یا تا زمانی که مایع غلیظ شده و حالت شربتی پیدا کند به هم زدن ادامه دهید.

برگ های پژمرده نعنا را جدا کنید (من از انبر استفاده می کنم) و اجازه دهید شربت خنک شود

حال خیارها را رنده کنید

حدود 1/4 فنجان شربت خنک شده را در یک لیوان بلند بریزید

خیار رنده شده را اضافه کنید (حدود 1/2 خیار در هر لیوان)

یخ و آب را اضافه کنید تا رقیق شود – آب را به تدریج و تا زمانی که شیرینی مطلوب حاصل شود اضافه کنید

با نعناع تازه و یک تکه خیار تزئین کنید ، نوش جان 😊

نکاتی در مورد خیار در شربت خانگی سرکه انگبین

نکاتی در مورد خیار در شربت خانگی سرکه انگبین

افزودن خیار به شربت سکنجبین اختیاری است.

این غذا به طور سنتی با خیارهای تازه رنده شده در داخل نوشیدنی مخلوط شده و با یک قاشق بلند سرو می شود.

برای تناسب از 1 عدد خیار ایرانی متوسط ​​به ازای هر 2 لیوان شربت سکنجبین استفاده می کنم.

شربت اضافی را می توان در ظرف در بسته در یخچال تا یک ماه نگهداری کرد.

سکنجبین به دلیل خاصیت اسیدی سرکه دارای نگهدارنده طبیعی است.

بهتر است به صورت سرد  و خنک و یا همراه با یخ سرو شود.

نام این شربت الهی همانطور که متوجه شدید «سکنجبین» یا سرکه انگبین است. این اصطلاح از دو اسم جداگانه سرکه که مخفف سرکه و انگبین به معنای عسل است ساخته شده است. بعدها با گذشت زمان این نام به دلیل سادگی تلفظ به «سکنجبین» تبدیل شد.

سکنجبین یک شربت سرکه نعناع ایرانی است که در روزهای گرم تابستان و افطار در ماه مبارک رمضان پاسخگوی نیاز شما بوده و تشنگی شما را از بین می برد.

این نوشیدنی بسیار سالم است و روش های تهیه مختلفی دارد که در زیر آورده ایم. یکی از عسل درست می شود و دیگری از شکر در آن استفاده می کند. اولی قطعا سالم تر است اما دومی برای افرادی مناسب است که ترجیح نمی دهند مزاج خنک کننده کمتری در نوشیدنی داشته باشند.

انواع شربت های سکنجبین در ایران
شربت های سکنجبینی که در ایران به فروش میرسند

مواد لازم برای تهیه شربت برای 8 نفر

مواد لازم برای تهیه شربت برای 8 نفر

روش تهیه سرکه انگبین ایرانی

برای تهیه این نوشیدنی ترش و شیرین باید یک قابلمه مناسب انتخاب کنید، بهتر است یک قابلمه مسی باشد. آب و عسل را در قابلمه بریزید و بگذارید بجوشد. سپس حرارت را کم کنید و بگذارید به نصف برسد (نیمی از محتویات باید بخار شود).

به یاد داشته باشید که در حین گرم شدن، محتویات را به طور مکرر هم بزنید و کف ایجاد شده روی سطح را نیز هر چند وقت یکبار جدا کنید.

در صورت تمایل می توانید یک بسته نعناع تازه اضافه کنید و بگذارید طعم آن به تدریج در آن حل شود و با مخلوط عسل و آب کمی بجوشد. برای جلوگیری از حل شدن ذرات نعناع در مایع و برای راحت تر برداشتن دسته نعنا، می توانید بسته را ببندید.

سپس سرکه را به محتویات اضافه کنید و بگذارید بجوشد تا اینکه مخلوط دوباره به نصف خود برسد.

اجازه دهید شربت خنک شود و آن را در شیشه بریزید و نوشیدنی را در یخچال بگذارید.

نکته ی مهم

همانطور که می دانید، جوشاندن عسل برخی از ویژگی های مفید این ماده شیرین را از بین می برد. بهتر است نوشیدنی را با 2 واحد عسل، 1 واحد سرکه و 2 واحد نعناع مقطر تهیه کنید.

در این صورت باید عصاره نعنا یا عرق غلیظ نعنا و سرکه انگور را با هم مخلوط کرده و حرارت دهید تا مقدار آن نصف شود و غلیظ گردد.

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 115 نوشته ها
  • 628 دیدگاه ها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *