خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

خرید هدفمند

درمان فشار خون

چکیده :
فشار خون بالا در نتیجه افزایش فشار بیش از حد طبیعی جریان خون بر دیواره شریان ها ایجاد می شود. اگر فشار خون به طور دائمی بالاتر از حد طبیعی باشد، به آن فشارخون بالا می گویند. فشار خون بالاتر از حد طبیعی (پرفشاری خون)ٰ خود موجب عوارض کشنده ای است.
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [5,00 | آراء: 1]Loading…
درمان فشار خون

تعریف فشار خون و فشار خون بالا

برای این که خون در شریان های (artery) بدن جاری شود و مواد غذایی را به اعضای مختلف بدن برساند نیاز به نیرویی دارد که خون را به گردش در آورد. این نیرو فشارخون نامیده می شود و عامل این فشار، انقباض و انبساط و مولد آن قلب است.

قلب به طور مداوم خون را به داخل شریانی به نام آئورت (aorta) و شاخه های آن که مسئول رساندن اکسیژن و مواد غذایی به تمام اعضای بدن هستند، پمپ می کند. شریان های بزرگ به صورت لوله هایی با دیواره قابل اتساع وظیفه انتقال خون را از قلب به شریان های کوچک و مویرگها بر عهده دارند.

فِشار خون به دو عامل مهم بستگی دارد: یکی برون ده قلب یعنی مقدار خونی که در هر دقیقه به وسیله قلب به درون شریان آئورت پمپ می شود (حدود ۶- ۵ لیتر) و عامل دیگر مقاومت رگ، یعنی مقاومتی که بر سر راه خروج خون از قلب در رگها وجود دارد. با تغییر برون ده قلب یا مقاومت رگ، مقدار فشار خون تغییر می کند.

از آنجا که پمپ یا تلمبه کردن خون توسط قلب به داخل شريانها، ضربان دار است، فشارخون بین دو سطح حداکثر و حداقل در نوسان است. در زمانی که قلب منقبض می شود، خون وارد شریان ها می شود و فشار خون به حداکثر مقدار خود می رسد که به آن فشار خون سیستول می گویند. در زمان استراحت قلب که خون وارد شریان نمی شود، با خروج تدریجی خون از این شریان ها و جریان آن به سوی مویرگها فشار خون کاهش یافته و به حداقل مقدار خود می رسد، که به آن فِشارخون دیاستول می گویند.

بهترین راه برای پی بردن به مقدار فِشار خون هر فرد، اندازه گیری منظم آن با دستگاه فشارسنج است. در هر فرد فِشار خون را در دو سطح سیستول و دیاستول اندازه می گیرند که با واحد میلی متر جیوه نشان داده می شود.

فِشار خون بالا در نتیجه افزایش فشار بیش از حد طبیعی جریان خون بر دیواره شریان ها ایجاد می شود. اگر فِشار خون به طور دایمی بالاتر از حدطبیعی باشد، به آن فِشار خون بالا می گویند. فِشار خون بالاتر از حد طبیعی (پرفشاری خون)ٰ خود موجب عوارض کشنده ای است. به دلیل اینکه فِشار خون بالا علامت ندارد. تنها راه پی بردن به مقدار فشار خون هر فرد اندازه گیری فِشار خون او است. فقط 50٪ افرادی که بیماری فشاری خون بالا دارند، از بیماری خود مطلع هستند.

فقط پزشک می تواند تایید کند که فرد به بیماری فِشار خون بالا مبتلا است. اغلب پزشکان قبل از این که در مورد بالا بودن فشار خون تصمیم بگیرند، چندین بار در روزهای مختلف فِشار خون فرد را کنترل می کنند. اگر فرد فِشارخون بالا داشته باشد، لازم است به طور منظم فِشار خون خود را اندازه گیری کند و زیر نظر پزشک تحت درمان قرار گیرد.

درمان فشار خون - عسل فروردین

برای کنترل فشار خون بالا چه بخوریم؟

درمان فشار خون

عسل موثر در درمان فشار خون

عسل، با تسکین رگ های خونی به کاهش فِشار خون پمپاژ شده از قلب کمک کرده و یک روش موثر در درمان قطعی فشار خون بالا ، محسوب می شود. برای دیدن اثرات این روش عالی و طبیعی، حداقل دو قاشق چای خوری عسل را به صورت روزانه و بخصوص در هنگام صبح و با معده خالی، بخورید. به جای آن می توانید عسل را با آب ریحان ترکیب کرده و آن را به صورت منظم با معده خالی مصرف کنید.

ژل رویال و فشار خون

مصرف ژل رویال ميتواند در درمان اختلالات قلبي و عروقي بسيار موثر واقع گردد. ژل رویال از طريق تحريک آنتي باديها و سلول هاي سفيد خون ميتواند از تصلب شرايين و لخته شدن خون در شاهرگ جلوگيري و خطر ابتلا به حمله قلبي را کاهش دهد. درکالج پزشکي نيويورک – دانشکده Endocrinologyst دکتر جيمز ويتک ثابت کرده است که مصرف ژل رویال براي 30-60 روز به طور قابل توجهي سطح کلسترول و تري گليسريد را در خون پايين آورده و جهت جلوگيري از رسوب در عروق خوني تجويز مي شود.

تحقیقات نشان داده است که برخی پروتئینهای موجود در ژل رویال اثر مستقیم بر سطح فشار خون در انسان دارد. هیدرولیز این پروتئینها تاثیر طولانی مدت بر فشار خون دارد. زمانیکه این پروتئین با پتاسیم موجود در ژل رویال ترکیب می­شود به عنوان یک گشاد کننده طبیعی عروق عمل می­کند که فشار وارده بر عروق خونی و قلب را کاهش می­دهد. بنابراین از بروز بیماریهای قلبی جلوگیری می­کند.

ژل رویال همچنین با افزایش ترشح آدرنالین و غدد فوق کلیوی، همچنین بهبود عملکرد سیستم عصبی سمپاتیک و پاراسمپاتیک موجب تنظیم فشارخون می­گردد. مطالعات دیگری نشان داده است که ترکیب مهم 10HDA موجود در ژل رویال با فشار خون بالا مقابله می­کند.

درمان فشار خون - عسل فروردین

ژل رویال منبع بی نظیری از آلبومین است که برای عملکرد قلب ضروری است.

استفاده از ژل رويال اثرات مثبتي بر گردش خون در مغز دارد، که عمدتا باعث تسريع گردش خون در شريان ها (عروق) و بخش مويرگي ميگردد. در بيماران مبتلا به اختلالات قلبي و عروقي نيز اين افزايش گردش خون مي تواند در فشار خون بهبود قابل توجهي ايفا نمايد.

ژل رویال عملکرد غدد آدرنال را بهبود می­بخشد. غدد آدرنال برای کنترل تپش قلب و عملکرد قلب ضرور­ی اند. دلیل تپش قلب بالا اختلال و ضعف در ترشح آدرنالین است که از غدد آدرنال ترشح می­شود. بنابراین اگر مشکل اختلال در ترشح غدد آدرنال و در نتیجه فشار خون بالا ایجاد شده باشد، ژل رویال از طریق تنظیم ترشح و عملکرد این غدد تپش قلب و فشار خون را به حالت طبیعی برمی­گرداند.

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 113 نوشته ها
  • 547 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *