خرید حرفه ای

عسل زرشک سفیر

عسل اقاقیا-خرید عسل اقاقیا-قیمت عسل اقاقیا-خواص عسل اقاقیا-عسل فروردین

عسل اقاقیا فروردین

خرید هدفمند

عسل زنده چیست و چرا به آن عسل زنده می گویند ؟

چکیده :
عسل زنده چیست و به چه عسلی زنده اطلاق می شود و تفاوت آن با دیگر عسل ها در چیست و قیمت واقعی و منصفانه برای عسل زنده یا عسل بغراطی چه قیمتی است ؟
امتیاز شما: 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره [5,00 | آراء: 3]Loading…

عسل زنده چیست ؟ (Raw and unheated honey)

عسل زنده یا عسل زنده بغراطی چیست ؟ و چرا ما این عسل را ” زنده “خطاب می کنیم و از کجا و چطور می توان عسل زنده خرید و تهیه کرد ؟!

ما بر این باوریم که چون زنبور عسل آنزیم هایی را از بزاق دهان و معده دوم خود در فرآیند تولید عسل در کندو به شهد نهایی اضافه می کند و از آنجایی که این آنزیم ها زنده هستند و فعالیت دارند و به عسل طبیعی، ارگانیک و سالم اضافه می شوند، عسل نیز به واسطه وجود این آنزیم ها یک ماده غذایی زنده محسوب می شود و مدام در حال تغییر بیولوژیکی است.

آنزیم ها بعنوان پروتئین هایی که مدام در حال تغییر هستند و روند ثابت ندارند و بیشتر خواص ذاتی و ظاهری عسل به آنها بر میگردد باعث می شود عسل طبیعی یک ابرغذای فراسودمند و زنده باشد که می تواند به فراخر زمان، مکان نگهداری و شرایط نگهداری تغییر کند و سلامت خود را حفظ یا از فاسد شدن خود جلوگیری کند.

عسل زنده چیست

طبق توضیحی که دادیم می توانیم نتیجه بگیریم هر عسلی که علاوه بر سالم و با کیفیت بودن، اگر حرارت و گرمای بیش از حد و غیر مجاز ندیده باشد یک عسل زنده است چرا که زنبور عسل این حشره پر تلاش و سخاوتمند در فرایند تولید عسل تمام همیت و توان خود را برای تولید با کیفیت ترین عسل ممکن با توجه به شرایط و مکان استقرار زنبورستان به خرج خواهد داد.

به چه عسلی می توان عنوان عسل زنده اطلاق کرد ؟

پس عسل زنده به عسلی گفته می شود که به دلیل گرما ندیده بودن، تمام آنزیم های آن بصورت فعال و کامل در عسل هستند و این عسل از خواص کامل و دارویی ذاتی خود هنوز برخوردار است و بدلیل اینکه گرما و حرارت ندیده است ممکن است اگر در جای خنک یا سرد ( دمای زیر 20 درجه ) قرار بگیرید رُس یا شکرک بزند که نشانه ی بسیار خوبی است از اینکه این عسل خام و دما ندیده است.

خواص عسل زنده فروردین

عسل زنده فروردین ( دما ندیده ، خام و بهاره )

عسل زرشک سفیر (1350 گرم)

۱,۴۰۴,۰۰۰ تومان

عسل عناب فروردین

۶۶۰,۰۰۰ تومان

فراوانی و کمیاب بودن عسل زنده

مهمترین نکته در مورد عسل زنده که باعث می شود این زنده بودن که در واقع همان حفظ کیفیت و سلامت آن و حفظ خواص دارویی عسل است باقی بماند این است که عسل نباید گرما و حرارت غیر مجاز و بالا به ببیند چرا که آنزیم های موجود در عسل مثل دیاستاز ، اینهیبین آمیلاز و … بسیار به حرارت حساس هستند و تغییر شکل داده و به نوعی از بین می روند. این موضوع در ابتدا به مراتب از عطر و طعم عسل می کاهد و در وهله دوم خواص دارویی و درمانی عسل را بعنوان یک محصول فراسودمند از بین می برد.

اگر عسل شرایط گفته شده را دارا باشد می توان به آن عسل زنده اطلاق کرد و این فارق از نوع عسل است مثل اینکه عسل آویشن باشد یا عسل گون. در سالهای اخیر با توجه به شناخت بیشتر مردم عزیز از خصوصیات عسل سالم و طبیعی و اهمیت زنبورداران بیشتری به این موضوع شاهد این هستیم که عسل های خام ، دماندیده و زنده فراوانی بیشتری پیدا کرده اند و در دسترس عموم هستند.

قیمت و خرید عسل زنده

باید توجه داشت که دماندیده بودن عسل از نکات و ضروریات اولیه است که زنبورداران و تولیدکنندگان عسل باید رعایت کنند و با دمای غیر مجاز ندادن به عسل ، سلامت و کیفیت آن را حفظ کنند و امانت دار طبیعت باشند و عسل را به نوعی دست نخورده و خام در دسترس مصرف کنندگان قرار دهند.

از این رو خرید عسل زنده نباید با قیمت های بالا یا غیر معمول انجام شود مخصوصا با وجود اینکه زمان فرایند بسته بندی و هزینه های آن شاید به این واسطه در برخی عسل ها کمتر شود و شاهد قیمت نهایی بهتری باشیم. در این صورت هم تولید کننده و هم مصرف کننده هر دو راضی خواهند بود.

خرید عسل زنده یا گرما ندیده باید حدود قیمتی 450.000 تومان تا 2.000.000 میلیون تومان را داشته باشد.

عسل زنده چیست

محبوب ترین عسل های فروردین رد سال 1402

محمد رسول
نویسنده

محمد رسول رسولی منش

  • 119 نوشته ها
  • 699 دیدگاه ها

یک پاسخ

  1. یه سوال داشتم مقدار یا تعداد این آنزیم ها قابل اندازه گیری هستش ؟ و انجام میدن این کار رو ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *